[#1] cichy dzwiek
zainstalowalem update do ahi ver.5.13. posutawialem w ustawieniach systemowych pegasos:hi-fi 16 bit stereo++ na wszystkich unitach. jezeli w opcjach np. anr wybiore taki tryb glosnosc jest ok, ale jak dam use music unit to gra bardzo cicho (prawie wcale). to samo mam w np. w exodusie, boxikon w ktorych nie ma wyboru trybu i dzwieku prawie nie slychac. Mozna cos na to poradzic?
[#2] Re: cichy dzwiek

@quaint, post #1

Sprawdź, który unit (od 0 do 3) masz wybrany w "Music unit". Potem przejdź do ustawień tego właśnie unitu i daj "Volume scaling" na "Full volume". Powinno pomóc.

[#3] Re: cichy dzwiek

@Kamul, post #2

"Safe, dynamic" jest zdaje się najlepszą opcją.
[#4] Re: cichy dzwiek

@Jacek Piszczek, post #3

Ale z tego co pamiętam każdy nowy kanał dźwięku powoduje przyciszenie całości. Ja osobiście od ładnych paru miesięcy używam w "Full volume" i nie zauważyłem żadnych problemów.

A może jest coś o czym nie wiem, a wiedzieć powinienem? :)

[#5] Re: cichy dzwiek

@Kamul, post #2

gdzie to sprawdzic? w audio jest i music unit i wszystki unity. wszystkie mam tak samo ustawione, ale tam nie widze ani volume scalling ani safe dyamic. w sound->datatype mam preffered unit wszystkie wybrane. w system->audio volume mam wszedzie na maksa i 32 kanaly ustawione.
[#6] Re: cichy dzwiek

@quaint, post #1

Na pewno piszesz o wersji 5.13, czy raczej o 5.15? Zakładam, że używasz edytora preferencji zawartego w archiwum z updatem, a nie systemowego.

[#7] Re: cichy dzwiek

@Kamul, post #6

> Zakładam, że używasz edytora preferencji zawartego w archiwum z updatem, a nie systemowego.

to juz wiem:)
[#8] Re: cichy dzwiek

@quaint, post #1

Mam to samo na Pauli. Dlatego uzywam AHI v4.xx. Jeszcze nie testowalem v5.15, ale chyba tez nie bedzie roznicy. Chyba programisci AHI zapomnieli juz o Pauli.
[#9] Re: cichy dzwiek

@quaint, post #1

hej.mam inne pytanko do ciebie.jak uruchomiles exodusa?nie moge ja .napisz emaila na jarecki130@tlen.pl dzieki :D
[#10] Re: cichy dzwiek

@jarecki130, post #9

Pobrałeś z naszego portalu update do tej gry umożliwiający grę pod MorphOS-em?
LINK
[#11] Re: cichy dzwiek

@quaint, post #5

gdzie to sprawdzic? w audio jest i music unit i wszystki unity. wszystkie mam tak samo ustawione, ale tam nie widze ani volume scalling ani safe dyamic.

http://amigaone.kom.pl/ahi1.jpg

To jest wprawdzie obrazek z AHI dla AOS4 i nie wiem jak bardzo rozni sie AHI Mosowe, ale moze jakos Cie to naprowadzi.

BTW! W AHI dla OS4 mialem ten sam problem, wszedzie domyslnie bylo ustawione na Safe, po zmianie na Safe dynamic, jak reka odjal.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem