Wątek zamknięty
[#1] Program roku 2023
W styczniu 2024 opublikowana zostanie ankieta z możliwością oddania głosu na jedną pozycję, która według osoby głosującej zasługuje na miano programu roku 2023 dla MorphOS.

Tytułów w 2023 (który jeszcze się nie zakończył i coś jeszcze się może pojawić) jest dużo, ale nie wszystkie nadają się, aby o nich nawet gdziekolwiek wspominać (w ankiecie tym bardziej).

Prośba o zamieszczanie w tym wątku Waszych propozycji np. TOP 5 lub TOP 10. Na podstawie odpowiedzi zbudujemy ankietę, która będzie zawierać już "odsiane" pozycje. Jako redakcja dodamy też nasze typy.

1. Uwzględniamy programy wydane lub ukończono nad nimi prace w 2023 roku. Programy mogą być nadal poprawiane i aktualizowane (czyli również wersje beta, oferujące założone przez autora funkcje).

2. Nie wybieramy tytułów w wersji preview, demo, zapowiedzi, alpa itp.

3. Nie wybieramy tytułów ukończonych w poprzednich latach, gdy w 2023 opublikowano aktualizację.

4. Aktualizacja podbijająca numer z 5.x na 6.x lub 1.56 na 2.0 traktowana jest jako nowa pozycja, choć będzie to poddawane pod dyskusję czy w rzeczywistości jest to skok czy "pomysł" numeracji autora

Wątek będzie otwarty do 7 stycznia 2024.

Jeżeli liczba propozycji będzie mała w danej kategorii systemowej będzie mała, będzie rozważane połączenie kategorii.
[#2] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

moje TOP3:
- Wayfarer 6.x
- Flow Studio (jest razem z MorphOS, którego aktualizacja była w 2023)
i pozwolę sobie zgłosić moją aplikację :)
- Git Desktop

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 11:23:53 przez Rafael/ARMO
[#3] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

A po co aż cztery tematy założyłeś?
[#4] Re: Program roku 2023

@Madman, post #3

Na początku też się zastanawiałem, później porównałem :D

----edit

To ma sens, są różne platformy to i różne softy na nich.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 11:27:57 przez karolb
[#5] Re: Program roku 2023

@Madman, post #3

Przeczytaj dokładnie to zrozumiesz
1
[#6] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

GitDesktop
Bardzo podnosi komfort korzystania z repozytorów Git. Pomimo tego, że pierwszy numerek wersji jest zerem to ja jej już nie uważam za betę. Program jest cały czas rozwijany i wersje niepubliczne wykraczają już daleko poza to co jest dostępne publicznie na Aminecie czy MorphOS Storage.

Contacts
Można wysunąć zarzut, że jest aplikacją towarzyszącą Iris ale jednak jest to odrębna aplikacja, którą można uruchomić i z niej skorzystać bez otwierania Iris.

Wayfarer
W 2023 roku dostał nowy numerek z przodu więc się łapie.

Wipeout
Jeżeli gry i porty się liczą to może jeszcze ta gra? Mi bardzo się spodobała, działa bardzo zgrabnie.

Bardzo mnie korci żeby dodać PageStreama 5 (https://pagestream.org/?action=Downloads&showid=323), bo to jest przeogromny program i zrobiono tutaj niesamowitą robotę. Działa naprawdę znacznie lepiej niż legendarna wersja 4 oraz ma sporo niezbędnych w XXI wieku nowości. No ale chyba jednak w tym roku się nie załapie na plebiscyt, bo zdaje się, że to ciągle jest wersja demo.
Tak samo wygląda sprawa z nowym Final Writer. Duża sprawa ale pierwsza finalna wersja nie została jeszcze upubliczniona.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 17:19:22 przez MDW
1
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#20] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

Wayfarer 7.0 - bez dwóch zdań.
10
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#27] Re: Program roku 2023

@recedent, post #20

Zgadzam się, choć pewnie do końca roku pojawi się 7.1.
[#28] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

Wayfarer. Dziękuję ;)
[#29] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

1. Wayfarer
2. Polyorganizer
3. Bars&Pipes
4. Hollywood

lepiej było z grami
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem