kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#1] duplicate IP address 10.0.0.3!
Od jakiegos czasu wyskakuje mi okienko konsolowe NetStack Log z takim komunikatem: duplicate IP address 10.0.0.3!! sent from hardware address: C8:A8:23:D... itd.
Przez to nie dziala mi internet na moim mini z MorphOS 3.9
Nie wiem jak sobie z tym poradzic. Pomozcie
[#2] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@R-Tea, post #1

Dwa urządzenia w Twojej sieci lokalnej mają ten adres. Na jednym musisz zmienić, albo przejść na DHCP (dynamiczne przydzielanie adresów).
[#3] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@Krashan, post #2

To nie zawsze pomaga.
Ostatnio zainstalowalem sobie router TP-Linka z Wi-Fi.
Wszystko mam ustawione na DHCP a mimo tego co jakis czas mam podobny komunikat jak u R-Tea.
Nawet jak sprawdzalem w liscie podlaczonych uzadzen to pokazywalo ze wszystko co sie komunikuje ma inny adres IP. Wiec tak naprawde nie wiadomo o co chodzi.
[#4] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@Phibrizzo, post #3

Ostatnio zainstalowalem sobie router TP-Linka z Wi-Fi.
Wszystko mam ustawione na DHCP a mimo tego co jakis czas mam podobny komunikat jak u R-Tea.
Nawet jak sprawdzalem w liscie podlaczonych uzadzen to pokazywalo ze wszystko co sie komunikuje ma inny adres IP. Wiec tak naprawde nie wiadomo o co chodzi.


Ktoś ma darmowy dostęp do internetu za który Ty płacisz
[#5] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@Krashan, post #2

No, wlasnie tak jak pisze Phibrizzo, ja uzywam DHCP. W Settings - System - Network mam zaznaczone Dynamic IP Address (DHCP).
[#6] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@spidi, post #4

Spidi, czy moglbys pokrotce objasnic mechanizm takiego dzialania, jako ze nie jestem sieciowcem.
[#7] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@spidi, post #4

Jesli faktycznie tak jest, to czy jest jakas obrona przed tym?
Ponadto ktos by musial sklonowac MAC adres co wiadomo jest trywialne.
[#8] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@Phibrizzo, post #7

zmień hasło.
[#9] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@Phibrizzo, post #7

Nie musiałby. Wątpię, ze OP ustawił przydzielanie adresów po MACach.
WPA2 i silne hasło.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 15:51:25 przez _arti
[#10] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@R-Tea, post #5

Opisz najpierw skąd masz internet, czy przechodzi przez jakiś router, itd.
[#11] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@_arti, post #9

@ tbone
Mój internet to zwykły DSL po kablu UTP od lokalnego providera. Do końcówki mam podpięty dwuportowy routerek z WiFi.
I wszystkie kompy i urządzenia w domu (łącznie z moim Macmini z MorphOS-em) korzystają z neta po WiFi.
@ _arti
Zmieniłem SSID i hasło. Zmieniłem też hasło dostępu do ustawień routera. Teraz czas pokaże czy to coś da.
[#12] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@R-Tea, post #11

Jakiego szyfrowania używasz?
[#13] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@R-Tea, post #1

Użyj programu FING na smartfonie.
Sprawdzisz kto jest na sieci i co to za sprzęt z takim MAC karty sieciowej
[#14] Re: duplicate IP address 10.0.0.3!

@tbone, post #12

@ tbone
WPA2-PSK[AES]

@ Norbert
W routerze też to można sprawdzić:
http://ramdisk.net.pl/t/netgear1.jpg
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem