kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] MorphOS - od czego zacząć?
W końcu nadszedł ten dzień i dołączyłem z moim PowerBookiem G4 do grona zarejestrowanych użytkowników systemu MorphOS. I tu pojawia się pytanie, czy istnieją poradniki wprowadzające w jego świat?

Chciałbym poczytać o tym jak dostosować ten system pod swoje wymagania, co warto zainstalować na początek, w jaki sposób to najlepiej zrobić, gdzie szukać oprogramowania itp.

Same treści traktujące o architekturze tego systemu, porównania z GNU/Linux / Unix również mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc i korzystając z okazji witam serdecznie społeczność! :)
[#2] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@crazyperson1, post #1

Podręcznik są 2 tomy

MorphOS.pl

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 13:40:12 przez KM
[wyróżniony] [#3] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@crazyperson1, post #1

Jeszcze MorphOS Library
[#4] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@KM, post #2

Super! Dziękuję! Chciałem narazie wyczerpać darmowe źródła.
[#5] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@recedent, post #3

Właśnie o coś takiego mi chodziło. Dzięki!
[#6] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@crazyperson1, post #1

gdzie szukać oprogramowania itp.

MorphOS Storage lub Aminet
[#7] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@waldiamiga, post #6

Można jeszcze na MorphOS Files, chociaż serwis jest martwy w tym sensie, że nie są dodawane nowe programy. Ale strona wciąż działa i można pobierać pliki.
[#8] Re: MorphOS - od czego zacząć?

@Krashan, post #7

No tak, zapomniałem o najważniejszym miejscu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem