kategoria: MorphOS 3.x
[#1] MOS 3.18 i komorka
Tak sie zastanawiam czy "Networks", nowa funkcjonalnosc w MOSie moze mi sie do czegos przydac.
Pytanie: czy jest mozliwosc dokonania polaczenia sie z zawartoscia komorki pracujacej pod Androidem?
[#2] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #1

Networks obecnie działa jak otoczenie sieciowe w Windowsie. Jeśli komórka udostępni swoje zasoby przez otoczenie sieciowe (SMB2/3) to MorphOS to ładnie zobaczy i podepnie.
[#3] Re: MOS 3.18 i komorka

@michal_zukowski, post #2

Moze ktos cos takiego praktykowal? Jesli tak, to niech podpowie jak to zrobic.

Moja siostra ma komorke bez wymiennej karty SD a czesto ma cos do sciagniecia z niej i trzeba sie posilkowac e-mailem.
[#4] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #3

latwiej w drugą stronę, z androida na otoczenie sieciowe na jakims NAS
[#5] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #1

Do czego przydać? No tak samo jak do tej pory - do wszystkiego i cały czas. 😃 Tylko teraz jest wygodniej i wreszcie można w sieci lokalnej całkiem pozbyć się SMBv1, które nest wysoce niewskazane (np. Apple wykosiło to z systemu jakieś 7-8 lat temu). Od razu widać wszystkie maszyny w sieci lokalnej, bez dodatkowych programów, montowania czegokolwiek, modyfikowania mountlist...

Ja na przykład nie trzymam wielu rzeczy na jednym komputerze tylko na NASie. Dzięki temu mam do tego wszystkiego (np.: filmy, audobooki, muzyka, ebooki, zdjęcia) dostęp z każdego smartfona, tabletu, komputera, AppleVT. Każde zdjęcie zrobione dowolnym urządzeniem w domu ląduje na NASie, które po ręcznej selekcji lądują w odpowiednich miejscach (albo wspólne rodzinne albo prywatne każdego). Dodatkowo Synology sobie wolnej chwili mieli te fotki oceniając po twarzach kto jest na zdjęciu i przypisując je odpowiednim osobom. W pierwszym miesiącu musiałem go tego poduczyć kto jest kto ale od prawie roku już ani razu się nie pomylił.

Dosłownie odliczałem dni kiedy Synology całkiem wywali z DSM7 (taki ich system dla NASów) SMBv1 i MorphOS zostanie od wszystkiego odcięty. Zaczęłaby się żonglerka pandrive-ami USB albo jakoś przez FTP lokalny (nie liczę tego co klepię, bo tutaj akurat używam Gita pod MOSem też). 😃 Synology ciągle łaskawie pozwalał włączyć SMBv1 ale ostrzegał przed używaniem tego milion razy. 😃 Od MorphOS 3.18 mogą sobie to SMBv1 wywalić, bo v2/v3 działa świetnie. Dla mnie to najważniejsza funkcja MorphOSa 3.18. Gdy pojawiły się pogłoski, że będzie i to w tak fajny sposób zorganizowane to nawet nie sprawdzałem tego co się ostatnio pojawiło odnośnie nowego SMB dla AmigaOS3. Po co protezy, skoro nadchodzi coś fajniejszego.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 12:09:50 przez MDW
[#6] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #3

a kabel nie dziala?
z komorki latwiej w druga strone: na kompie udostepniasz jakis dysk/katalog, z telefony wrzucasz, np. total commanderem
[#7] Re: MOS 3.18 i komorka

@Valwit, post #6

Nie mam w domu niczego co pracuje pod Windowsem.
1
[#8] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #7

Ja używam na co dzień Linuksa, ale mam kilka programów które są wyłącznie pod Win, a z wine się niezbyt lubią. Rozwiązanie? Maszyna wirtualna, obecnie VirtualBox.
[#9] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #7

Total Commander jest na Androida
[#10] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #3

Moze ktos cos takiego praktykowal? Jesli tak, to niech podpowie jak to zrobic.
Do wymiany danych między Linuksem a telefonem z Androidem używam klienta SSH/SFTP na telefonie. Włączyłem serwer SSH w Linuksie. Nie wiem czy MorphOS też ma serwer SSH.
[#11] Re: MOS 3.18 i komorka

@Phibrizzo, post #7

TC androidowy :) ma stosowne wtyczki
[#12] Re: MOS 3.18 i komorka

@Krashan, post #10

No to na MorphOSie łatwiej postawic serwer FTP:
http://aminet.net/comm/tcp/OrangeFTPd-morphos.lha

Instrukcja:
Stworzyć usera w zakładcę Użytkownicy, nadać mu hasło, ustawić mu katalog domowy, uruchomić OrangeFTPd
Tyle.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem