kategorie: Mac mini, Pegasos
[#1] VICE 2.4 i znak równości "="
Pod jakim klawiszem (skrótem) macie znak równości "="?
Ja nijak nie mogę go uzyskać. Chodzi o trym Basic 2.0 zaraz po włączeniu emulatora.
[#2] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@R-Tea, post #1

To jest pod "\" (obok [ENTER], tak jak na C=64).

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:07:04 przez Solo Kazuki
[#3] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@Solo Kazuki, post #2

Obadam jak wrócę z wakacji, ale jestem na 100% pewien, że sprawdziłem wszystkie klawisze.
[#4] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@Solo Kazuki, post #2

Klawisz "\" (u mnie nad Enterem) powoduje powrót kursora pierwszego znaku pierwszego wiersza.
Nic nie grzebałem w ustawieniach. Nie widzę tu nawet ustawień klawiatury. Co mogę mieć nie tak?
[wyróżniony] [#5] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@R-Tea, post #4

Użyj klawisza obok [ENTER] bądź [RETURN] NIE na klawiaturze numerycznej, lecz normalnej. De facto zapomniałem że ten klawisz nazywa się różnie zależnie od sprzętu.

Edit: Dla przypomnienia tak to wygląda na prawdziwym sprzęcie.



Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 22:31:31 przez Solo Kazuki
[#6] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@Solo Kazuki, post #5

Sprawdziłem już wszystkie. Naprawdę. Obok Enter mam gwiazdkę * i przecinek ,
Sprawdziłem na v2.4 i na v3.1, a nawet na Frodo. Sytuacja bardzo podobna i ze wspólnym mianownikiem: nigdzie nie ma znaku "="
Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zapoznałem się z PETCAT, i piszę w FlowStudio (kolorowanie składni wg FreeBasic) i potem robię z tego za pomocą petcat .prg
I nawet zaczyna mi to bardzo odpowiadać.
[#7] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@R-Tea, post #6

Jaką masz klawiaturę? Ja korzystam z A1048 i u mnie jest znak "=" na klawiszu zaraz obok [RETURN]/[ENTER]. Możliwe że ten klawisz jest u ciebie gdzie indziej?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 12:42:31 przez Solo Kazuki
[#8] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@Solo Kazuki, post #5

Ale bielusieńka klawiatura :)
[#9] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@Solo Kazuki, post #7

Mam zwykłą klawiaturę PC. Podstawową. Bez żadnych "multimediów".
[#10] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@R-Tea, post #9

Właśnie sprawdziłem na klawiaturze A1048 i mam znak "=" pod klawiszem ze znakami [\] i [|]. Próbowałem VICE 2.2, 2.4 i 3.1 - na wszystkich jest pod tym klawiszem. Co ciekawe moja klawiatura PC ma te znaki w tym samym miejscu.
[#11] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@R-Tea, post #9

Przemapuj klawiaturę tak, aby znak "=" był dostępny pod innym klawiszem
[#12] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@R-Tea, post #9

Na klawiaturze PC ja mam znak = pod tym klawiszem:
[#13] Re: VICE 2.4 i znak równości "="

@AmiClassic, post #12

I dokładnie pod tym samym klawiszem jest pod MorphOS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem