kategoria: Programy
[#1] Visual Studio Code na MorphOS
Taka ciekawostka, otóż dzięki przeglądarce Wayfarer, czyli ciężkiej pracy Jacy, na MorphOS'ie można obecnie uruchomić (z pewnymi ograniczeniami) Visual Studio Code. Co widać na załączonych screenach z mojego Mac mini.


5
[#2] Re: Visual Studio Code na MorphOS

@Rafael/ARMO, post #1

Rety... nawet nie wiedziałem, że jest jakiś webowy VSCode.

Na GitLab nadal nie da się zalogować. Ale to nie wina Jacy, silnika czy Wayfarera tylko skrajne lamerstwo developerów piszących gitlab.com, którzy nie wiedzą, że są różne kolejności bajtów, a nie jedynie słuszna na której się wychowali grając w gimnazjum w Quake'a. Trzy razy im zwracałem uwagę na Twitterze ale jak grochem o ścianę. Profesjonaliści...

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 20:57:49 przez MDW
[#3] Re: Visual Studio Code na MorphOS

@MDW, post #2

To że Visual Studio Code jest napisany w TypeScripcie (czyli działa w JSie) i jest oparty o HTML to w sumie było wiadomo, ale że działa ot tak w przeglądarce na GitHubie też nie wiedziałem. Zostałem ostatnio uświadomiony przez pracownika Microsoftu (Christian Heilmann - przy rozmowie okazało się że to były scenowiec z C64) na konferencji Code Europe 2022.

A żeby uruchomić środowisko to na GitHubie wystarczy będąc na jakimś repo, wcisnąć kropkę na klawiaturze ...

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 21:20:05 przez Rafael/ARMO
2
[#4] Re: Visual Studio Code na MorphOS

@Rafael/ARMO, post #3

Hoho. Ciekawostka za ciekawostką. Fajne! I może być przydatne. Chociaż ja do swoich MOSowych wypocin używam GitLab.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem