kategoria: PowerMac
[#1] G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?
Cześć,

Mam G4 (M5183), G4 Quick Silver (M8493), G4 Cube. Na którym najlepiej odpalić MorphOS? W opisach systemu widzę, że obsługuje wszystkie; ale jak wiadomo obsługa obsłudze nierówna, chodzi mi o Wasze praktyczne wrażenia.

Ewentualnie mogę się zastanowić nad dokupieniem G5 — czy w takim przypadku MorphOS obsługuje konfiguracje wieloprocesorowe?
[wyróżniony] [#2] Re: G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?

@podstawek, post #1

Jeśli możesz to jednak kupuj G5 AGP z Radeonem 9600. MorphOS obsluguje o tyle wersje z dwoma prockami, że sie uruchamia i wyłącza drugi rdzen zeby nie żarł prądu. Co do QS vs Cube to zalezy jaki procek w nich siedzi. Im szybszy tym lepszy :)
[#3] Re: G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?

@michal_zukowski, post #2

No i poszło. Dzięki za pomoc :)

Jestem pod wrażeniem. Zero problemów z instalatorem, znalezieniem sieci, ustawieniami lokalnymi. Bardzo szybki (dopóki nie prosi o rejestrację — kupiłem i czekam). Wyłącza się w sekundę, estetyczny... naprawdę piękna sprawa.



Szybkie pytanie: czy Shell jest odpowiednikiem shella ze starych Amig? Kilka poleceń wydaje się działać identycznie.

Pewnie będzie dużo więcej pytań... Wszelkie porady na początek mile widziane.

Tymczasem, jeśli są tu deweloperzy tego systemu — kłaniam się z szacunkiem.
[wyróżniony] [#4] Re: G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?

@podstawek, post #3

Polecam
Tom I i II
[wyróżniony] [#5] Re: G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?

@podstawek, post #3

A ja polecam to.
[#6] Re: G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?

@deez, post #5

Dzięki Wam obu. Chyba kupię Tom II książki, a z "Library" zapoznaję się już teraz.
[wyróżniony] [#7] Re: G4, G5, Cube — na czym najlepiej odpalić?

@podstawek, post #3

czy Shell jest odpowiednikiem shella ze starych Amig?
Tak. Oczywiście jest bardziej rozbudowany, ale zdecydowana większość komend jest zgodna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem