kategoria: Mac mini
[#1] Mac Mini bateria
Cześć
Mam pytanie. Czy do Maca Mini podchodzi zwykła bateryjka "pastylka"? Taką założyłem i po dwóch tygodniach znowu zaczął pytać o godzinę i gubić ustawienia. Kupiłem zwykłą jednorazówkę jak do peceta, może to ma być jakiś specjalny typ do ładowania albo coś? Może musi być namaszczona przez Steve'a jak wszystko Apple?
[#2] Re: Mac Mini bateria

@gerul, post #1

[#3] Re: Mac Mini bateria

@gerul, post #1

CR2032. Może styki zaśniedziały. Datę można ustawić automatycznie przy starcie MorphOSa (w S:User-Network-Startup). Rozumiem, że odłączasz mini od zasilania, w przeciwnym wypadku powinien trzymać nawet bez baterii.
[#4] Re: Mac Mini bateria

@Korni, post #3

Założyłem zwykłą i trzymała 2 tygodnie. Więc pomyślałem że musi być jakaś Apple :)
[#5] Re: Mac Mini bateria

@gerul, post #4

Może włączyłeś komputer bez podpinania zasilania? Mac Mini z baterii długo nie pociągnie. I tak cud, że wytrzymał 2 tygodnie

A na poważnie - sprawdź z drugą baterią. Jeśli też nie wytrzyma długo to może masz jakiś "upływ mocy", alboco.
I tak się ciesz, że nie masz G5. Tam wchodzi dziwaczna bateria typu LS14250. To nie "pastylka", którą dostaniesz w byle Biedronce za 2 zyla.
[#6] Re: Mac Mini bateria

@recedent, post #5

Nie pastylka z Biedry - ale za to trzyma 5 lat
[#7] Re: Mac Mini bateria

@Kwiatki, post #6

Założyłem kolejną - na razie trzyma, zobaczymy...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem