Forum » PPA
[#1] Kłopoty z literkami
Cześć

Od jakiegoś czasu widzę że w postach mam zamienione litery "ć" na "ę". Co się dzieje? Przy edycji postu jest ok, w podglądzie także, a jak wyślę post na serwer, to kicha.

Screen przedstawia jak wygląda przy pisaniu i o jaką literę mi chodzi, bo pewnie w tutejszym poście znów się zamienią.

[#2] Re: Kłopoty z literkami

@AlaN, post #1

Sprawdź czy w profilu nie masz przypadkiem włączonego kodowania AmigaPL, z tego co widze nie używasz Amigi do przeglądania www więc tutaj może być problem. Przełącz na ISO. Jeśli to nie jest problemem to pomyślę co dalej.

[#3] Re: Kłopoty z literkami

@grxmrx, post #2

Kodowanie mam ustawione na ISO. Zamiany liter zdarzają się co jakiś czas. Było parę dni dobrze, teraz w poście 'Amiga > OS3.9 z płyty Amithlona' znów zamieniło literę w słowie "zmusić" ( <--- TU też zmieniło!) - "ć" zmieniło znów na "ę".
Możliwe że - jesli nikt nic nie zgłasza takiego - to coś u mnie?



---------- TEST słów kończących się na "ć" ---------

dławić
smucić
ruszać
mówić
zmusić

Zmieniło? Zmieniło TYLKO ostatnie słowo! Może to na coś naprowadzi?

screen:




Ostatnia modyfikacja: 25.10.05 23:43
[#4] Re: Kłopoty z literkami

@grxmrx, post #2

To raczej nie jest kwestia kodowania. Jak dla mnie to jakieś przyczyny niemal metafizyczne, bo np. u mnie tak literki podmienia na Amidze AWeb, ale np. IBrowse już nie ma takich problemów. Pobobnie Firefox na linuchu tak czasami podmienia, ale z kolei windowsowa Mozilla nigdy. Cuda jakieś normalnie...

[#5] Re: Kłopoty z literkami

@AlaN, post #3

W ustawieniach słów do automatycznej korekty było ustawione sić by zmieniało na się. Usunąłem ten wpis.

[#6] Re: Kłopoty z literkami

@LeMan, post #4

A mnie się to kojarzy z tzw. czcionkami McGyver'a, czyli mieszane ISO z APL, których kiedyś używałem na OS3.1. Wszystkie czcionki były ok, tylko ć z ę się zamieniały, ale nie na www, tylko w Localach.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem