kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook
[#1] Quake 2 i mission packi
Sciagnolem sobie dwa mission packi do Q.2
Ground Zero i The Reckoning
Gre odpalam poprzez port Yamagi_Quake_2_4.90
(ponoc ten port obsluguje mission packi)
W konsoli wpisuje "set game xatrix" lub "set game rogue"
pojawia sie ekran powitalny mission packa,potem wlaze do menu gry
klikam "new game" i.. dupa
zamiast mission packa odpala sie zwykly Q.2
cos robie nie tak?
ma ktos jakis pomysl?
[#2] Re: Quake 2 i mission packi

@23beta, post #1

*ściągnąłem
[#3] Re: Quake 2 i mission packi

@GraBoski, post #2

To ja też będę bardzo pomocny: Grę a nie Gre

Pomogłem?
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Quake 2 i mission packi
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Quake 2 i mission packi
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Quake 2 i mission packi
[#7] Re: Quake 2 i mission packi

@23beta, post #1

Napisałbym albo bezpośrednio do BSziliego, albo na forum MorphZone (bo zagląda tam, w odróżnieniu od PPA). Jeśli nie masz śmiałości/nie znasz języka to mogę poruszyć sprawę.
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Quake 2 i mission packi
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Quake 2 i mission packi
[#10] Re: Quake 2 i mission packi

@23beta, post #1

Też miałem ten problem z dodatkami tylko z tym że mam oryginały i też nic nie mogłem zrobić. Jeśli uda Ci się to opanować i dowiedzieć to daj znać. ok, racja
[#11] Re: Quake 2 i mission packi

@23beta, post #1

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale logika Q2 była napisana w kodzie natywnym i zawarta w DLL. Port na mosa musiał by zawierać port dodatków nie wiem czy źródła dodatków były uwolnione. W Q1 logika została implementowana w QuakeC. |Dodatki nie wymagały portu ponieważ to nie był język natywny a maszyna wirtualna.

Tutaj przykład moda, wymagany kompilator c.
http://www.quake2.com/dll/tutorials/gbtut4_1.html


Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 14:11:18 przez Sventevith
[#12] Re: Quake 2 i mission packi

@23beta, post #1

Tak jak obiecalem poswiecilem chwil kilka by sprawdzic czy dodateki smigaja i na pierwszy rzut poszedl Ground Zero - dziala bez problemu. Odpalilem na porcie Bszili ale jest mega wiechliwy wiec odpalilem na porcie Kiera(fodQuake2) i działa fajnie. Dlaczego Tobie nie smigło? Bo przy uruchomieniu gry zjadles 'plusa' przy set :) Sekwecja startu winna wygladac tak <jakis_dysk:folder_z_Quake2> quake2 +set game rogue[Enter] i dziala. Potem jeszcze sprawdze ten drugi dodatek. Powodzenia.
[#13] Re: Quake 2 i mission packi

@RadziN, post #12

Re: The Reckoning tez dziala fajnie, nawet video sie wgrywa na poczatku. Miłego grania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem