Forum » PPA
[#1] FAQ - błędy i poprawki
Przy wprowadzaniu poprawek do skryptu FAQ

http://www.ppa.pl/faq

by dopisywało osoby, które dokonywały modyfkikacji popełniłem kilka krytycznych i fatalnych błędów, które już na szczęście zostały wyeliminowane.
Błąd polegał na tym, że w jeśli ktoś miał id większe niż 127 to jego odpowiedzi nie dodawało po zaakceptowaniu korekty do bazy danych. W walce z tym błędem śpieszyłem się i popełniłem błąd fatalny - nadpisałem jednym i tym samym pytaniem z odpowiedzią wszystkie pytania i odpiwiedzi. W ten sposób stracone zostały pytania z odpowiedziamy, które do tej pory dodawali uzytkownicy. Troche się tym załamałem :(
No ale odtworzyłem z kopii zapasowej z 5.11.2005 całą zawartość FAQ.

Proszę więc wszystkich, którzy juz aktualizowali dział o ponowną aktualizację tych pytań, które już nadsyłali.
Z cache jednej z przeglądarek wyciągnąłem stronę i porównałem zawartośc, m.in. takie pytania były dodane po 5.11:

Czym była Amiga Walker?
Czy MorphOS obsługuje tryb wielomonitorowy? (brak odpowiedzi)
Czy w MorphOS są sterowniki do Ethernetu? 
Czy w MorphOS są sterowniki do joysticków? (brak odpowiedzi)
O co chodziło w procesie sądowym Genesi z Amiga Inc.? (brak odpowiedzi)

Prawdopodobnie było też pare innych.

Chciałbym przeprosić wszystkich za zamieszanie, wybaczcie. Tak to jest jak chce się szybko coś zrobić...

[#2] Re: FAQ - błędy i poprawki

@grxmrx, post #1

Dodałem krótkie info o Amithlonie. Jak znam życie pewnie jest tam jakiś burak. :]

http://www.ppa.pl/faq/index.php?akcja=odpowiedz&artid=22#22



Ostatnia modyfikacja: 09.11.05 10:28
[#3] Re: FAQ - błędy i poprawki

@grxmrx, post #1

BTW. Wydaje mi się, że powinny powstać dwie tabelki na stronie FAQ.

1. Pytania oczekujące na odpowiedź.
2. Ostatnie korekty.

(obie sortowane odpowiednio, od najświeższej do najmniej, po jakieś 10 pozycji)

W tej chwili jest to troszkę nieczytelne. Z czasem FAQ będzie sie uzupełniać o nowe odpowiedzi, jak i o pytania.



Ostatnia modyfikacja: 09.11.05 10:58
[#4] Re: FAQ - błêdy i poprawki

@grxmrx, post #1

A ja chciałem podziękować Tornowi za to, że bierze czynny udział w tworzeniu FAQ i uzupełnił sporą część braków. Oby tak dalej!
[#5] Re: FAQ - błêdy i poprawki

@mailman, post #4

Heh, nie ma za co. Na podziękowania zasługuje przedewszystkim grxmrx, który - z tego co wiem - napisał skrypt, dzięki któremu ja mogę brać "czynny udział". W dalszej kolejności zasługują na nie mailman, MiniQ i Krashan. A ja to jestem tylko mały pionek, który zawraca wam głowę i marnuje wasz czas, zmuszając was do odpowiadania na moje pytania.;)
[#6] Re: FAQ - błêdy i poprawki

@Torn, post #5

Ale to właśnie dzięki takim jak Ty widzimy, że jednak jest sens. Robienie czegoś tylko po to, żeby było, a nikt z tego nie korzysta na dłuższą metę nie ma sensu. A inni powinni brać z Ciebie przykład. Jesteś tu od niedawna (przynajmniej jako osoba udzielająca się), a zrobiłeś więcej niż nie jeden, które jest z nami od samego początku (nikomu nie ujmując).
[#7] Re: FAQ - błêdy i poprawki

@mailman, post #6

mailman napisał(a):

> Jesteś tu od niedawna (przynajmniej jako osoba
> udzielająca się), a zrobiłeś więcej niż nie jeden, które jest z
No to że jestem tu od nie dawna, mnie nieco krępuje, jako że nigdy nie posiadałem Amigi i dopiero planuję zakup Pegasosa, a swego czasu środowiska okołoamigowe reagowały wręcz alergicznie na "kloniarzy". Pamiętam takie numery MA, w których nie obyło się bez - przynajmniej jednego na 5 stron - niewybrednych żartów, - również - pod moim(wtedy - i w sumie nadal, aż do czasu kupienia przeze mnie Pega) adresem. Z tego powodu, rzeczywiście pozostawałem przez jakiś miesiąc w "konspiracji", obawiając się, że zostanę "zeżarty".
Dopiero lektura artykułów i komentarzy, na PPA, pokazała mi, że tamte czasy to już - na szczeście - przeszłość(choć nie wiem, czy, gdybym - szukając informacji na temat Amigi - trafił najpierw na Execa, to uważałbym tak samo.;>).
A co do mojego udzielania się, to nadal nie widzę powodu, do jakiegoś szczególnego wywyszania mojej - jakże skromnej - osoby. To chyba normalne, że jeśli nie jest się użytkownikiem Windows(który świetnie radzi sobie sam), to wspiera się i uczestniczy w środowisku związanemu z wybraną(a często - umiłowaną) platformą, czyż nie?
Amiga jest teraz w bardzo dobrej sytuacji(chciało by się powiedzieć: najlepszej od czasu bankructwa Commodore). Nowy system i sprzęt(i myślę tu zarówno o Pegasos + MorphOS, jak i o Amiga One i AmigaOS 4.0), dają nadzieję na "nowe otwarcie", na spopularyzowanie Amigi(w pewnej skali oczywiście - Amiga nie ma - narazie - potencjału do stania się np. drugim Mac'iem). Jednak, to się nie dokona poprzez Amigowe firmy. One nie mają wystarczającego potencjału marketingowego. Jedyną możliwością, by tak się stało, jest oddolna promocja przez środowisko, tak jak stało się to z Linuxem.
Jeśłi wszyscy się postaramy, to możliwe jest wypromowanie Amigi, jako specyficznej platformy, dla bogatych hackerów i zwiększyć w ten sposób, dwu-(a może nawet i trzech-)krotnie aktualny "stan posiadania". Dla części fim, może to być wystarczający powód do powrotu na Amigę.
Ja chcę być uczestnikiem tego ruchu, jako że niedługo będe jechał razem z Wami na tym samym wóżku i dlatego, że wierze, że Amiga to jest naprawdę świetna platforma. Niewyobrażam sobie, by ktoś o podobnych poglądach nie chciał uczestniczyć w środowisku, wiedząc, że tylko my sami możemy zdecydować o być_albo_nie_być Amigi.
To co napisałeś się po prostu kupy nie trzyma, tyle.:P
[#8] Re: FAQ - błêdy i poprawki

@Torn, post #7

Moje 3 grosze:
FAQ na temat Zorro w amigach
Boczny port rozszerzeń z lewej strony to praktycznie sygnałowo i elektrycznie Zorro II, były nawet przelotki z gniazdem zorro II pozwalające używać kart na zewnątrz komputera pomiędzy A500 a np. A590...nie byl wymagany zaden dodaktowy kontroler itp., nawet nie regulatory napiec...poprostu tylko gniazdo i odpowiednio doprowadzone sygnaly ze zlacza krawedziowego...nic wiecej. Czyli nieprawda jest ze tylko jedna konstrukcja w stylu jakiegos pudla z rozszerzeniami pozawala na uzycie Zorro II w A500 :) Przeciez wystarczy troche poszperac na Amiga-Hardware...
[#9] Re: FAQ - błêdy i poprawki

@abcdef, post #8

No to ja teraz Cię poproszę o uaktualnienie FAQ. Ty także masz taką możliwość skoro nabyłeś wiedzę, która tam się znajduje i jest błędna...
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem