[#1] Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)
Jestem szczęśliwym (i radosnym) posiadaczem monitora Apple Cinema Display 23" (podłączony do PowerMaćka G5 przez złącze ADC). Monitor fajny, nie powiem. Jedyne zastrzeżenie mam takie, że nie bardzo przyjmuje tryby inne niż standardowy 1920x1200. Ma ktoś jakieś doświadczenia z definiowaniem trybów? Próbowałem użyć preferencji "Monitors" i zakładać niższe rozdzielczości, ale niewiele to daje (a konkretnie: nic) - raz udało mi się, że mignął obraz w 640x480, a tak to niezależnie jakie wartości ustalę tymi mądrymi suwakami i gadżetami - widzę tylko czarny ekran.

Ktoś, coś?
[#2] Re: Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)

@recedent, post #1

Jeśli to ten to najpierw spróbowałbym z "oficjalnie?" obsługiwanymi rozdzielczościami.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 12:34:25 przez Korni
[#3] Re: Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)

@Korni, post #2

Dokładnie ten sam. Może i masz rację? Jak wrócę do domu to progrzebię w trybach i spróbuję mu ustawić 800x500.
[#4] Re: Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)

@recedent, post #3

Ano, coś nie bardzo bangla. Gdzieś mignęło się może raz temu trybowi, przy próbie "test". Próbowałem jeszcze z innymi teoretycznie obsługiwanymi, ale udało mi się uzyskać bodaj tylko 1280x600 (ale w trybie podwajania linii, więc wygląda trochę jak HiRes 640x256).

Czy ktoś łopatologicznie potrafi wyjaśnić mi co daje modyfikacja tych dziwnych parametrów w okienku edycji monitora?
[#5] Re: Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)

@recedent, post #4

Manual Nie wiem czy coś tam znajdziesz ciekawego, ale nóż widelec
[#6] Re: Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)

@recedent, post #4

SYS:Docs/ModeEdit.pdf

Tam już też zaglądałeś?
[#7] Re: Definiowanie parametrów monitora w MorphOSie (Cinema Display)

@agrajek, post #6

O w mordę... RTFM!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem