kategoria: Programy
[#1] yWeather i zwis systemu.
Hello. Wrzuciłem sobie moduł yWeather, aby na górnym pasku mieć pogodę. Niestety gdy próbuję wpisać w ustawieniach City-ID swojej miejscowości to następuje zwis, zamrożenie systemu. Kursor myszki stoi w miejscu, zero reakcji z klawiatury. Jedynie reset. Podobna sytuacja ma miejsce gdy wejdę z Wayfarera na stronę OpenWeather. Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? Wszedłem na tą stronę również z przeglądarki Odyssey i nic złego się nie stało, tylko strona nie wyczytała się w pełni poprawnie. Może to coś z nową openssl3.library ???

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 22:54:15 przez Ponki1986
[#2] Re: yWeather i zwis systemu.

@Ponki1986, post #1

Widzę, że chyba nikt nie używa tej pogodynki. Ja na razie sprawdziłem, że na openssl3.library z MOSa 3.16, tej bez FIXa jest tak samo.
[#3] Re: yWeather i zwis systemu.

@Ponki1986, post #2

Ja nie używam, ale zauważyłem że na MorphZone ludzie się skarżyli. Nie jestem tylko pewien czy sam screenbar powodował problemy, czy jakiś inny się z nim "gryzł", ale coś było na rzeczy.
[#4] Re: yWeather i zwis systemu.

@Ponki1986, post #1

Ja co prawda nie używam tej pogodynki ale sprawdziłem stronę OpenWearher w Wayfarer i wszystko działa, wpisałem swoją lokalizajcję i nie ma tu żadnych problemów.
[#5] Re: yWeather i zwis systemu.

@Ponki1986, post #1

Coś mam chyba namieszane w systemie, lub któraś klasa MUI szwankuje, ponieważ gdy aktywuję gdziekolwiek pole tekstowe, takie jak przy wpisywaniu City-ID, to następuje zwis. Mruga prompt, ale kursor myszy stoi, zero reakcji z klawiatury. Wyrzuciłem z SYS:Libs dograne z Chrysalisa klasy MUI, lecz po restarcie bez zmian. Nie sprawdziłem jeszcze, która klasa odpowiada za to pole tekstowe, ale chyba BatterString. Może tą z MorphOS 3.16 ma błąd jakiś.
[#6] Re: yWeather i zwis systemu.

@Ponki1986, post #5

Cytując newsa ze strony głównej:

Dodatkowo poprawiono kilka błędów związanych z rozłożenie i renderowaniem tekstu przez MUI.


Właśnie instaluję aktualizacje do 3.17, może to będzie rozwiązaniem mojego problemu.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 19:43:57 przez Ponki1986
[#7] Re: yWeather i zwis systemu.

@Ponki1986, post #6

Problem rozwiązany, sam popsułem to i sam naprawiłem. Ku przestrodze innym, zanim wrzucicie hurtowo coś do systemu, to lepiej bądźcie tego pewni. Ja z Chrysalisa skopiowałem sobie wszystkie nowe klasy MUI, wszystkie ScreenBary i efekt murowany. Ostatecznie okazało się ze AppLauncher.sbar robi takiego psikusa. Zweryfikowałem również, czy nie gryzie się z innymi przez co zawiesza cały system i niestety będąc jedyny w katalogu ScreenBar również stwarzał taki problem. Natomiast nie wiem jaki cudem, ale miałem zdublowane klasy MUI w Libs/MUI i Classes/MUI. W tym drugim były nowsze wersje, więc ostatecznie zostawiłem tylko je, usuwając klasę Busy, bo tą akurat MorphOS 3.17 miał nowszą. Tak na marginesie nowy motylek zainstalował się u mnie bez problemu.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem