kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#1] Mac mini i szybsza karta sieciowa.
Witam i mam zapytanie: Czy do Maca mini, na USB są dostępne (działające) w MorphOS szybsze karty sieciowe?

Ta wbudowana ma prędkość tylko 10, nawet nie 10/100. Stąd to moje pytanie.
[#2] Re: Mac mini i szybsza karta sieciowa.

@gilban, post #1

spróbuj pobawic sie opcjami w prefsach mosa, cos jest nie tak ze sterownikiem w minisach i raz dzialala ladnie na 100mbitow a raz własnie ma taką czkawke na 10mbit
[#3] Re: Mac mini i szybsza karta sieciowa.

@gilban, post #1

Dawno temu pod OSX używałem tej karty D-Linka link, mam ją do dziś, też ma 54Mb/s, jednak ma trochę lepszy zasięg i większe możliwości i udostępniałem też internet z tej karty z Maca mini.
[#4] Re: Mac mini i szybsza karta sieciowa.

@michal_zukowski, post #2

Dobra - faktycznie strony Internetowe dla mini maka podają że karta sieciowa dla skrętki ma prędkość 10/100. I teraz gdzie w ustawieniach coś zmienić?

Jest tego tyle że głowa boli, jak na to patrzę.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 11:30:29 przez gilban
[#5] Re: Mac mini i szybsza karta sieciowa.

@gilban, post #4

Dopiero później zczaiłem, że chodzi o lana, ale szkoda, że MorphOS nie obsługuje lepszych kart WiFi na USB. Zobacz czy na IBrowse lub przez klienta FTP też tak zamula jak pobierasz na przykład pliki z Aminetu.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 20:46:11 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#6] Re: Mac mini i szybsza karta sieciowa.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Witam. Napisałem do Jacy pytanie jak przyspieszyć kartę sieciową w mini maku i mi odpowiedział:

"Niestety pomóc może jedynie nowy stos TCP. Może w 3.16..."

Czyli jednym słowem na obecną chwilę nic zrobić się nie da.
[#7] Re: Mac mini i szybsza karta sieciowa.

@gilban, post #6

Plus jest taki, że skoro Jaca pisze o 3.16 to 3.15 jest za rogiem. MorphOS 4.0
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem