kategoria: PowerMac
[#1] karta micoSD
Mam zwykłą kartę microSD 8GB. Kopiowałem sobie na nią zwykłe mpegi video ściągając pod Odyssey z YT i nagrywając bezpośrednio na tę kartę.
Po kilkudziesięciu plikach nie da się już nagrać kolejnych. Spróbowałem pod Ambientem skopiować cokolwiek i ćma: "Error while copying 'tu nazwa pliku'".
Co mogę w tej sprawie zrobić z tą kartą pod MorphOS-em zanim ją oddam w ręce mojego lapka z Linuxem?

[#2] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #1

Filesystem: MSDOS disk?
Kurcze, jak będę w domu to zerknę czy moje dobrze działające peny też mają taki filesystem.
[#3] Re: karta micoSD

@waldiamiga, post #2

Taaa, tylko czy MorphOS ma na to jakąś radę? Gdzie się podziewa Marek Sz.! ?
[#4] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #1

Na innym czytniku sd sprawdzałeś?

Czy można skasować pliki i nagrać inne ?
Czy nazwy plików nie są jakieś podejrzane?
Pliki nie są za duże ?

Czy pod PC można dograć więcej plików ?
Czy pecet zgłasza jakieś błędy filesystemowe na tej karcie ?
[#5] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #3

Okej, a wiec tak.
Mam jednego pena sformatowanego w Fat32, którego MorphOS widzi jako Filesystem: MSDos - czyli tak jak u Ciebie kartę SD. Podczas kopiowania na niego pliku 700MB (jakiś filmik XViD) po chwili (skopiowane 100-150MB) wywala błąd (device is dead) po czym pen znika z systemu. Pliki z tego pena kopiowane na PowerBooka zgrywają się bez problemów. Inna sprawa że win7 wciąż chce naprawiać błędy na tym penie.
Pozostałe pendrive sformatowane w NTFS działają bardzo dobrze, wspomniany film przekopiował się elegancko.
[#6] Re: karta micoSD

@Norbert, post #4

@ Norbert
Wygląda to tak. Da się kasować, i o dziwo da się nagrać inne. Jest jedno "ale", lecz o tym na końcu.
Na kolejne dwa pytania odpowiada obrazek:

A teraz "ale": myślałem, że nie, ale da się nagrywać nowe pliki, lecz wygląda na to, że do pownego rozmiaru całej zawartości w sumie, czyli coś około 1,3 GB, jak wynika z obrazka. Czyli jak skasuję coś, to w to miejsce mogę dograć z powrotem to samo, lub coś innego o rozmiarze <= temu poprzedniemu plikowi.
A przecież wyraźnie pisze: "19% full". O co kaman?
A PC nie chce mi się na razie odpalać. Wybacz Norbert.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 23:02:01 przez R-Tea
[#7] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #6

A nie kupowałeś od Chińczyka czasem? Zdarza im się sprzedawać przemalowane SD - 2 GB zamiast 8, 8 zamiast 32... Zgłasza się w systemie poprawnie, formatuje, dopiero przy zgrywaniu danych są cyrki.
[#8] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #6

Użyj MountDos i fat95 do podmontowania karty.
Sformatuj i sprawdź czy się "naprawilo"
[#9] Re: karta micoSD

@recedent, post #7

@ recedent
No, to by były dopiero jaja jakby cię okazało, że to 2GB jest. Ale dlaczego nie chce przyjąć nawet 40MB pliku, który próbowałem skopiować jako ostatni? Total size to w tej chwili 1.3GB.

@Norbert
Formatowanie szybkie, czy pełne?
[#10] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #9

Obojętnie.
Może fat95 poradzi sobie z tą kartą.

Załóż dla testu partycje powyżej tych 1.3GB i nagraj tak jakiej pliki.
Jeśli będą błędy, to będzie znaczyło ze recedent ma rację.
[#11] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #1

Zobacz, co pokazuje POSeidon w logu.
[#12] Re: karta micoSD

@Norbert, post #10

Zrobiłem Quick format pod MorphOS-em.
Dociągnąłem na HDD jeszcze trochę Reksia, i uzbierało się tego ok. 1,8GB. Przerzuciłem D&D na microSD - ~3 min. i poszło bez problemów. Poszedłem więc dalej i z Odyssey->YT zrobiłem bezpośredni download na microSD, aż całość przekroczyła 2GB. Wszystkie pliki nagrały się prawidłowo.
Dziękuję wszystkim za pomoc szeroki uśmiech

@ Jacek Piszczek
Za późno przeczytałem twojego posta. Było już po problemie. I mam nadzieję, że tak zostanie do pełnej pojemności.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:16:58 przez R-Tea
[#13] Re: karta micoSD

@R-Tea, post #12

To co pomogło? Quick Format ?
[#14] Re: karta micoSD

@Norbert, post #13

No, na to wygląda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem