[#1] MorphOS przez ADC - brak obrazu
Mam w PowerMaku kartę graficzną ze złączem ADC i DVI (Radeon 9200). O ile na DVI MOS hula bez problemu, o tyle przez ADC widzę ciemność. Da się jakoś go zmusić by wyświetlił obraz przez applowskie złącze?
[#2] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #1

Jaki komputer i jaki monitor?

Ja miałem przez dłuższy czas Power Maca G5 AGP podłączonego do Cinema Display właśnie przez ADC i chodziło to bez problemu (ba, można było włączyć cały komputer przyciskiem z monitora)...
[#3] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@recedent, post #2

G4 Digital Audio i Cinema Display "20.
[#4] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #3

A ten 9200 nie ma jakiegoś niestandardowego złącza AGP? Część kart miała taki cycek do dodatkowego przesyłania 25V na monitor... Na pewno miał tak 9000 Pro, którego posiadałem...

Jeśli nie, to dodatkowe zasilanie ADC musi iść po słynnych pinach 3 i 11... Digital Audio ma AGP x2, zdaje się...?
[#5] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #3

Jeśli karta radeon jest flashowana z PCta to ADC nie ma. Lub też masz wymieniony zasilacz na ATXowy z PCta to wtedy nie masz 25V.
Ps masz tam jakąś dopałke? Morphos na DA to trochę hardcore.
1
[#6] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@Kwiatki, post #5

No tak, nie pomyślałem o zasilaczu... Dobry trop, myślę.
Skoro _arti podłącza monitor przez ADC to musi mieć applowską wersję tej karty.
Digital Audio ma na płycie głównej dodatkowy port obok AGP, w który wchodzi "cycek" z karty, jestem ciekaw jak to u niego wygląda.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - oryginalna przejściówka A1006 (DVI to ADC) albo ta samoróbka od Jasona Olshevskyego, których całą partię wykonałem własnymi ręcami (z niewielką pomocą łosia).
[#7] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@recedent, post #6

Nie moge znalezc Radeon 9200 w wersji MAC z ADC na AGP - tylko flashki widze. Moze Arti ma wersje na PCI ? Ale to wtedy również nie ma ADC tylko DVI
_Arti - rzuć fotką - bo za dużo niewiadomych jest
[#8] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@Kwiatki, post #7

Wszystko jest w oryginale. MacOS normalnie odpala się na monitorze ADC zaś MOS na monitorze pod DVI. MacOS też odpala się na monitorze pod DVI ale MOS na ADC już nie
[#9] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #8

A pokaz prosze fotkę tej karty i monitora ktory masz.


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 11:05:15 przez Kwiatki
[#10] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@Kwiatki, post #9





[#11] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #10

To jest Radeon 9000 pro, a nie 9200. Jesli system pokazuje 9200 dla tej karty to cos z firmware jest nie tak.
[#12] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@eastone, post #11

No to może to i 9000PRO
[#13] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #12

Nooo - prawie robi roznice

OK - czyli dzyndzelek na karcie jest - karta jest oryginalna - nie flashowana.
Czyli problem na razie jest w MOSIE - az z ciekawosci sprawdze w weekend czy MDD pokaże obraz na monitorze ADC. Czy to kwestia karty czy jednak kompa
[#14] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@Kwiatki, post #13

Wygląda to tak, jakby MOS domyślnie wybierał DVI...
[#15] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #14

Openfirmware pokazuje się na ADC ?
Spróbuj odpalić MOSa po wejściu na OF na ADC.
Czy jak uruchomisz z płyty CD (lub ISO) to obraz jest na ADC ?
[#16] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@Kwiatki, post #13

z tego co pamietam Apple nigdy nie robiło 9200 w Towerze G4. Były w iBooku chyba 9250.
Bylo 9600 256 mb robione przez Ati jako osobna karta z 2x dvi.

Kupilem ta kartę w 2005 r chyba i mam ja w MDD. Działała tez w G5 z AGP.

Wiec myślę ze 9200 były tylko flashowane z pc. Może rom jest nie pełny i ADC nie chodzi.
[#17] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@zgagato, post #16

9200 była w wersji PCI na Maca. Oryginalna , nie flashowana.
[#18] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #14

A co się stanie jeśli tymczasowo zmienisz nazwę MOSSYS:Libs/ddc.library ?
[#19] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@eastone, post #11

Zdecydowanie to model 9000Pro.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-9000-pro-mac-edition.c1900

Ogólnie dziwna sprawa. Jest ADC. Jest obraz w OSX. Jest mały monitor- znaczy, że karta wydoli z zasilaniem.
Powinno działać.
[#20] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@Norbert, post #15

Z OpenFirmware mogę odpalić MOSa i normalnie działa na Apple Studio Display. Dziiiiwne....
[#21] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@recedent, post #18

Nie widzę takiej biblioteki.
[#22] Re: MorphOS przez ADC - brak obrazu

@_arti, post #21

Poskładałem kompy i tak
- MDD - procesor 1.5Ghz - Radeon 9000pro - RAM 1.5GB -> bez problemu odpala MoSa na monitorze ADC 15"
- DA - procesor Sonnet 1.4Ghz - Radeon 9000pro RAM 1.5GB -> bez problemu odpala MoSa na monitorze ADC 15"
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem