kategoria: PowerBook
[#1] Sieć w PowerBooku przestała działać
Gdy MorphOS zaczął obsługiwać WiFi w PowerBookachG4 połączyłem się ze swoim domowym WiFi. Nigdy nie miałem z tym problemów i nawet nie zwracałem uwagi na sieć. Po prostu zawsze raz wybrałem sieć, wpisałem hasło i sieć zawsze była. Wczoraj wziąłem PowerBooka na party, bo trzeba było coś skończyć. Na miejscu już nie chciał się połączyć z hot-spotem wystawionym z mojego iPhona. Nie drążyłem jednak tematu, bo miałem co innego do roboty. Ale dzisiaj gdy go włączyłem w domu, w jego naturalnych warunkach okazało się, że też nie może się połączyć z WiFi. Wsadziłem kabel sieciowy i było to samo. Gdy patrzę co się dzieje na routerze to PowerBook co chwilę pojawia się i znika z listy połączonych urządzeń.
Uruchomiłem też PowerBooka z instalacyjnej płyty MorphOS 3.9, wybrałem sieć i sprawdziłem czy wtedy się połączy. Niestety zachowanie jest takie samo. Sieci nie ma.

Mogę coś jeszcze sprawdzić/zrobić czy już mam się rozglądać za innym PowerBookiem?
[#2] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@MDW, post #1

ale widzi siec czy nie?
[#3] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@michal_zukowski, post #2

Tak. Pokazuje listę wszystkich dostępnych tutaj sieci.
[#4] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@MDW, post #3

I na kablu nie działa? Dziwne... Gdyby po kablu szło to bym powiedział, że coś masz z wiązką kabli prowadzącą do matrycy (tam jest antena AirPortu)...
[#5] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@MDW, post #1

Czy mityczna usługa dezaktywacji licencji na jednym (uszkodzonym) urządzeniu i aktywacji na innym istnieje? Czy musze zacząć zbierać także na licencję? A tak swoją drogą to coraz trudniej trafić takiego PowerBookaG4/1,67GHz w akceptowalnym stanie. Straszne złomy są na Allegro/OLX.
[#6] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@MDW, post #3

a dns i reszte ustawien sieci masz dobrze? adresy statyczne czy dhcp? co mówi ifconfig
[#7] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@michal_zukowski, post #6

Używam DHCP. Chociaż na routerze mam przypisane MAC adresy do konkretnych IP i każdy mój sprzęt dostaje zawsze to samo IP. Dla testu wywaliłem ten "dynamic DHCP" i nie pomogło.

Ciekawe, bo teraz niby się połączył i świeci się na zielono. Ale sieci nie ma.

ifconfig pokazuje bardzo mało:

lo0: flags=8009<UP,LOOPBACK,MULTICAST> MTU=16436
inet 127.0.0.1 netmask ff000000
Hardware type: Loopback
Use "ifconfig -h" for usage.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 22:04:45 przez MDW
[#8] Re: Sieć w PowerBooku przestała działać

@MDW, post #1

Zaraz mnie coś trafi... Dzisiaj WiFi działa normalnie. No to sorry za zawracanie głowy i dzięki za odzew. Cieszę się. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem