kategoria: PowerMac
[#1] Aminet radio + mplayer dvd problem
Mam problem, jak odpalam mplayera, to nie działa mi dźwięk z aminetradio, w mplayerze nie da się wybrać unitu więc pewnie leci na 0
w aminetradio ustawiłem np na 3 ale nie działa jak jest odpalony mplayer i odwrotnie
jakieś pomysły ?
[#2] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@QUAD, post #1

Aminet radio rzuć na ten sam UNIT AHI co mplayer i ustaw więcej kanałów dla UNIT 0.
[#3] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@BULI, post #2

no to jeszzcze jak to zrobić bo nie widze takiej opcji nigdzie żeby ustawić więcej kanałów dla UNIT 0
[#4] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@QUAD, post #1

Zasada działania AHI jest taka jak na Amidze. AHI posiada tryb „natywny” z lepszą jakością dźwięku oraz tryb z mikserem ale gorsza jakość dźwięku. MPlayer domyślnie w ustawieniach ma włączony ten pierwszy tryb, czyli musisz przestawić na ten drugi i tak samo ustaw w ANR.
[#5] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@BULI, post #2

i ustaw więcej kanałów dla UNIT 0.


Jakość dźwięku w AHI będzie lepsza, jeśli ograniczysz dostępne kanały dla swoich wspólnych trybów (zazwyczaj jest to jednostka 0). Dostępne kanały ograniczą ilość jednoczesnego odtwarzania dźwięków, ale naprawdę nie potrzebujesz domyślnych 32 kanałów, a nawet dwa kanały mogą być wystarczające. Jeśli pojawi się więcej równoczesnych dźwięków, niektóre z nich zostaną wyciszone, dopóki pozostałe nie zostaną zakończone.
https://library.morph.zone/Tips_and_Tricks#Keeping_AHI_Audio_Quality_Better
[#6] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

a nawet dwa kanały mogą być wystarczające


Zgadza się, w tym przypadku, dla dwch działających równolegle programów, korzystających z AHI wystarczą 2 kanały AHI (do "zmiksowania dwóch źródeł dźwięku).

Ustawienia AHI masz pod MOSem: Ustawienia (górna belka - RMB) /Systemu../ Audio -> Unit 0 lub Jedn. 0
[#7] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@BULI, post #6

I jeszcze jedno w MPlayerze w prefsach musisz zmienić sterownik z AHI na AHI_DEV ok, racja
[#8] Re: Aminet radio + mplayer dvd problem

@BULI, post #7

Dzięki wszystkim, działa, właziłem nie w te ustawienia i się dziwiłem że jakoś mały wybór jest heh
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem