kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] Priorytety zadan
Ostatnio gralem w Q3. Ale ze gracze sie rozlaczyli i nie bylo z kim grac to przelaczylem ekran na Ambienta (nie zamykajac Q3).
Przypomnialem sobie ze mialem do przejrzenia pewnego PDFa, wiec go otwarlem. Niestety, nic oprocz pustego okna sie nie pojawilo.
Domyslalm sie ze pracujacy w tle Q3 zerzarl cala moc. Gdy tak czekajac przelaczylem na chwile ekrany aby sprawdzic czy pojawil sie jakis nowy gracz.
Poniewaz nikt sie nie pojawil wrocilem do Ambienta. Ku mojemu zaskoczeniu CALY PDF lacznie z lista kart sie wczytal. A bylem na innym ekranie moze 5 sekund.
Gdy kliknalem na nastepna strone PDFa to znowu mulil okrutnie a przelaczenie na chwile na Q3 spowodowalo wczytanie strony w momencie.
Pytanie: czy programy dzialajace w tle i to na ekranie ktory nie jest aktualnie wyswietlany dzialaja szybciej?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 21:44:52 przez Phibrizzo
[#2] Re: Priorytety zadan

@Phibrizzo, post #1

Hi ciekawe spostrzezenie ; a tak na marginesie działa ci Q3 w sieci bo ja ostatnio nie mogłem się podłączyć na czystej instalce
; muszę to jeszcze sprawdzić
[#3] Re: Priorytety zadan

@Jupiler, post #2

Tak, i to bardzo ciekawa. Sprawdzilem na OWB i jest podobny efekt.

Co do Q3 to nawet fajnie dziala. Raz chyba zdarzyl sie jakis dziwny serwer gdzie mi pokazalo
komunikat ze jakas funkcja graficzna (chyba cos z OpenGL albo cos w ten desen) nie jest dostepna
i mnie nie wspuscilo.
Druga sprawa to nie wiem czy tak ma byc ale zawsze mam 30FPS i wyzej nie podskocze.
Jakas stabilizacja wewnetrzna albo trzeba jakis parametr zaznaczyc/odznaczyc zeby bylo wiecej?
Zapytalem o to kiedys Kiera i powiedzial ze zadnych ogranicen nie ma i powinno chodzic szybciej.
Ktos/cos w tym temacie?
[#4] Re: Priorytety zadan

@Phibrizzo, post #3

A co konsola na:
seta com_maxfps 125
?
[#5] Re: Priorytety zadan

@ID909, post #4

Nie pomaga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem