kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] VICE 3.1 wolno działa
Coś mi wolno działa VICE 3.1, ze sporym opóźnieniem reaguje na wciśnięte klawisze, bardzo wolno ładuje programy z obrazów dyskietek..

Też tak macie - MiniMac 1,5, MOS 3.11?
P.S. To moje pierwsze uruchomienia VICE, nie wiem jak powinno być.
[#2] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #1

Klasycznie polecam zmienić ustawienia dżwięku na fast sid 8520 i dalej zmieniac jak jest wolno...
Potem zmniejszać wymiary ekranu..
[#3] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Mikrobi, post #2

Odswiezanie co dwie klatki i bedzie ok
[#4] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #1

Skasuj pliki ustawień jakie stworzył VICE3.1
[#5] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Norbert, post #4

Gdzie się znajdują?
Z dzisiaj mam tylko vice.log. Coś z katalogu C64?

P.S. Przejście na FastSID 6581 pomogło z prędkością wpisywania, testuję ładowanie.
P.S. Tak, FastSID pomógł ale nie słyszę dźwięku. Pracuję nadal.



Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 21:42:58 przez Skotos
[#6] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #1

Sprawdziłem u siebie, bo nigdy nie miałem takich objawów, ale okazało się, że mam wersję 2.4
[#7] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #5

Okazuje się, że po zmianie wyłącza się checkbox Opcje -> Odtwarzanie dźwięku, o po jej włączeniu wyskakuje requester "Błąd VICE! Sound: Przepełniony bufor dźwięku."

Ustawione SID 8580 Fast SID. Podobnie w przypadku 6581 FastSID.
Ładowanie i klawiatura działają normalnie.

Po zmianie na SID -> 8580 ReSid dźwięk warczy.
Klawiatura znów szwankuje..
To samo w przypadku 8580 ReSID + boost, oraz 6581 ReSID.


Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 22:05:54 przez Skotos
[#8] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #7

Ja korzystam z wersji 2.4. Nowsze wersje są niestabilne.
[#9] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #7

Te pierwsze w liście zazwyczaj są szybsze. resid+ boost zawsze mocniej obciąża bo to dokładniejsza emulacja. Polecam nowszą wersję sida niż 6581.
[#10] Re: VICE 3.1 wolno działa

@michal_zukowski, post #8

U mnie tak samo, korzystam z ostatniej wersji 2.x, bo 3.1 nie dała się używać - tak wolno działa.
[#11] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Jacques, post #10

Rozwiązaniem okazał się VICE2.4.

Testowałem także VICE 3.0 ale ma dokładnie te same objawy co 3.1:
kilka pierwszych komend wpisuje się szybko i sprawnie, potem trzeba kilka razy powtarzać wciśnięty klawisz, ładowanie i uruchamianie programów trwa wieki..
Myślałem, że to tylko po załadowaniu listy plików z dyskietki ale nie, wpisywane z ręki krótkie programy w BASICu podobnie.. czyli dzieje się to po jakimś czasie od uruchomienia.

Opisane objawy ustępują po wybraniu innego SIDa w wersji FastSID, ale cóż z tego jak nie ma dźwięku, i błąd przepełnienia bufora.

Wniosek jest taki, że popsuli emulację SIDa.

Ale mam jeszcze jedno pytanie - dźwięk: w VICE2.4 z wewnętrznych głośników MiniMaca jest dość "zły" to samo odtwarzane na głośnikach monitora (1085S, 1084) brzmi dużo lepiej, czy macie takie same wrażenie?
[#12] Re: VICE 3.1 wolno działa

@Skotos, post #11

Dziwna sprawa, podobną przypadłość ma bodaj najnowsze Atari800, które chodzi bardzo wolno i zwalnia, a wcześniejsza wersja OK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem