kategoria: PowerBook
[#1] Powerbook 1139 + Monitor Ultrawide 2560x1080
W końcu udało mi się zmusić do pracy pod MorphoOS 3.11 monitor LG 29 UB67B. Niestety rozdzielczość jaką uzyskałem to jedynie FHD czyli 1920x1080. Domyślam się, że jest to spowodowane kartą graficzną 9700, która wspiera jedynie rozdzielczość jak wyżej. No coż lepsze to niż nic ;)

[#2] Re: Powerbook 1139 + Monitor Ultrawide 2560x1080

@cytrynek, post #1

Całkiem przyzwoita rozdziałka IMHO. Po dłuższym używaniu znacznie większej rozdzielczości, myślę, że z czasem miałbyś dość wytężania wzroku na niektóre drobne detale GUI, które się nie skalują.
[#3] Re: Powerbook 1139 + Monitor Ultrawide 2560x1080

@cytrynek, post #1

Chyba jednak nie

2nd Display Support:Dual/Mirroring2nd Max. Resolution:2560x1600

Details:The maximum resolution supported on an external display is 2560x1600 at millions of colors.


FullHD jest dostępne pod Morphosem na iBooku.
A tam tylko karta 9550 z 32MB


ps
Ciekawe czy wykasowanie biblioteki dcc.library by pomoglo do uzyskania wyższej rozdzialki.?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 13:53:11 przez Norbert
[#4] Re: Powerbook 1139 + Monitor Ultrawide 2560x1080

@Norbert, post #3

Wyższa rozdziałka, 2560x1080, działa bez problemu na wyświetlaczu PowerBooka. Bez problemu tzn, że wyświetlacz ją akceptuje lecz obszar pulpitu wykracza poza wyświetlacz ;) Kombinowałem na różne sposoby aby uzyskać tę rozdziałkę na externalu. Obstawiam, że problemem może być np. niższe odświeżanie poziome, którego nie akceptuje monitor. Miłego!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem