[#1] Pegaz i mac
Tak z ciekawosci. Jakie osiagi ma Mac pod shapeshifterem uruchomiony na Pegazie? Mysle ze to moze byc ciekawy test. Moze ktos kto ma Pegaza sprobuje?

[#2] Re: Pegaz i mac

@Arbuz, post #1

ShapeShifter, Fusion i PC-Task nie chodza na Pegazie. PC-Taskiem zrobilem tylko plikopartycje, ale jak dalem Start to juz nie dzialal. Oczywiscie tylko z ciekawosci sprawdzalem, bo tak normalnie to Maca odpala sie na Pegazie przy pomocy MacOnLinux, a peceta na Bochs. Sa to bez watpienia duzo bardziej zaawansowane emulatort niz nasze amigowe do ktorych sie przyzwyczailismy. Na MacOnLinux podobno nawet chodzi MacOSX ale to pewnie wiesz... :) Konkretnych osiagow nie moge podac, bo nie probowalem odpalac ani Bochsa ani MOL. Poprostu nie mam takiej potrzeby. W razie potrzeby pecet stoi obok Pegaza. No a Maca z zalozenia nie lubie. Mam go od 5 lat na codzien 8 godzin dziennie w robocie i jak z niej wychodze to nie chce tego amerykanskiego cuda znac. :)
[#3] Re: Pegaz i mac

@MDW, post #2

THX. Ale oczywiście z ciekawości mógłbyś zobaczyć jak się sprawuje Bochs bo jak już przyślą Pegazy to mam zamówionego G4 1GHz i czasem będę musiał wrzucić i windę(ble) niestety a chciałbym wiedzieć jaką to ma prędkość emulacji.
Pozdrawiam

[#4] Re: Pegaz i mac

@MDW, post #2

a basiliskII chodzi? - jest multiplatformowy to może się mniej do hardware amigowego odwołuje
[#5] Re: Pegaz i mac

@MDW, post #2

PC-Task "chodzi". Czemu w cudzyslowie? U mnie sie odpala DOS, ale cokolwiek bym nie wpisal to freez no body move.
Co do Bochsa to nadal tylko Linuxa mi sie udalo na nim odpalic. Nie wiem jak niektorym sie ta winda z plytki zabootowala. U mnie za chiny nie chce. Przydalaby mi sie Bochsowy obraz dyskietki bootujacej zawierajacej command.com, format.com i fdisk.exe. FreeDOS sie gryzie z instalatorami Windy. Wywala mi sie jakie bledy pamieci XMS.
[#6] Re: Pegaz i mac

@rzookol, post #4

Hmmm, moze zadziala. Nie probowalem z nim. Jak masz gdzies linka pod reka do niego to mozesz mi podac? Chyba, ze to jakis nie freeware'owy progjekt choc z tego co sie orientuje to na Winde jest za free.
[#7] Re: Pegaz i mac

@mcbarlo, post #6

Mam Ami wersje, ale niestety nawet GUI sie nie uruchamia:( SnoopDos powiedzial, ze disk.resource brakuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem