Forum » PPA
[#1] Klimatyczność PPA
W nawiązaniu do tego http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=19683&t=19683#reply_19722 wątku.

Odnośnie klimatu, a kto ten klimat robi? Redakcja? Bo mi się wydaje, że właśnie użytkownicy. Widzę, że cały czas jest utarte, że PPA jest oceniane przez pryzmat osób je tworzące i wspomagające, zamiast jako coś niezależnego. Mufa niejednokrotnie to podkreślał na każdym kroku.
Ja już dwa razy wyciągałem rękę do osób związanych z A1/OS4, zapraszałem do wstąpienia do redakcji PPA, jedna stanowczo była na "nie", druga jakaś taka niezdecydowana była, w rezultacie "zew natury" był silniejszy. ;)
Nie wspominane nigdzie było, że 3 lata temu redakcje eXeca i PPA prowadziły wspólne (na jednej liście!) długie debaty, nad połączeniem obu serwisów. Niestety, mieliśmy różne plany na przyszłość, eXec był nastawiony na magazyn papierowy, my na portal. Drogi się rozeszły, po tym zaczęliśmy się rozwijać na wszystkie strony, a eXec jaki jest, każdy widzi. Zaoferowałem przyszłość, nasz potencjał i możliwości, dziwnym trafem nie przyniosło to efektu. Ciekaw jestem, czy teraz Konrad nadal chce wydawać papierowy magazyn? ;)

Reasumując, nie jest prawdą, że to redakcja PPA tworzy podział, tylko sami użytkownicy swoim postępowaniem.

[#2] Re: Klimatyczność PPA

@SirLEO, post #1

Jesli chodzi o tzw. klimat to sie zapetla po prostu(brak tekstow od garstki ludzi z Polski posiadajacych OS4 dla PPA -> brak tekstow na PPA o OS4)
Dodatkowo, sprawa proporcji uzykownikow rowniez gra wazna role...

Ludzie... Gleboki wdech i na dwor, bo ladna pogoda jest, a nie o p******ach ;)

Na moje najlepiej niech to bedzie EOT, bo znow powstanie lawina bredniopostow, na ktora wszyscy czas zmarnuja zamiast skrobnac jakis artek, tudziez programik... :D
[#3] Re: Klimatyczność PPA

@Masta Krishna, post #2

Na wszystko jest czas. ;)

[#4] Re: Klimatyczność PPA

@SirLEO, post #1

panowie... PPA jest OK. klimat jest jak trzeba, dla mnie "amigowość" to było też otwarcie na innych, pluralizm....
Exec to szepty modlących się tłumów (przesadziłem - grupki), krzyczący kapłan i straszliwie fałszujące organy, tam nie ma klimatu amigowego, tam jest zbiorowa histeria i szukanie spisków.
jak dla mnie, jeśli chodzi o PPA, kierunek jest dobry, nie ma co zmieniać.
a panowie OS4-owcy odcinający się od innych sami tną gałąź na której siedzą - kupiłem Pegaza, bo dzięki otwartym dyskusjom na PPA sporo mogłem się o nim dowiedzieć przed zakupem. a co wiadomo o AOne z Execa? że jest świetnie, a będzie jeszcze lepiej... tylko, że moich skromnych 31 lat życia nauczyło mnie że rzeczy idealnych nie ma, więc ta idealność śmierdzi mi lipą, wielką lipą. bez rzeczowej dyskusji nie będzie chętnych na OS4, bez chętnych nie będzie pieniędzy, bez pieniędzy nie będzie rozwoju. tak więc panowie z Execa - byle tak dalej - prawda jak lekko się poruszać po równi pochyłej?.... w dół, fajnie bo bez wysiłku. tym przyjemniej, że wszyscy z Naszego Jedynego Portalu klaszczą....
[#5] Re: Klimatyczność PPA

@wali7, post #4

PPA nie jest jak eXec i ten temat nie dotyczy oceny exec.pl jako bloga, serwisu oraz odwiedzających taką stronę (jeśli chcesz to załóż taki temat i dyskutuj, chociaż najpierw lepiej jest porozmawiać choćby na priv z ludźmi prowadzącymi ten portal lub odwiedzającymi, bo łatwo tak oceniać ludzi tam gdzie oni mogą tego nie przeczytać, a jak przeczytają to mogą mieć pretensje do kogo innego...).
W tym temacie, a raczej kontekście (bo SirLEO wymienił execa w poście) chodzi tylko o PPA a nie o inne serwisy i porównania PPA z innymi.

[#6] Re: Klimatyczność PPA

@grxmrx, post #5

w takim razie disclaimer:
to co napisałem w #4 jest moją prywatną opinią, nie ma nic wspólnego z opiniami redakcji PPA (to oczywiste).
to moje odczucia - na Execu byłem, nie podoba mi się, tak też napisałem (nie bywam na nim, nie piszę tam, nie troluję). PPA lubię (i właśnie dlatego tu wypowiadam się). nie chcę jątrzyć, dlatego panowie - jak chcecie - proszę, zarąbcie mnie szablami, ale redakcję PPA oszczędźcie. bo kto nam będzie dalej prowadził serwis? ;)
a wątek chyba dotyczy jednak trochę opinii użytkowników nt Exec vs PPA? "klimat" strony to przecież odczucia użytkowników, a właśnie jeden portal drugiemu wzajemnie zarzuca brak klimatu.
jestem przekonany, że jednak adresaci przeczytają... powtarzam więc jeszcze raz - to tylko moja prywatna opinia. zresztą co takiego złego tam napisałem? że "propagatorzy Amigi z Execa" tną gałąź na której siedzą? to przecież nie oznacza że chcę aby spadli i się potłukli. krytykuję ich postawę, nie Ich samych, i byłbym szczęśliwy móc przeczytać ich teksty na PPA. dlatego, że "klimatyczność", a przede wszystkim to z czego ona wynika, czyli z zalet PPA: otwartości, możliwości swobodnej wymiany zdań, braku szowinizmu, kultury (jak na standardy polskiego internetu na pewno), daje nadzieję, że taki tekst stanie się podstawą dyskusji (czyli ścierania się różnych poglądów) i wynikającego z niej pogłębienia tematu (o ile jedna ze stron się nie obrazi, co już nie raz bywało, ale to nie oznacza że z dyskusji należy rezygnować).
[#7] Re: Klimatyczność PPA

@wali7, post #4

Tak , zgadza się na PPA jest wiele informacji na temat Pegasosa, no i oczywiście dużo informacji o MOS-ie :)
Wszystko jasno i żetelnie opisane bez ściemniania i zawiłości.
Dzięki portalowi PPA planuje zakup w przyszłości Pegasosa, bo jedynie Pegasosy mają przyszłość na Amigowym rynku!

[#8] Re: Klimatyczność PPA

@krismiszcz, post #7

beż przesady, trudno powiedzieć czy tylko Pegasosy mają przyszłość. prawdą jest, że jeśli chodzi o rzetelność informacji i ich dostepność, niebiescy mają się dużo lepiej.
[#9] Re: Klimatyczność PPA

@wali7, post #8

No nie dużo lepiej, dużo lepiej jeśli chodzi o użyszkodników, bo kora
mosteamu jest twarda i stamtąd wiarygodne informacje wydostają się
rzadko...

[#10] Re: Klimatyczność PPA

@Kaczus, post #9

No wlasnie Kaczus - jesli juz przy temacjie wiarygodnych informacji, to Ty ostatnio zasiales fame o jakiejs niespodziance dla classicowiec, nieprawdaz??
[#11] Re: Klimatyczność PPA

@Masta Krishna, post #10

To cieńko Kaczuś działa ;) my szykujemy niejedną niespodziankę, dla wszystkich, niezależnie od koloru skóry. Zresztą jak zawsze. Skorzystają na tym wszyscy zainteresowani, tylko od Was będzie zależeć, czy docenicie nasz gest.
Jeśli idzie o temat przewodni, to kiedyś królowały tu klasyki, Pegazowce się pokazały i zaczęły działać aktywnie biorąc udział w życiu PPA, zatem nie dziwi, że tyle o tym jest. Konkurencja Pegasosa, ta "właściwa" Amiga nie była zainteresowana promocją Amigi. czy też wspieraniem nas i pokazywaniem, że to nie tak, jak wszyscy dookoła plotkują. Cóż, radzimy sobie jak tylko możemy, brak nam czasu, by sfinalizować pewną rzecz, która od 8 miesięcy prawie czeka. Dużo jescze chcemy tu zrobić, w kilka osób jest to męczące i prawie niewykonalne w rozsądnym czasie. Ale damy radę!
Nu pagadi!

[#12] Re: Klimatyczność PPA

@Masta Krishna, post #10

Z tego co wiem ma taka byc... Czy bedzie - to sie okaże, to nie
odemnie zależy, ja się tylko przypadkiem dowiedziałem :)

[#13] Re: Klimatyczność PPA

@krismiszcz, post #7

na zachodzie to nie wiadomo ale w Polsce ze względu na ceny to pegazy długo będą królować
(gdybym nie kupił pegaza to bym z amigą skończył a to była (jest) dobrze robudowana amiga ale bariery jakie się tworzą z biegiem czasu wprowadzją tylko zdenerowanie userów - np. obecnie prawie nic na warposa nie wychodzi więc ppc w klassikach już się nie przydają, i dla takich userów jedyna nadzieją jest os4 lub mos dla klassikow)
[#14] Re: Klimatyczność PPA

@SirLEO, post #1

Odnośnie klimatu, a kto ten klimat robi? Redakcja? Bo mi się wydaje, że właśnie użytkownicy. Widzę, że cały czas jest utarte, że PPA jest oceniane przez pryzmat osób je tworzące i wspomagające, zamiast jako coś niezależnego. Mufa niejednokrotnie to podkreślał na każdym kroku.

Widzę że mnie tu wywołujesz do tablicy. Tak zgadzam się z Tobą, klimat tworzą użytkownicy, czy też raczej komentujący.
Mam nadzieję że również zgodzisz się ze mną iż regułą jest że na każdym portalu w czołówce najczęściej komentujących są redaktorzy.
Nie inaczej jest w przypadku PPA, można więc rzec, że redakcja też dokłada swoją cegiełkę żeby nie powiedzieć fundament pod tworzony klimat.
Dla przypomnienia trochę statystyk komentujących:
Mailman miejsce 2
Grxmrx 5
Mcbarlo 6
MiniQ dzieli aż dwa miejsca w pierwszej 10
Grzegorz Kraszewski 13
No i Wasza wysokość 15 ;)

[#15] Re: Klimatyczność PPA

@krismiszcz, post #7

Tak , zgadza się na PPA jest wiele informacji na temat Pegasosa, no i oczywiście dużo informacji o MOS-ie
Wszystko jasno i żetelnie opisane bez ściemniania i zawiłości.
Dzięki portalowi PPA planuje zakup w przyszłości Pegasosa,


Święte słowa, nic dodać nic ująć. Cieszę się że nie tylko ja mam takie zdanie na temat klimatu panującego na PPA.

[#16] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #15

Nawet nie wiesz jak dalece się mylisz tworząc takie teorie spiskowe :(

[#17] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #14

Takie liczby mają się nijak do niczego, a na pewno nie do klimatu.

Od kiedy pamiętam starałem sie by PPA było jak najlepsze i w miare możliwości zaciekawiło każdego, stawiałem i stawiam na obiektywność tak samo jak i inni z redakcji choć możesz mieć inne zdanie. Podajesz liczby, a one nic nie znaczą bo nikt już nie pamięto co, kto i w jakim kontekście pisał. Opisz sytuacje, opisz co się zdarzyło i co chciałbyś aby w PPA się zmieniło lub mogłoby się zmienić żeby było lepiej jeśli nie jest dobrze. Trudno jest wszystkim dogodzić. Zamiast pisać tylko to dlaczego nie lubisz PPA szukając coraz to nowych liczb czy innych danych napisz co wg Ciebie moglibyśmy razem z użytkownikami zmienić tutaj. Jeśli by tobie nie zależało na PPA to byś tutaj nic nie napisał, chyba że chodzi Ci o coś innego.

[#18] Re: Klimatyczność PPA

@grxmrx, post #17

Zamiast pisać tylko to dlaczego nie lubisz PPA szukając coraz to nowych liczb czy innych danych napisz co wg Ciebie moglibyśmy razem z użytkownikami zmienić tutaj. Jeśli by tobie nie zależało na PPA to byś tutaj nic nie napisał, chyba że chodzi Ci o coś innego.

Ok skoro twierdzisz że tylko krytykuję PPA to napiszę co mi się podoba i czego zazdroszczę że nie ma na Execu.

1. Punkt rejestracyjny - bardzo fajna sprawa, szczególnie w kraju w którym żyjemy.

2. Forum - tego nie ma na Execu, a by się przydało. Myślę jednak że to się zmieni.

3. Tłumaczenia wywiadów i artków - uwagi jak w punkcie 2.

Czego Wam nie zazdroszczę i czego moim zdaniem Wy powinniście zazdrościć Execowi to chyba się domyślacie. Czy można to jakoś poprawić. Obawiam się że z taką zapatrzoną w siebie bezkrytyczną postawą typu "My do nich z miodem i mlekiewm i wogóle klimat cool, tylko ci wredni Amigałonowcy nie chcą do nas przychodzić" daleko nie zajedziecie. Mówiąc szczerze wątpię czy uda Wam się kogoś zwerbowac spośród przyszłych userów tego komputera. Przypuszczam więc że o ile będziecie chcieli jakoś podtrzymywać tę tematykę, to naturalnym ruchem będzie zwiększenie ilości tłumaczeń. A jak będzie naprawdę to zobaczymy, nie jestem redaktorem PPA, więc może w przyszłości mnie czymś pozytywnym zaskoczycie.

[#19] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #18

Ja o co innego pytałem, nie o to co komu kto powinien zazdrościć! Nie uzyskałem przez to dobrej odpowiedzi niesteyt, no ale trudno.
Zazdrość to moim zdaniem bardziej negatywna cecha i głupia w większości kontekstów, także w tym jaki przedstawiłeś.

[#20] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #18

Odnośnie jeszcze tej postawy co opisujesz. Czyli wg Ciebie jeśli taka postawa jest, co też troche dziwnie brzmi w takim kontekście to jaka ta postawa powinna być "byśmy daleko zajechali"?

[#21] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #18

więc może w przyszłości mnie czymś pozytywnym zaskoczycie.

i ViceVersa. Heh, marzenie ściętej głowy.

[#22] Re: Klimatyczność PPA

@grxmrx, post #19

Zazdrość to moim zdaniem bardziej negatywna cecha i głupia w większości kontekstów, także w tym jaki przedstawiłeś.

Jak krytykuję PPA to źle, jak napiszę co mi się podoba i czego zazdroszczę to też niedobrze. Trudno Tobie dogodzić, a ja nie mam czasu na takie dyskusje. Chciałbym popracować jeszcze nad recką z uaktualnienia. Im szybciej ją skończę tym szybciej będe miał czas na inne rzeczy np. na dokończenie tego spisu ACSów o którym kiedyś dyskutowaliśmy (może to jest ta niedotrzymana obietnica o której pisał Mailman, ale bez obaw praca w toku).

[#23] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #22

Pytanie nie dotyczyło zazdrości i nie dąże do tego żeby mi ktoś dogodził. Ja nie jestem ważny, dbam o to by użytkownicy tego portalu czuli się ważni bo to dla nich tutaj służe każdego dnia.

[#24] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #14

Mailman miejsce 2

A teraz znajdź w którym konkretnie poście staram się kogokolwiek nakłaniać do rozwiązania A, naśmiewam się z rozwiązania B, wytykam błędy rozwiązaniu C, jestem opiniotwórczy na temat rozwiązania D.
[#25] Re: Klimatyczność PPA

@Mufa, post #18

Mówiąc szczerze wątpię czy uda Wam się kogoś zwerbowac spośród przyszłych userów tego komputera.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Kwestia rozchodzi się o jedno - czy osoba, która nabędzie A1 będzie fanatykiem uznającym OS4 za świętość (tak jak to robi obecna większość), czy też będzie to ktoś potrafiący spojrzeć obiektywnie. Mam już kilka osób, które jakoś nie pieją nad byle czym, gdy się nowe pojawi i takie osoby, na 100% do nas dołączą.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem