Forum » PPA
[#1] Statystyki komentarzy - zmiany
Przygotowując się do operacji zintegrowania komentarzy w jedną tabelę bazy danych (bo niepotrzebnie niektóre podzieliłem na osobne) postanowiłem zrobić porządek z powtarzającymi się użytkownikami w komentarzach do aktualności. Pare razy mnie o to niektóre z tych osób prosiły więc teraz zrobiłem ;)

Np. MiniQ czy Hiacynt zamieniłem na MinisterQ, podobnie z Kaczusiem - Tomek (Kaczus) na Kaczus, etc.

Co za tym idzie nieco się tam pozmieniało, zapraszam do przejrzenia i skomentowania (oby tylko znowu nie wyskoczył ktoś z klimatycznością PPA biorąc pod uwagę takie statystyki;).

http://www.ppa.pl/newsy/statystyki.php

[#2] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #1

Co za tym idzie nieco się tam pozmieniało, zapraszam do przejrzenia i skomentowania (oby tylko znowu nie wyskoczył ktoś z klimatycznością PPA biorąc pod uwagę takie statystyki;).

Zasadniczo nie zmieniło się to co napisałem. Czyli że trzon najczęściej komentujących stanowi redakcja PPA. Nie rozumiem więc czemu usiłujesz drwić z niezaprzeczalnych faktów.
A tak na marginesie to od czasu nowego enginu nie mogę doszukać się komentujących będących poza pierwszą 20. Ja akurat od dłuższego czasu zajmowałem 21 lokatę, nie wiem jak jest teraz po tych przemeblowaniach.

[#3] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #2

Czyli że trzon najczęściej komentujących stanowi redakcja PPA

Nieprawda. Odkad minely czasy swietnosci ACP, najwiekszym trollem na PPA, jestem Ja...łubu dubu, łubu dubu...
[#4] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #2

Zasadniczo nie zmieniło się to co napisałem. Czyli że trzon najczęściej komentujących stanowi redakcja PPA. Nie rozumiem więc czemu usiłujesz drwić z niezaprzeczalnych faktów.

Obojętnie jakie tam są liczby to jako użytkownicy, programiści, wspierający ten portal chcemy dla Amigi i jej użytkowników jak najlepiej. Nie da się wszystkim dogodzić, czasami jedynym wyjściem jest wyjaśnić wszystko na żywo jak przez sieć nie można. Mam nadzieję, że uda się rozwiać wszystkie wątpliwości, podejrzenia i tym podobne na jakimś spotkaniu GGUA, imprezie amigowej, etc. Inaczej będzie trudno, pomimo moich wysiłków (jak myślisz, dlaczego mi na tym zależy? Gdyby mi nie zależało to bym olał).

Lista wszystkich była długa, a ja dąże do tego by nie było możliwe wczytywanie dużej ilości danych przez jednego użytkownika, po prostu lepiej jest oszczędnie korzystać z zasobów serwera. Można to jakoś inaczej zrobić, mogę zwiększyć liczbę do 30, zrobić stronicowanie, etc. Pomyśle o tym i zrobie, chce też podobną statystykę zrobić z postami na forum.

[#5] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #1

Kiedys byla taka opcja przy statystykach osob komentujacych "Pokaz dalsze miejsca".
Szkoda ze jej juz nie ma.
[#6] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #4

Nie da się wszystkim dogodzić, czasami jedynym wyjściem jest wyjaśnić wszystko na żywo jak przez sieć nie można. Mam nadzieję, że uda się rozwiać wszystkie wątpliwości, podejrzenia i tym podobne na jakimś spotkaniu GGUA, imprezie amigowej, etc. Inaczej będzie trudno, pomimo moich wysiłków (jak myślisz, dlaczego mi na tym zależy? Gdyby mi nie zależało to bym olał).

Ok. ja też wybieram się na jedno z najbliższych spotkań GGUA. Zresztą nie tylko ja planuję wreszcie się tam pojawić. Może się nawet zdażyć tak że spotkasz tam całą co do sztuki redakcję Execa. Jeśli więc pozbędziesz się uprzedzeń, co niekiedy widać w Twoich komentarzach. To możemy sobie wyjaśnić wszelkie niesnaski prosto w oczy.

[#7] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #6

Problem w tym, że aby to były uprzedzenia zgodnie z tym co ten wyraz znaczy musiałyby być to nieuzasadnione podejrzenia.

Właściwie jedynym podejrzeniem jakie mogę mieć są celowe prowokacje (na które daje się złapać) i ciągle wmawianie PPA rzekomej złej woli (choć jest dokładnie na odwrót) co oznacza jedynie serwowanie jadu z twojej strony i Szamana.



Ostatnia modyfikacja: 06.07.05 17:16
[#8] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #7

Problem w tym, że aby to były uprzedzenia zgodnie z tym co ten wyraz znaczy musiałyby być to nieuzasadnione podejrzenia.

No tak właśnie to widzę. Ty masz podejrzenia (wiem że nie uzasadnione) że doznałeś jakiś tam krzywd na eXecu z powodu tego że jesteś posiadaczem Pegaza. Pisałeś to już kilkakrotnie.
Ja natomiast znając ludzi tworzących ten serwis wiem na pewno że nikomu nie oberwało się tam za stan posiadania czy poglądy. Prędzej już za chamstwo, bądź notoryczne trollowanie najczęściej na tematy zupełnie niezwiązane z profilem portalu.
Dodatkowo przypomnę Ci że jako posiadacz Pegasosa zostałeś zapisany na niepubliczną grupę dyskusyjną o AmigaOS4, która tak na marginesie była 100 razy ciekawsza od tego publicznego trupa jaki jest teraz.
Nie muszę Ci chyba mówić kto był Adminem tej listy. Radzę Ci to przemyśleć, zanim znowu napiszesz jaki to eXec zły i jak bardzo Cię dyskryminuje za stan posiadania.

[#9] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #8

Ja natomiast znając ludzi tworzących ten serwis wiem na pewno że nikomu nie oberwało się tam za stan posiadania czy poglądy. Prędzej już za chamstwo, bądź notoryczne trollowanie najczęściej na tematy zupełnie niezwiązane z profilem portalu.

O, tak. Ja byłem chamem, który notorycznie trollował i zadawał niewygodne pytania. Później oberwało mi się, że posiadam Pegasosa (którego nie mam). Absolutnie nie miało to żadnego związku i absolutnie nigdy podczas gdy zadawałem PROSTE pytania (czy na tej zamkniętej liście, czy na stronie), na które chciałem uzyskać odpowiedź, dostawałem ripostę atakującą, nie na temat lub schodziło się na tematy eXec vs PPA. Nie wiem, może były to niezamierzone rzeczy, ale po jakimś czasie już mi się znudziło. A nigdy, powtarzam NIGDY, nie napisałem złego słowa o AmigaOS 4.0 ani nigdy temu systemowi źle nie życzyłem (i nadal nie życzę - zresztą MorphOS-owi też źle nie życzę).
[#10] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #8

Mufa napisał(a):

> No tak właśnie to widzę. Ty masz podejrzenia (wiem że nie
> uzasadnione) że doznałeś jakiś tam krzywd na eXecu z powodu
> tego że jesteś posiadaczem Pegaza. Pisałeś to już kilkakrotnie.

Nie z tego powodu jakiego sprzętu jestem posiadaczem. To jest właśnie to o czym pisałeś wcześniej, ale w innym kontekscie, uważam że jad płynący z eXeca może brać się z zazdrości i dlatego tak trudno się rozmawia.

Zrozum, że jeśli ktoś obraża PPA to obraża mój wkład (jaki by on nie był) i co za tym idzie mnie, mój czas poświęcony na rozwój tej strony, poświęciłem pewną część studiów by wspierać PPA.

> Ja natomiast znając ludzi tworzących ten serwis wiem na pewno
> że nikomu nie oberwało się tam za stan posiadania czy poglądy.

A co powiesz na zwrot typu "ale za to tobie jako posiadaczowi pegasosa..." (kb do mailmana) - no i oczywiście, że nie mi i nie wiem czy komukolwiek się oberwało, ale takie insynuacje, zupełnie niezgodne z prawdą stwierdzenia są przez "kogoś" produkowane, a reszta pewnie tylko bezmyślnie przytakuje zamiast reagować na głupotę (no ale jak tu zareagować, jeszcze mnie przestanie lubieć i nie prześle mi tajnego komunikatu o postępach w pracach nad systemem - uwaga, to ostatnie jest właśnie tym uprzedzeniem;).
Co z tym "przepisywaniem newsów z amigaworld.net"? Co z przyczepieniem się do nadesłanego newsa o screenshocie z Civilization Call to Power? To było znacznie wcześniej, a nigdy nie doczekałem się sprostowania. Jeśli udałoby mi się porozmawiać z Konradem, ale na żywo to by mogło coś zmienić, może w końcu udałoby się coś wyjaśnić.
Szaman z resztą też mi nie raz podpadł i później robił tylko dobrą minę do złej gry, a właściwie to wyglądało tak jak bym w ogóle był olewany...

Widzisz, PPA działa inaczej, potrafi przepraszać, nam zależy, a eXec jaki to klimat tworzy?

> Prędzej już za chamstwo, bądź notoryczne trollowanie
> najczęściej na tematy zupełnie niezwiązane z profilem portalu.

Mam nadzieję, że to chamstwo i trollowanie zostało w normalny sposób zlikwidowane. Nie odwiedzam eXeca z wiadomych powodów (choć przyznam, że w tym roku dwa razy na prośbę kogoś wszedłem) więc trudno mi stwierdzić, mogę wyrazić tylko moje przekonanie, że problem zniknął.

> Dodatkowo przypomnę Ci że jako posiadacz Pegasosa zostałeś
> zapisany na niepubliczną grupę dyskusyjną o AmigaOS4, która tak
> na marginesie była 100 razy ciekawsza od tego publicznego trupa
> jaki jest teraz.

Ciekawsza z jakich względów? Czy puszczanie niepełnych informacji ze screenshotami jakiegoś mosemu czy innych (już nie pamiętam) jest dobre? Takie podniecanie użytkowników i potencjalnych użytkowników? ;) Lepiej jest publicznie, za zgodą twórców systemu czy autorów programów chwalić się takimi nowinkami a nie pieprzyć po kątach ;)
Czy lubisz atmosferę dystrybucji tajemnic tylko dla wybranych?

> Nie muszę Ci chyba mówić kto był Adminem tej listy. Radzę Ci to
> przemyśleć, zanim znowu napiszesz jaki to eXec zły i jak bardzo
> Cię dyskryminuje za stan posiadania.

Kto był adminem tej listy to wiem i wiem też (co nie jest tajemnicą, więc nie będzie argumentu, że za plecami kogoś obmawiam), że ta osoba najprawdopodobniej wytwarza wokół siebie analogiczny klimat jak królowa mrówek czy pszczół a jednocześnie posiada odpowiednio przygotowane dawki jadu żeby wytorzony tym "klimat" zniechęcił tych, którzy są pod wpływem tego jadu do wybranych osób ;)

Uważam, że kiedyś przeciwnikiem eXeca był portal amiga.com.pl, później należało sobie znaleźć sobie nowego wroga i padło niestety na PPA, trzeba było poszukać tylko pretekstu i pewnie z palca udało się wyssać takie preteksty.

Swoją drogą to dziwie sie, a właściwie nie tyle dziwe co oczekiwałem że w końcu ktoś tutaj po ew. przeczytaniu naszych (moich, twoich...) jak by nie patrzeć wypocin napisze: przestancie w końcu robić z siebie idiotów.

[#11] Re: Statystyki

@grxmrx, post #1

Dodałem stronicowanie do statystyk komentujących. Można dzięki temu sprawdzić kto jest na dalszym miejscu. Teraz czas na podobny manewr z wynikami wyszukiwarki w aktualnościach.

[#12] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #1

Np. MiniQ czy Hiacynt zamieniłem na MinisterQ, podobnie z Kaczusiem - Tomek (Kaczus) na Kaczus, etc.

Tam jeszcze parę osób by się znalazło (np. Kiero, Skolman, Valwit), którym warto by te statystyki ujednolicić.
[#13] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@mailman, post #9

O, tak. Ja byłem chamem, który notorycznie trollował i zadawał niewygodne pytania. Później oberwało mi się, że posiadam Pegasosa (którego nie mam).

Akurat Twoja sprawa jest całkiem świeża więc pamiętam ją dobrze, szkoda że eXec teraz nie działa bo bym potrafił ją wskazać.
W skrócie próbujesz się powyżej oczyszczać, ale to nie kto inny jak Ty próbowałeś popierać tezę że eXec jest portalem faszystowskim. Na uwagi redakcji że to jednak przegięcie zaczełeś rzucać stare wyświchtane argumenty że się dyskryminuje za poglądy czy za posiadanie Pegasosa. Gdy Konrad odpowiedział że to kłamstwo, obraziłeś się jak dziecko. Osobiście nie rozumiem dlaczego obraziłeś się na eXeca, ale w końcu powód jest nieistotny, najważniejsze aby wykazać że konkurencja jest zła.

[#14] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #10

Uważam, że kiedyś przeciwnikiem eXeca był portal amiga.com.pl, później należało sobie znaleźć sobie nowego wroga i padło niestety na PPA, trzeba było poszukać tylko pretekstu i pewnie z palca udało się wyssać takie preteksty.

Wiesz co mogę napisac to samo. Jesteś bardzo zaangażowanym (żeby nie urazić nie chciałem napisać maniakalnym) redaktorem PPA. Wiem że bardzo się starasz aby PPA było coraz lepsze, tylko czy czasami w tych staraniach nie przeginasz szukając ideologicznego wroga. Naprawdę wątpię czy Twoje chęci oczyszczającej rozmowy za żywo są szczere, skoro wykorzystujesz każdy pretekst aby dowalić eXecowi. Może chcesz poprostu pojechać na GGUA aby powiedzieć, ja chciałem dobrze ale z tymi fanatykami ze złego eXeca nie można się dogadać

[#15] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #13

Akurat Twoja sprawa jest całkiem świeża więc pamiętam ją dobrze, szkoda że eXec teraz nie działa bo bym potrafił ją wskazać.

Moich spraw było kilka. Ta była jedną z wielu.

W skrócie próbujesz się powyżej oczyszczać, ale to nie kto inny jak Ty próbowałeś popierać tezę że eXec jest portalem faszystowskim. Na uwagi redakcji że to jednak przegięcie zaczełeś rzucać stare wyświchtane argumenty że się dyskryminuje za poglądy czy za posiadanie Pegasosa.

A tak nie jest? Zresztą argument który popierałem był zastosowany w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa. Inna sprawa, że wiele osób tego nie rozumie.

Gdy Konrad odpowiedział że to kłamstwo, obraziłeś się jak dziecko.

Miałem już po prostu dość tych bzdur. Nie jedynych zresztą.

Osobiście nie rozumiem dlaczego obraziłeś się na eXeca, ale w końcu powód jest nieistotny, najważniejsze aby wykazać że konkurencja jest zła.

Nie. Nigdy tak nie twierdziłem, a wręcz przeciwnie. Na eXecu (jak ruszy) znajdziesz moją wypowiedź, gdzie pisałem, że konkurencja to bardzo zdrowe zjawisko i jak najbardziej jest potrzebna. Jak nigdy nie napisałem złego słowa na AmigaOS 4.0, tak samo nigdy nie napisałem złego słowa na eXeca (nawet chwaliłem, co też znajdziesz), co najwyżej krytykowałem zachowania pewnych osób, ale nie odnosiłem tego do całego serwisu. Już to tutaj ktoś zaznaczył - gdyby nie atmosfera, która tam panuje, nie tylko ja, ale i cała rzesza "mosowiec" i innych "owiec" miałaby inne zdanie na ten temat. A tak, jest jak jest. I to też pisałem na eXecu. Czasami trzeba spojrzeć na siebie, aby móc krytykować innych. Może właśnie dlatego, że kiedyś coś takiego napisałem stałem się wrogiem publicznym numerem 1 kilku osób związanych z serwisem.

I jeszcze jedno - to nie ja w żaden sposób staram się wybielić, bo po prostu nie mam z czego. To właśnie Wy, rozpoczynając lub prowokując do takich głupich wątków, próbujecie sprawić, aby było o Was głośno, a jak wiele osób się naśmiewa, ale nie z Was (jak mylnie to wiele osób rozumie), tylko z ideologii, którą prezentujecie, staracie się nie zauważać. Zastanówcie się nad tym dobrze.
[#16] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #14

Może chcesz po prostu pojechać na GGUA aby powiedzieć, ja chciałem dobrze ale z tymi fanatykami ze złego eXeca nie można się dogadać

Zapewne nie dlatego. Przynajmniej nie ja, gdybym miał przyjechać. Chodzi prawdopodobnie o to, że nikt kto Was nie zna, nie ma prawa o Was sądzić tego czy owego. Wielu chce się tylko przekonać, czy te pokłony bite na każdym kroku są faktycznie warte nadwyrężania sobie krzyża. Poza tym już dowiedziono, że ludzie w świecie wirtualnym wariują, a w rzeczywistym są "do rany przyłóż" i raczej nie wynoszą na ołtarze, tego co prezentują w sieci.
[#17] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@mailman, post #12

Lub też moje wcześniej Pawel a teraz Pawel Kobylarz fajnie by bylo jakby to złaczyc bo szkoda mi tych 80 kom, zawsze tom jakies tam miejsce, a ja lubie takie zabawy w statystyki :D

[#18] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #14

ale z tymi fanatykami ze złego eXeca nie można się dogadać

Jeszcze jedno - nie masz pojęcia ile masz racji... Tak jak mało osób o tym wie, o czym pisał SirLEO, były plany połączenia eXeca i PPA kilka lat temu. Mało osób też wie, że były rozmowy odnośnie zorganizowania w Warszawie prezentacji AmigaOS 4.0 i MorphOS-a (coś na kształt Amiga Meeting) w styczniu (a może to był grudzień - nie pamiętam dokładnie - to było po tym niezbyt udanym, jednym z pierwszych GGUA) tego roku (ktoś o to ostatnio pytał tutaj na forum). Miałem dostęp do taniej, sporej sali. Sponsora też pewnie bym nakręcił. Niestety ktoś, z jak to napisałeś "złego eXeca" (jako osoba najbardziej zaznajomiona w temacie i mogącą przygotować profesjonalny pokaz), nie raczył nawet odpowiedzieć na maila (nie wiem, może uczulenie na pewne słowa w mailu wywołało taką reakcję). Mnie już zabrakło później ochoty i czasu, aby się tym zająć, mimo nawet tego, że raz się nawet przypomniałem.
[#19] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Pawel Kobylarz, post #17

Nie jestem pewien czy Pawel to zawsze byłeś ty, czy jesteś pewien że nikt inny nie używał tej ksywki (np. za czasów kiedy nie było wymagane logowanie)? Podobny problem jest z "Marcin", wiem że nie zawsze ta sama osoba się wypowiadała.

[#20] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@mailman, post #18

Tak jak mało osób o tym wie, o czym pisał SirLEO, były plany połączenia eXeca i PPA kilka lat temu.

O tym dużo osób wie, bo to ulubiony temat SirLeo. Pierwszy raz poczęstował mnie nim już przy okazji mojego artka o Pre-Release, choć nie miało to nic do rzeczy.

Mało osób też wie, że były rozmowy odnośnie zorganizowania w Warszawie prezentacji AmigaOS 4.0 i MorphOS-a (coś na kształt Amiga Meeting) w styczniu

O pokazach była już mowa kilkakrotnie i za każdym razem kończyło się tylko na gadaniu. Sam już nie wiem czy to kiedyś wypali. Wiem natomiast na pewno (choć Ty to pewnie uznasz za objaw fanatyzmu) że OS4 zasługuje na to aby pierwszy publiczny pokaz w kraju był poświęcony tylko jemu. Widzisz Apple też nie organizuje pierwszego pokazu MacOSX przy okazji pokazu nowej wersji Mandrake, a Microsoft nie pokazuje nowego Windowsa równolegle z nową odsłoną BeOSa.

[#21] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@Mufa, post #20

Wiem natomiast na pewno (choć Ty to pewnie uznasz za objaw fanatyzmu) że OS4 zasługuje na to aby pierwszy publiczny pokaz w kraju był poświęcony tylko jemu.

To by było sprzeczne ze zgubioną (ale do odnalezienia w dobrej woli ludzi) ideą integracji środowiska, chciałbym aby ten temat był przedyskutowany może w osobnym temacie tutaj lub lepiej na liście Hi-Toro.

[#22] Re: Statystyki komentarzy - zmiany

@grxmrx, post #21

No właśnie, to jest dobry temat do obgadania. Według mnie to się kłóci z ideą integracji - to po pierwsze. Po drugie - tak mały rynek trzeba nasącząć nowinkami. Nic nie zrobi tego lepiej niż zobaczenie jak to wygląda na żywo. Cenowo nie ma porównania absolutnie i na tym polu przegrywa. Wyłącznie prezentacje i pokazy mogą coś zmienić. Poza tym "pierwsze publiczne pokazy w kraju" już mieliśmy - GGUA, Amimajówka. Mi chodziło właśnie o coś takiego, lecz w stolicy. Biorąc pod uwagę, że nie mam dostępu do OS4, a wtedy nie było zbyt wiele osób, które znałem ze swojej okolicy z takim dostępem (fakt, że nadal nie znam), a które byłyby w stanie coś pokazać (pisząc w poprzednim poście profesjonalny, miałem wówczas na myśli taki, który zatarłby wrażenie tamtego GGUA - ówczesna wersja OS4 była nieporównywalna do dzisiejszej) uderzyłem wiadomo gdzie...
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem