[#31] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #1

Między innymi z tego powodu nie trawię takich rozwiązań w których nie ma się panowania nad tym co się pisze. Człowiek jest uzależniony od cudzych błędów, dziwnych założeń i zdany na łaskę/niełaskę autora rozwiązań. O podobnych problemach słyszałem w odniesieniu do dzisiejszych „profesjonalnych” silników. Podobne posty ludzi, podobne badania i podobne dochodzenie metodą inżynierii wstecznej. Badanie skutków, a nie szukanie przyczyn. Takie programowanie bardziej przypomina pracę detektywa niż programisty.

Myślę, że Hollywood trochę za bardzo się rozwinęło. A autor trochę nie wyrabia. I wcale się nie dziwię. Jeżeli on sam wspiera tyle platform to musi albo mieć maszynę zatrzymującą czas albo dosłownie dokonuje cudów. W normalnych, komercyjnych warunkach ogarnięcie tego wszystkiego wymagałoby zespołu 20 specjalistów od różnych platform. Nie mówię o managerach, scrum-masterach, architektach, testerach...

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 17:00:58 przez MDW
[#32] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@michal_zukowski, post #30

Na maku mini 1.42 GHz, działa wolno i klatkuje, trudno ocenić prędkość bo sie wynik nie wyswietla


Jak się wynik nie wyświetla, to już nic nie poradzę, jak mówiłem nie mam jak tego sprawdzić pod motylem, a pod AmigaOS 4, przy tym samym skrypcie wynik się wyświetla.
[#33] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Jacek Piszczek, post #27

@jaca: Napisałem do autora Hollywood. Jak na razie odpisał, że stawia na VRAM - ale to na pewno nie to. Po odpaleniu przykładowego programu zostaje mi jeszcze 192 MB wolnej pamięci graficznej, więc...

@mufa: Odpaliłem Twój skrypt - potwierdzam słowa rzookola, nie wyświetla się żaden licznik/podsumowanie.
[#34] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #33

Jak VRAM może działać raz szybciej raz wolniej w zależnosci od tego czy jest MorphOS z płyty czy nie.... Bezsens. Poza tym moje PCIe powinno zjadać dowolną maszynę z AGP na sniadanie, szczególnie, że to X1950XT. Męcz autora, może się okazać że soft Hollywoodowy działa średniawo bo w jakiś warunkach jest to zwolnienie.
[#35] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@michal_zukowski, post #34

Chodziło o to, że w warunkach niewystarczającej ilości pamięci VRAM Hollywood przełącza się w tryb softwarowy.

Męczymy autora, męczymy. Udało mi się dokooptować jPV do drużyny męczycieli :)

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 15:18:09 przez recedent
[#36] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #33

@mufa: Odpaliłem Twój skrypt - potwierdzam słowa rzookola, nie wyświetla się żaden licznik/podsumowanie.

Jest to o tyle dziwne że skorzystałem z komendy

DebugPrint(GetTimer(1))


której przecież i Ty użyłeś w swoim skrypcie. No cóż, skoro nie mogę otworzyć MOSowej konsoli, to na szybko zmieniłem skrypt. Teraz wynik powinien wyświetlać się systemową czcionką na koniec testu bezpośrednio w oknie programu, konkretnie po prawej stronie od ognistego napisu "AMIGA". Przynajmniej tak to wygląda pod AmigaOS 4. Link ten sam co poprzednio.
[#37] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@MUFA-amigaone-pl, post #36

teraz się wyświetlił wynik.

mój PM G5 2.3GHz , x800gt , MOS3.11 z pakietem chrysalis .
wynik 75291
[#38] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #6

Dość dziwne to jest bo czym mogłoby to być w sumie spowodowane?
Jak w tle nie ma jakichś śmiecio-procesów to wynik powinien być identyczny
[#39] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #35

Ale ja mam karte GFX z 256MB VRamu...
[#40] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@MUFA-amigaone-pl, post #36

Uwaga, podaję wyniki dla testu Mufamark dla komputerów PowerMac G5 2,7 GHz i PowerBook G4 1,67 GHz:

G5 normalnie: 56529
G5 świeży: 57356

G4 normalnie: 95249
G4 świeży: 91095

Jak widać - w tym teście właściwie nie ma różnic między systemem "starym" a "nowym". Przy tych rzędach wielkości to jest maksymalnie 5% różnicy, tyle co nic.

Na forum Hollywood kolega jPV zamieścił link do programu bazującego na benchmarku kolegi Bugala (z którego ja tylko skorzystałem, to nie jest moje "dzieło"), ale dokładającego element brushy liczonych softwarowo i hardwarowo. Tutaj jest link. Dla niego też zrobiłem testy i wyszło mi tak:

system "stary", software/hardware:

G5: 10079/10903
G4: 12982/13500

system "nowy", software/hardware:

G5: 3530/4330
G4: 3247/3012

Wychodzi , że prawie zawsze (za wyjątkiem G4 na świeżym systemie) software rendering jest szybszy niż hardware rendering. Co jest?

@rzookol: Ja też mam kartę z 256 MB VRAM, napisałem o tym Andreasowi w tym wątku.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 19:44:59 przez recedent
[#41] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #40

Skoro do tej pory nikt na nic nie wpadł, to chyba pozostaje zainstalować świeży system na jakimś komputerze, a potem odpalić Gruncha i po każdej zainstalowanej apce sprawdzać jak chodzi benchmark pomysł
[#42] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #41

no to challenge na długie godziny
[#43] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #41

Daj jeszcze jeden dzień
Brak dostępu do Morphosa nie pozwalał na znalezienie "buga"
[#44] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #41

To działa na własnym ekranie czy Ambiencie? Ekran własny jest MUIowy czy nie? Może być kwestia włączonych lub nie Enhanced Layers.
[#45] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #25

"Stary" MOS masz po polsku a ten odpalany z USB na pewno po angielsku.
Dlatego też program szuka odpowiednich locali i log ze Snoopium jest taki długi.

@Jacek Piszczek
Są dwa programy testujące.
Jeden otwiera okno, drugi jest na osobnym ekranie.
Oba zachowują się tak samo.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:18:03 przez Norbert
[#46] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Jacek Piszczek, post #44

Próbowaliśmy już przełączać Enhanced Layers, i ustawienia "zezwalające" na podwójne/potrójne buforowanie ekranów. To nic nie zmienia.
[#47] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Jacek Piszczek, post #44

wszystko sprawdzilem, nic to nie zmienia. wlasny ekran i brak screenbarów trochę poprawia, ale nie na tyle, żeby mieć wyniki z czystego systemu
[#48] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #1

ENVARC:TZ. Skasować, reboot, sprawdzić wynik. Strefę czasową można ustawić w Ustawieniach Systemu - Czas (nie da się stamtąd jej wyczyścić).
[#49] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Korni, post #48



No, teraz to co innego:

speedtest od jPV na G5:

Software - 3479
Hardware - 4334
[#50] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #49

Wystarczyło wywalić wszystko z ENVARC: - działa szybciej. Przywracałem część ustawień co reboot, po kilku wpadło się na TZ.
[#51] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Korni, post #48

pokłony
Ale dlaczego to tak...?
[#52] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Phibrizzo, post #51

Pytanie - czy to bug czy ficzer. I to chyba nie Hollywoodowy, tylko MorphOSowy. Czy się mylę?
[#53] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #52

Sledze watek od samego poczatku bo mnie zaciekawil ale rozwiazanie nic mi nie mowi (nie moje tematy).
Czy moglby ktos napisac co to jest TZ (ustawieia strefy czasowej - od "time zone"?)

Dzieki
[#54] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@peceha, post #53

Jak ustawiasz w komputerze w której strefie czasowej się znajdujesz (np. Warszawa) to system zapisuje odpowiednią zmienną w ENVARC:. Jakim cudem wpływa ona na wydajność przesuwania sprajtów w Hollywood - nie mam zielonego pojęcia.

[#55] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #54

MorphOS od wersji 3.11 używa https://www.iana.org/time-zones

GetSysTime zwraca czas zmieniony przez time-zones i jest przez design wolniejsze.
GetUTCSysTime jest szybkie.
[#56] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Korni, post #55

Ale pięciokrotne spowolnienie przy prostym teście animacji białych kropek? Zwłaszcza że inne benchmarki nie wykazują takiego narzutu.

P.S. Andreas napisał na forum Hollywood co znalazł samemu:

Ok, I've debugged it and this seems to be a major issue in MorphOS to me. If you add this line to the top of the script

DisableLineHook


the script will fly. So the bottleneck is in event handling and not drawing. After some further debugging I've noticed that a timer.device function is abysmally slow when called on a real installation whereas it's very quick when calling it from a live CD. I've just reported it to the MorphOS team so let's see what they say...


Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 09:36:43 przez recedent
[#57] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #56

No to pytanie po co Hollywood woła GetSysTime co kropkę? :)
[#58] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Jacek Piszczek, post #57

Pytanie jak dużo starego softu woła GetSysTime() zamiast jakiś innych liczników czasu...
[#59] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@Jacek Piszczek, post #57

Czyli "It's not a bug; It's a feature"?
[#60] Re: Hollywood i optymalizacja pod G5

@recedent, post #59

To wszystko przez widelca, jakby nie zrobil gita, to by pewnie nie było poprawek do stref czasowych

Koniec końców bardzo dobrze, że to zostało wprowadzone, nie wiem jak na innych amisystemach, ale tutaj chyba MorphOS góruje nad resztą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem