kategoria: PowerMac
[#1] Wymiana karty procesorowej w MDD 1.25 na 1.42
Witam
Pobawiłem się dzisiaj PM i zastanawiam się nad kilkoma kwestiami:
1) Czy bez problemu zadziała karta w wersji 1.42 Ghz w miejsce tej, którą mam 1.25Ghz?
2) Czy da się jakoś bezpiecznie podkręcić te 1.42 Ghz do 1.9-2.0Ghz? Pamiętam, że eMac ma ostatnią rewizję G4 i tam chyba powinno pójść.
3) Na karcie mam dwa procesory, więc raczej karta jednoprocesorowa z innej wersji PowerMaka nie zadziała? Pytam, bo system i tak obsługuje wyłącznie jeden procesor.
Gdyby ktoś miał sprawną kartę na opchnięcie, to proszę o odzew.
[#2] Re: Wymiana karty procesorowej w MDD 1.25 na 1.42

@KM, post #1

MorphOS dwóch procesorów Ci nie obsłuży, ale MacOS jak najbardziej, więc po co się jej pozbywać?

Z drugiej strony który masz dokładnie model. Tu jest dokładna porównywarka:

Link do www.everymac.com.

Czy masz model z FireWire 800, czy bez. Z drugiej strony karta procesorowa 1,42 GHz powinna Ci działać. I ona też ma procek dwurdzeniowy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem