kategoria: Programy
[#1] Ciekawe gry dla MorphOS
Jestem raczej na bakier z grami i słabo się orientuję co jest dostępne dla MorphOS. No a będę musiał niedługo pokazać także kilka gier dla MOSa. Zerknąłem na katalog gier na morphos-storage.net i trochę tego jest. Jednak większość to porty takich sobie produkcji. Raczej ilość niż jakość...

Byłoby fajnie gdyby był ktoś tak miły i podrzucił kilka tytułów, któtych tak bardzo nie trzeba się wstydzić. Nie musi być nic wielkiego. To mogą być pchełki, byle choć trochę grywalne, ciekawe, może w jakiś sposób innowacyjne. Coś dosłownie do pokazania w 2-3 minuty. Dłużej nie wytrzymam. szeroki uśmiech

Pełną i wczoraj zaktualizowaną wersję Tower 57 i wszystkie części Quake mam.
[#2] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

To mają być gry, które ostatnio wyszły, czy w ogóle? Bo jeśli to drugie, to obowiązkowo Return To Castle Wolfenstein. Chociaż to też port. Ale zawsze to lepiej wygląda, niż Quake.
[#3] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Hmmm Fortis
[#4] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@Krashan, post #2

Obojętne, mogą mieć i 20 czy 30 lat. Muszę gdzieś poszukać danych do tej gry.
[#5] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@Drako^BB, post #3

Rety, to jest takie proste... Ale na 2-3 minuty może się nada więc wziąłem Fortis pod uwagę. Tylko był problem, bo od kilku wersji MorphOSa gra się już nie uruchamia (crash na starcie). Dlatego przedwczoraj spróbowałem znaleźć i naprawić przyczynę. I już mam wersję działającą. Pojęcia nie mam dlaczego się wywalało. Po prostu przekompilowałem w nowym SDK i działa. Wersja 1.3 poleci na morphos-storage.net w sobotę.
[#6] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #5

Good, mozesz sprobowac podbic GCC bo pewnie jakims archaicznym kompilowałeś
[#7] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Jeśli chodzi o gry "odtwórcze" to masz masę fajnych gier pod ScummVM:
- The Curse of Monkey Island
- Full Throttle
- Sam&Max Hit the Road

Z "oryginalnych" pokazałbym z pewnością Fortis :) Może i jest prosta, ale ma bardzo fajną oprawę audiowizualną i wystarczy pokazać 10-sekundową migawkę żeby wszyscy wiedzieli o co w grze chodzi.

Poza tym - sporo fajnych portów typu Homeworld (polecam), Freespace, OpenJK: Jedi Outcast i Jedi Academy, Return to Castle Wolfenstein, Frogatto and Friends (bardzo fajna platformówka), możesz pokazać MiniSluga, Giana's Return, Aquaria, xMoto, OpenTTD, Freeciv, OpenTyrian (koniecznie!), Hurrican (absolutnie!), jest też parę fajnych gier logicznych, np Hex-a-hop.

Jest z czego wybierać.
[#8] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@michal_zukowski, post #6

Teraz kompiluję wszystko GCC8. Na 9 jeszcze nie jestem gotowy.
[#9] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

pokaż Super Turra
[#10] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@snajper, post #9

Wybacz, ale z dwójki Hurrican/Super Turr trudno nie wybrać pierwszego, chyba że się jest ślepym, głuchym i pijanym.
[#11] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@recedent, post #7

Niektóre z nich już sobie przygotowałem ale większości jednak nie. Na pewno uzupełnie bibliotekę o brakujące pozycje. Dzięki! OK
[#12] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Ja też nie chcę się za bardzo zagłębiać w gry ale jednak myślę, że specyfika gospodarza, jego działalność i publiczność nie pozwoli nie wspomnieć o rozrywce.

Jutro planuję skoczyć zobaczyć czy mój PowerBook cokolwiek wypluwa z wyjścia DVI. Jeżeli nie to pewnie i tak odwołujemy ten cyrk. Ale jeżeli jest ok to chyba się w piątek trochę pobłaźnimy przed milionami... eee to znaczy przed trzydziestoma osobami. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 20:33:11 przez MDW
[#13] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Od siebie dodam Island Mini Golf. Mnie kiedyś wciągnął jak odkurzacz Zelmera.

[#14] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@recedent, post #10

Wybacz, ale z dwójki Hurrican/Super Turr trudno nie wybrać pierwszego, chyba że się jest ślepym, głuchym i pijanym.


heh, a co to, jakiś konkurs? Kolega pytał o gry, to podałem tytuł. Przecież nie mam w zamiarach rywalizować tym z Hurricanem. wariat? Tak że wybaczam.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 21:59:41 przez snajper
[#15] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@waldiamiga, post #13

Idzie Baldur's Gate 2, a dokładniej GemRB (0.8.5) dla MorphOS, na razie beta 1
[#16] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #5

Świetna wiadomość z tym Fortisem. Widzisz, już jest jakiś pożytek z pokazem MorphOSa na kanale YT ;)
[#17] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #12

Można by też (o ile jeszcze o tym nie pomyślałeś) pokazać tego nowego "Wings", ale w tę grę - mimo że wygląda bardzo ładnie - jakoś dziwnie mi się grało. No i - jak na razie - mamy tylko wersję demo.
No i "Amazing Voxel Bird Saga" też można pokazać, pewnie mało kto kojarzy tę "naszą" wersję Flappy Birda. OK

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 17:51:52 przez recedent
[#18] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@luk, post #16

Nie zdążyłem z edycją więc dodam jeszcze, że moje gry w które pogrywałem teraz lub kiedyś pod MorphOS to także wspomniane wyżej Return to Castle Wolfenstein oraz Fortis. Fajnie, że Fortis znowu będzie działał pod nowym MorphOS:)
Jeśli chodzi o resztę grania to lubię sobie wrzucić coś z UAE np Slam Tilt lub Roadkill - może nie ma to za dużo wspólnego z samym MorphOSem ale jednak fajnie sobie uruchomić takie retro pod amigowym systemem "nowej generacji" :)
Amazing Voxel Bird Saga o której wspomina Recedent jest świetne, taka perełka i to dosyć aktualna, więc jak najbardziej warta pokazania!
[#19] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Mi działa Heretic II, który kiedyś wyszedł na Amigę klasyczną PPC pod MorphOSem normalnie.

Nawet jakiś czas temu odkupiłem od kogoś oryginał.
[#20] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Bardzo wszystkim dziękuję za propozycje. Nie wszystko udało mi się zgromadzić albo zainstalować (np. Return to Castle instaluje pierwszą, połowę drugiej płyty i przerywa).
Jednak to i tak nie ma znaczenia, bo reszta streamów z października została odwołana i na listopad nie są planowane. Tak więc przesuwamy to na nieokreśloną przyszłość. Będzie więcej czasu na przygotowanie i na pewno wyjdzie lepiej. szeroki uśmiech
[#21] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@gilban, post #19

Mi działa Heretic II, który kiedyś wyszedł na Amigę klasyczną PPC pod MorphOSem normalnie

On nawet dzisiaj fajnie wygląda. OK Ale mi działałby tylko z softwareowym rendererem, bo nie ma Warp3D dla Radeona z PowerBookaG4.
[#22] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@luk, post #18

No można i tak pokazać. Kto by pomyślał, że pod MorphOSa jest aż za dużo gier. szeroki uśmiech Ja bym tego wszystkiego nie ograł w 200 lat.
[#23] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Fortis 1.3 dla MorphOS już na MorphOS Storage. 🦋
Aktualizacja po 9 latach od ostatniej wersji. 😃
Nic nowego nie ma, to tylko porawka dzięki której gra znów działa na najnowszych wersjach MOSa.
https://www.morphos-storage.net/?id=1588224

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 20:32:39 przez MDW
[#24] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@BULI, post #15

Ooooo :)
[#25] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #23

Kurde to już 9 lat maskara ..... pobieramy ;)
[#26] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #23

Jesli ktos ma R500 i lekkie problemy z grafiką w Fortis to musi poczekać do 3.15 (podobnie jak z RCTW).
[#27] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@michal_zukowski, post #26

to musi poczekać do 3.15

W tym roku raczej nie mamy co się jej spodziewać , co nie?

MDW, dzięki za update.OK

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 21:12:02 przez waldiamiga
[#28] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@waldiamiga, post #27

to musi poczekać do 3.15

W tym roku raczej nie mamy co się jej spodziewać , co nie?


Wersje "nieparzyste" z reguły pojawiają się szybko.
[#29] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@MDW, post #1

Ooo... Albo ja coś przegapiłem, albo pojawienie się portu Death Rally przeszło jakoś bez echa?
https://www.morphos-storage.net/?id=1857769

Zagrywałem się w nią na PC, dobra gra w swoim gatunku



Ostatnia aktualizacja: 16.02.2023 07:18:26 przez Jacques
1
[#30] Re: Ciekawe gry dla MorphOS

@Jacques, post #29

Dobre, dzięki za wrzucenie:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem