kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x, Programy
[#1] Skąd wziąć NETPAR: ?
Witam.

A skąd wziąć to NETPAR: ?

Czy to mam zainstalować, czy coś innego?

http://aminet.net/package/comm/tcp/NetPar

Jako że przy temacie Wayfarer 1.6 Michał Żukowski zaproponował mi żebym ustawił docelowe wyjście na NETPAR: i upewnił się że netpar: jest zamontowany, to mówię że nie jest.
[#2] Re: Skąd wziąć NETPAR: ?

@gilban, post #1

To jest to, ale to jest juz umieszczone w MorphOSie, NETPAR: siedzi w sys:Morphos/storage/dosdrivers trzeba go przekopiowac do syS:morphos/devs/dosdrivers

W sumie tak samo jak sie aktywowalo dosdrivery na Amidze.

przyjmujac ze drukujesz po sieci, jak po usb to tam jest tez usbpar
[#3] Re: Skąd wziąć NETPAR: ?

@michal_zukowski, post #2

No dobra.

Tak zrobiłem. Teraz jak to skonfigurować.

Mam okno jak poniżej. Jak to teraz skonfigurować żeby ten sterownik wiedział że drukarka jest pod danym adresem IP lub pod innym?



Bo przy ustawieniach takich jak teraz i próbie druku nic się nie dzieje.

Mam pole: Plik/Urządzenie wyjściowe. Ale gdy klikam dodaj to ten NetPar z prawej i nigdzie nie jest widoczny.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 21:12:37 przez gilban
[wyróżniony] [#4] Re: Skąd wziąć NETPAR: ?

@gilban, post #3

Plik urzadzenie wyjsciowe: wpisz netpar:
[#5] Re: Skąd wziąć NETPAR: ?

@michal_zukowski, post #4

Działa !!!

I nawet automatyczny duplex działa. Szok. Dziękuję bardzo.

Teraz co zrobić żeby programy korzystające ze starego sterownika - odwołujące się do netprinter.device zaczęły korzystać z tego nowego?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 22:35:54 przez gilban
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem