kategoria: PowerBook
[#31] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@recedent, post #30

Ale z tego co wiem to baterie są kompatybilne.

W A1139 mam drugą baterie pochodzącą ze starszego modelu i jest OK... Zresztą, nie lubie robić z kompami przy sztucznym świetle i o to efekt: Bateria na razie się nie grzeje - wymieniłem kabelek łączący dock baterii z mobo. AirPort (tego posta smażę z A1138) i prawe USB też już działa - delikatnie przekrzywione konektory w taśmach, wieczorem tego nie widziałem, teraz tak.
[#32] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@waldiamiga, post #31

Jak już tak grzebiesz to od razu podkręć go do 2.0GHz

https://forums.macrumors.com/threads/2ghz-powerbook.1977301/page-3
[#33] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@recedent, post #30

a nie ma czasem różnicy w pojemności? jedna nie jest 44Ah druga 55Ah?
[#34] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@Kwiatki, post #33

Z innej beczki - próbował ktoś reanimować baterię do PowerBooka? Bo ja ostatnio z ciekawości zajrzałem do środka i z sześciu ogniw 18650 trzy były masakrycznie skorodowane (z czego napięcie trzymało jedno), a z trzech pozostałych - jedno jest raczej martwe. Teoretycznie mam w domu trochę 18650-ek, ale nie mam zgrzewarki, a lutować się boję (mam 10 palców u rąk i jestem do nich bardzo przywiązany).
[#35] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@recedent, post #34

mozna na serwisie aukcyjnym kupic 18650 z listkami - łatwiej dolutować do nich kabelek. Lutować bezpośrednio do aku nie zalecają - zbyt mocne grzanie uszkadza.
Też się zastanawiałem nad reanimacją - tyle że w baterii jest dodatkowo układ liczący cykle i inne pierdoły , nie wiem czy czasem nie trzebaby go zaprogramować od nowa.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 16:30:00 przez Kwiatki
[#36] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@recedent, post #34

Krashan kiedyś wspominał że się tym zajmował, pisz do niego.
[#37] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@waldiamiga, post #36

Krashan kiedyś wspominał że się tym zajmował, pisz do niego.
Trochę nie w tym kościele dzwonią... Owszem swego czasu chciałem zregenerować baterię w PowerBooku, ale że był w pewnym sensie służbowy, zostało to zlecone firmie z Poznania, profesjonalnie się tym zajmującej. Firma jednakowoż po 3 tygodniach walki poddała się, przeprosiła, zwróciła pieniądze i odesłała baterię na własny koszt. Widocznie nie dali rady z przeprogramowaniem mikrokontrolera.
[#38] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@recedent, post #34

Ja regenerowałem taką baterię. Nie wystarczy wymienić ogniw na sprawne z jednakowym oporem wewnętrznym, trzeba też przeprogramować kontroler.
[#39] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@jarob, post #38

No to trochę mnie zasmuciłeś. A powiedz przynajmniej - czy operacja się udała? I jak wygląda takie "przeprogramowywanie"? Podpinasz się pod jakąś kostkę flash "na pająka", czy trzeba dziada wylutować?
[#40] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@recedent, post #39

Operacja się udała.

Przeprogramowanie zależy od układu sterującego, który jest użyty w baterii.

W większości przypadków trzeba mieć interfejs EV2300 i oprogramowanie do konkretnego układu lub jakieś uniwersalne. Z reguły to oprogramowanie sporo kosztuje i na jedną baterię się nie opłaca. Można np. wykupić za 10$ dostęp do programu UBRT na 1 dzień i w tym czasie kilka zgromadzonych baterii przeprogramować.
[#41] Re: A1138 sound/dc-in board i kondensator SMD

@jarob, post #40

Hmm...
Poszło pytanie na priv.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem