kategoria: Mac mini
[#1] Napęd Mac Mini
Witam! Od niedawna jestem posiadaczem Maca Mini z MorphOs'em. Wszystko działa fantastycznie. Cały czas uczę się systemu, ale największą bolączką jest bardzo głośny napęd CD/DVD. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś zamiennik? Jakiś link do alledrogo czy coś?

Pozdrawiam
[#2] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #1

[#3] Re: Napęd Mac Mini

@Korni, post #2

Czyli co, każdy napęd w Mini jest głośny ?
[#4] Re: Napęd Mac Mini

@deez, post #3

Nie wiem, napędy to przeżytek ;).
[#5] Re: Napęd Mac Mini

@Korni, post #4

Zależy jeszcze jakie i dla kogo.
Np. takie BD chociażby, poza tym ja ciągle używam CD dla audio.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 12:46:43 przez deez
[#6] Re: Napęd Mac Mini

@deez, post #5

No ja właśnie testowałem płytę audio. Myślałem, że wymiana napędu coś pomoże. Wiadomo, sprzęt ma ok 10 lat.
[#7] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #1

Zewnętrzny napęd CD/dvd
[#8] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #6

A jaki masz dokładnie napęd?
[#9] Re: Napęd Mac Mini

@Norbert, post #7

Zewnętrzny mam ze swoim zasilaniem. Chodzi mi o wymianę wewnętrznego. Dokładnie modelu nie znam, bo nie spisałem jak otwierałem i czyściłem maca w środku. To jest coś takiego:



Myślałem, że ktoś wie jaki model pasuje do mini. Nic - będę musiał otworzyć i obczaić nazwę, ale przypuszczam, że pasuje więcej niż jeden model.
[#10] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #9

Model można sprawdzić w systemie. Mi chodzi o coś innego, bo mam kilka takich napędów.
[#11] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #9

Zdaje się, że Gilban wymieniał kiedyś w swoim, napisz powinien pomóc.
[#12] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #6

Wiadomo, sprzęt ma ok 10 lat.

Ejże, na cztery notebooki jakie posiadam, tylko w PowerBooku działa napęd optyczny.
Co ciekawe dość często go używam do "palenia" bajek na DVD (moje kino domowe nie obsługuje DiVX/XViD czy MKV)
[#13] Re: Napęd Mac Mini

@waldiamiga, post #12

U mnie kiedyś w PC napęd po pół roku nie czytał tych dwu warstwowych DVD :/
[#14] Re: Napęd Mac Mini

@waldiamiga, post #12

No popatrz, a u mnie w PB nie działa napęd . Z chęcią bym go wymienił na sprawny.
Btw. czym palisz te bajki? Ale "robisz" płytę typowo DVD, tak?
[#15] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #13

U mnie w pc napęd nagrywa ale nie może odczytać tego co nagrał. Płyty działają bo sprawdzałem w innym.
[#16] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #6

Do odtwarzania audio nie potrzeba wielkich prędkości. Zainstaluj sobie WolnyCD.
[#17] Re: Napęd Mac Mini

@R-Tea, post #16

Masz rację, wystarczy bodajże 1x . Zapomniałem o tym wspomnieć w poprzednim komentarzu.
Jeśli używa CD Playera Itixa to w prefsach można zaznaczyć "Quiet disk access" i wtedy WolnyCD jest zbędny .

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 23:09:03 przez deez
[#18] Re: Napęd Mac Mini

@deez, post #14

Btw. czym palisz te bajki? Ale "robisz" płytę typowo DVD, tak?


Konwersje MKV/DiVX/XViD robię pod windą a wypalam Jalapeno Jacka P. pod MorphOSem.
[#19] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #1

Ok, we środę kolega ma mi podrzucić jakiegoś della. Zobaczymy czy będzie pasowało.
[#20] Re: Napęd Mac Mini

@Jield, post #19

Tak wymieniłem napęd z modelu Combo na pełną nagrywarkę DVD.

Jednakże nagrywarka do Mini jest w standardzie IDE oraz Slot-in. Bez szuflady.

Ta nowa jest firmy Matsushita Electronics. Czyli Panasonica. Ta stara też. Ta nowa nie ma jabłka na naklejce no i bez problemu nagrywa i odtwarza płyty DVD. O to mi głównie chodziło. Bo stara Combo płyty DVD odczytywała tragicznie no i ich nie nagrywała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem