kategorie: Pegasos, Programy
[#1] Local HTTPS Proxy
Mamy jakiś? Taki z cache. Privoxy, owszem działa, aczkolwiek zdaje się nie wspiera cache.
[#2] Re: Local HTTPS Proxy

@ede, post #1

Sprawdzałem pproxy-mos - działa ale tylko z HTTP, z HTTPS nie.
[#3] Re: Local HTTPS Proxy

@ede, post #2

Up. A HTTPS być musi, bo PPA jest na HTTPS. To jak mamy jakiś?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 14:46:59 przez ede
[#4] Re: Local HTTPS Proxy

@ede, post #3

Tiam, no to mamy kolejny bez cache. Działa ładnie z SSL też.







Podkiszę trochę bo zaraz krzyki będą, że nie ma GUI :)
i nie przydatne.
[wyróżniony] [#5] Re: Local HTTPS Proxy

@ede, post #4

No tak z cache to jedynie squid a tutaj już fork() jest. Co prawda w Apache jakoś sobie z tym poradzono, ale źródeł ni ma, żeby sobie popatrzeć chociaż. Do Apache pod OS4 są ale chciałbym zobaczyć jak to w mosowym wygląda.

Ps. Chociaż w sumie to chodzi o to żeby ubić klonowanie procesu squid-a.






Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:55:04 przez ede
[#6] Re: Local HTTPS Proxy

@ede, post #5





Squid działa ładnie na favorku

Jutro spróbuję go z SSL-em skompilować, tzn dziś...
[#7] Re: Local HTTPS Proxy

@ede, post #6

"Co się namęczym to się natrudzim. Co se naczyścim to se nabrudzim"
Czy jakoś tak to szło.


Małe podsumowanie, co można na dzień dzisiejszy na MorphOS w temacie lokalnego proxy:

  • pproxy (Aminet): wspiera HTTP, wspiera keszowanie ale tylko dla HTTP, w ogóle nie przepuszcza stron, których adres zaczyna się od https:// - prawie bezużyteczny.

  • privoxy (Aminet) wspiera HTTP i HTTPS, nie wspiera keszowania.

  • tinyproxy (mój port) wspiera HTTP i HTTPS, nie wspiera keszowania z natury tak jak privoxy.

  • squid (mój port) wspiera HTTP i HTTPS, wspiera keszowanie - w pełni użyteczny.


Ku mojemu rozczarowaniu Odyssey Web Browser potrafi nawiązać połączenia przez proxy jedynie na porcie HTTP. "Wiodące proszki" potrafią również po HTTPS, FTP i pewnie jeszcze coś. Także słabo bo w dzisiejszych czasach prawie cały content idzie po https - nawet obrazki z imgur.com. PPA jest tu wyjątkiem bo grafika portalu idzie po HTTP i elegancko trafia do cache.

Za jakiś czas pomyślę o release. Do zrobienia skrypty - start, stop, ikony, instalator. Hmm... może jakieś GUI do ustawiania interesujących opcji, ew. moduł na belkę Ambienta. Przydałby się też jakiś util do zdejmowania nagłówków squid-a ze skeszowanych plików aby można było sobie w prosty spsób nieco zgrać.



Ps. Ciekawostka - Youtube/Google video i podobne nie bardzo lubią się z serwerami proxy, chociaż ponoć są jakieś obejścia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem