Forum » PPA
[#1] Engine PPA
Bez jakiejkolwiek wazeliny przyznaje, że silniczek PHP, na którym śmiga PPA jest boski. Przejrzysty i funkcjonalny. Czy dałoby się udostępnić jego kod czy to do niekomercyjnego użytku czy do samodzielnej analizy i nauki? Autor odwalił kawał dobrej roboty. Może zgodziłby się na wydawanie co jakiś czas spakowanych release'ów? THX!

[#2] Re: Engine PPA

@Kokos, post #1

Moze id Software bedzie chcialo kupic? Milion $ na pewno dadza. ;D

[#3] Re: Engine PPA

@El Amigos, post #2

Nie no... Poważnie pytam. :P

[#4] Re: Engine PPA

@Kokos, post #1

Od środka to wcale tak fajnie nie wygląda. Dużo jest jeszcze pracy żeby wewnątrz to wyglądało przynajmniej tak "ładnie" jak na zewnątrz. Np. źle przemyślałem komentarze (oddzielne tabele do komentarzy ankiet, newsów i artykułów - będę zmieniał na jedną tabelę w bazie...). Jest troche błędów, np. przy rejestracji czy w innych miejscach, o których mało kto wie bo nie widać na codzień a wiele nie widzi po prostu użytkownik.

[#5] Re: Engine PPA

@grxmrx, post #4

Chesz nam powiedzieć że zrobiłeś ładny bubel :D ?

[#6] Re: Engine PPA

@grxmrx, post #4

Słuchaj. Rozumiem, że uzewnętrznianie nie "teges" kodu może być też niezbyt bezpieczne. Ale pomyśl z czasem u udostępnieniu - nawet fragmentami. Może amigowa/PHP brać też się na coś przyda. :)

[#7] Re: Engine PPA

@Kokos, post #6

Ja bym w tym miejscu ponowił apel o szersze opisanie konfiguracji Apache`a i PHP na Amidze. Póki co PHP to jak dla mnie atrakcja typowo "blaszana", a chciałoby się pomęczyć tym trochę Amige ;). Niech ktoś wreszcie przerwie zmowę milczenia i podzieli się swoją wiedzą (zamieszczając stosowny artek na łamach PPA) ... Please... :). No chyba że trzeba wczesnej wstąpić do jakiejś grupy czarnoksiężników np. TGAPwPHP (Tajna Grupa Amigowych Programistów w PHP). A potem czekac na objawienie w czasie Guru Meditation
[#8] Re: Engine PPA

@grxmrx, post #4

Dla mnie bomba; odwaliłeś kawał bardzo dobrej roboty!

[#9] Re: Engine PPA

@MarX, post #7

Obiecałem (w sumie niedawno ;) i napisze jak zainstalowałem apacha+php+mysql na moim OS3.1 ale dajcie "trochę" czasu żeby to miało ręce i nogi. I to nie jest żadna wiedza tajemna. Skorzystałem z wątku na tym forum i z dosłownie kilku zdań z dokumentacji do GG, Apacha i mysql-a. Niestety moja doba nie ma więcej niż 24h ;)

Pozdrawiam
[#10] Re: Engine PPA

@AlaN, post #8

No widzisz grxmrx? :) Będziemy Ci często przypominać. :P

[#11] Re: Engine PPA

@grxmrx, post #4

grxmrx napisał(a):

> Od środka to wcale tak fajnie nie wygląda. Dużo jest jeszcze
> pracy żeby wewnątrz to wyglądało przynajmniej tak "ładnie" jak
> na zewnątrz. Np. źle przemyślałem komentarze (oddzielne tabele
> do komentarzy ankiet, newsów i artykułów - będę zmieniał na
> jedną tabelę w bazie...). Jest troche błędów, np. przy
> rejestracji czy w innych miejscach, o których mało kto wie bo
> nie widać na codzień a wiele nie widzi po prostu użytkownik.

A propos! Jest błąd przy odpowiadaniu na posty. Po naciśnięciu "Cytat" bierze pod uwagę _[_%_sig_%_]_ i w dodatku podmienia na sygnaturkę odpowiadającego (przykład http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=18683&t=18680).

[#12] Re: Engine PPA

@Kokos, post #10

A dlaczego tylko mi? Autorem licznika, Teleportu i Giełdy PPA jest wegner. Klasę do pobierania danych z konkursu RC5 i OGR napisał Cyb.org, ustawienia strony zrobił uran. Proponuję zajrzeć do działu "Komu Piwo". PPA jest pracą zespołową :)
Sam bym tego wszystkiego nie napisał (mam tez swoje życie i problemy;). Faktem jest, że napisałem znaczną część PPA, ale proszę mnie aż tak nie wywyższać. Zamiast dziękować to może ktoś wie gdzie mógłbym znaleźć pracę jako ktoś kto zna php i sql? :) Za rok najprawdopodobniej (a właściwie troche wcześniej) skończę studia, została "tylko" praca dyplomowa do napisania.

[#13] Re: Engine PPA

@MarX, post #7

Póki co PHP to jak dla mnie atrakcja typowo "blaszana"

no bez przesady, mnie też nie udało się zainstalowac Apacha, ale PHP sie uczę na AmigaOS.
POszukaj na Aminecie thttpd.
[#14] Re: Engine PPA

@grxmrx, post #12

grxmrx napisał(a):

> Zamiast dziękować to może
> ktoś wie gdzie mógłbym znaleźć pracę jako ktoś kto zna php i
> sql? :)

już szukaj, i najlepiej za granicą :)
[#15] Re: Engine PPA

@Kokos, post #1

Buszując po sieci znalazłem coś takiego:
http://www.hotscripts.pl/produkt-1507.html

;)

[#16] Re: Engine PPA

@grxmrx, post #15

Jak mniemam nie masz z tym nic wspólnego. ;) BTW - Proponuje wstawiać w swoją sygnaturkę następującą frazę w ramach poparcia -> "Uwolnić kod PPA!" :D

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem