kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#1] Mac Mini G4
Właśnie mam zamiar kupić Maca Mini G4 dokładnie ten model:

link

mam 2 pytania:

1. Czy moge wpakować mu 1gb kingstona KVR400X64C3A? ponieważ ma 256mb ramu
2. Czy będe potrzebował przejściówke DVI do VGA żeby podłączyć do monitora VGA? i czy można ja bez problemu kupić na allegro? ktoś może wrzucić linka na allegro?
[#2] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #1

ad 1. Możesz. Tam jest jeden, normalny slot na pamięć PC3200. Wyciągasz 256, wkładasz 1 GB, zamykasz obudowę (do otwierania przydaje się szpachelka).

ad 2. Tak. Często sprzedający dokłada przejściówkę, która była w zestawie. Jeśli jej nie dostaniesz, to każda inna powinna dać radę. Na przykład taka.
[#3] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #1

Mój Mac Mini G4 po włożeniu dokładnie KVR400X64C3A/1G ( na kościach Kingston) nie startuje mimo że wyjąłem z niego chodzącą KVR266x64C2/512 ( na kościach Nanya) , za to chodzi bez problemu z Goodram GR400D64L3/1G, teoretycznie ma identyczne parametry jak ten KVR400X64C3A/1G
[#4] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #1

Do Morphosa bardziej nadaje się wersja miniaka z 64 MB VRAM.
Ale ta oczywiście też będzie działać.
[#5] Re: Mac Mini G4

@UJP, post #3

A pewien jesteś, że ten KVR400 jest sprawny? Bo ja trochę kości w Miniaczach powymieniałem ale na taki problem się nie natknąłem.
[#6] Re: Mac Mini G4

@recedent, post #5

tak, chodzi w PC, ale Kingston pod tym samym symbolem produkował moduły na pamięciach różnych producentów, dla tego podaję na jakich kostkach jest moduł, możliwe że np. na Hynix czy Nanya chodzą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 14:03:15 przez UJP
[#7] Re: Mac Mini G4

@UJP, post #6

Obstawiam że to nie kości pamięci są problemem, tylko układ SPD, być może chipset ma problem z obsługą rewizji/vendora/wersji tego układu.
[#8] Re: Mac Mini G4

@recedent, post #2

Ok, Dziekuje za informacje, jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia jak to jest możliwe że na zdjęciu Pan który sprzedaje mi tego maca mini g4 w zakładce "About This Mac - Hardware" nie ma "Graphics/Displays"? przecież karta graficzna musi byc...? Wole sie 10x upewnić zanim coś kupie tym razem.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 15:30:29 przez Amcio

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 15:30:57 przez Amcio
[#9] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #8

Pokaż mi to zdjęcie. Chcesz powiedzieć, że w tym okienku:



on ma jakoś pustawo? Czasem (jak system nie wykrywa monitora) to w "displays" może być "none". Ale karta? Zagadkowe...
[#10] Re: Mac Mini G4

@recedent, post #9

poszło na pw
[#11] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #10

Tam jest zainstalowany system OSX w wersji 10.4 - podejrzewam, że w tej wersji System Profilera karty trzeba szukać w zakładce "PCI/AGP cards" a nie "Graphics/Displays". Ale to tylko takie moje gdybanie, bo nie mam aktualnie jak sprawdzić na 10.4 (moje "duale" mają tylko 10.5).
[#12] Re: Mac Mini G4

@recedent, post #11

Ja mam 10.4.11 i jest zakładka graphics/displays.
Nie pamiętam jak było we wcześniejszych werjach Tigera.
[#13] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #1

Odświeżam temat, mam wszystko oprócz głośników, wiem że potrzebuje głośniki z wejściem optycznym, ogólnie to sie wogóle nie znam na dzwieku w macu mini G4, jakie głośniki kupić, czy przejściówke? za ile najtaniej kupie jakieś głośniki/przejściówke, ktoś może poczestowac linkiem na allegro? Dodam że chce żeby głośniki działały na Morphosie, Dziekuje za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 00:29:27 przez Amcio
[#14] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #13

Macmini ma wbudowany głośnik.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 02:41:35 przez Norbert
[#15] Re: Mac Mini G4

@Amcio, post #13

Mac mini G4 ma zwykłe wyjście stereo słuchawkowe/audio i wbudowany głośniczek (przydaje się od biedy albo jak nie chce się włączać wzmacniacza)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem