kategoria: iMac G5
[#1] [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net
Czołem!
Ponieważ robię (z pomocą kolegi Kwiatki) małą tabelę porównawczą benchmarków sprzętów pod MorphOSa (porównanie iMaca G5 z innymi komputerami) to wzięło mnie na benchmark dnetc. Robi się prosto - z górnego menu benchmark all cores i jazda, potem zapisujemy wynik, porównujemy i...

i niespodzianka. O ile w innych testach iMac 2,1 G5 plasuje mi się pomiędzy PowerBookiem G4 1,67 GHz a PowerMakiem G5 2,7 GHz to w testach RC5 i OGR-NG wyniki wychodzą gorsze niż na PowerBooku!

Może jeszcze jakiś szczęśliwy posiadacz iMaca potwierdzić swoje wyniki? Bo aż uwierzyć trudno...
[#2] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #1

Za dużo iMacowcow to tu nie mamy Zepsułeś swojego to masz teraz zagwozdke:P
[#3] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #1

Na jakim task pri idzie ten benchmark?
[#4] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@Jacek Piszczek, post #3

na liście procesów w Task Managerze widzę:

dnetc - priorytet 0
dnet crunch#1 - priorytet -120
[#5] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #4

Na MorphZone Andreas Wolf sugeruje, że klient distributed.net nie jest zupełnie dostosowany do procesorów G5. No, może i jest w tym coś skoro porównując G5 2,7 GHz z G4 1,67 GHz mamy tylko 20% wzrost wydajności przeliczania w OGR-NG i 14% w przypadku RC5-72...
[#6] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #5

Procesor G5 ze względu na swoje długie potoki wykonywania instrukcji grupuje je w paczkach, w zależności od tego jakie instrukcje znajdą się w paczce, przejdzie ona przez procesor szybciej, lub wolniej. Oprócz tego jest kilkanaście instrukcji procesora wykonywanych przez G4 „w żywym krzemie”, podczas gdy G5 rozbija je na serię mikroinstrukcji, co też obniża wydajność.

Rada na to jest jedna: jeżeli kod jest w C/C++, przekompilować z ustawieniami kompilatora dla G5. Jeżeli w asemblerze – przepisać.
[#7] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #5

W takim wypadku jestem ciekawy jak zachowywałaby się G4 z Sonnetem 2.0Ghz lub Powerbook 5.8/5.9 z przelutowanym 7448 i podkręconym do 2.0.

Co więcej jeśli tak jest to w zasadzie należałoby przepisać/przekompilowac wiele aplikacji - wtedy różnica G4 a G5 byłby jeszcze bardziej zauważalna.
Dosbox? UAE ?
[#8] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@Kwiatki, post #7

UAE ma specjalną wersję na G5.
[#9] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #8

to coś przespałem ... gdzie to znajde?
[#10] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@Kwiatki, post #9

http://morphos-files.ppa.pl/find.php?find=uae
[#11] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@karolb, post #10

To już znalazłem.
Dalej nie ma informacji która wersja jest specjalnie dla G5.
[#12] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@Kwiatki, post #11

Okazuje się że nie ma tam pliku dla G5, a byl

Za to jest na aminecie link

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:00:30 przez Norbert
[#13] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@Norbert, post #12

Wygląda na to, że 0.84 WIP ma osobną wersję na G5, a JIT ma uniwersalną.
[#14] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #1

Mógłbym pomóc, gdybym tylko wiedział jak to uruchomić:)
[#15] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@luk, post #14

1. Pobierasz klienta
2. Uruchamiasz klienta (dwuklik na ikonce)
3. Z górnego menu wybierasz "Benchmark All"
[#16] Re: [iMac G5] prośba o benchmark z klienta distributed.net

@recedent, post #15

Gdyby tak to wyglądało, to bym nie pytał. Ale dzięki za info jak się uruchamia programy na morphos...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem