Forum » PPA
[#1] Hosting w PPA
Chciałbym przeprowadzić wstępne rozeznanie i dowiedzieć się, czy to będzie miało sens.

Chcemy zaoferować płatny hosting na serwerze PPA.pl:
1 GB przestrzeni,
5-10 GB transferu miesięcznie,

Jest to konto www+email+FTP, PHP+MySQL, cPanel do zarządzania.
Adres w domenie *.ppa.pl
Nieograniczona ilość sub/domen, kont @ i FTP.
Brak Shella.

Za 25zł/kwartał. Oferta promocyjna, ilość takich kont ograniczona!
Możliwe są i większe konta, popromocyjna cena będzie dotyczyła 500MB przestrzeni.
Najlepiej pisać na GG:1063628

Może to żadna konkurencja w stosunku do innych firm hostingowych, ale w ten sposób chcielibyśmy zbierać na utrzymanie serwera PPA. Jeśli spotkałoby to się z uznaniem, to nadwyżki będą przeznaczane np. na jakieś konkretne nagrody w konkursach.

Bardzo proszę o konkretne polemiki.

[#2] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

swietny pomysl !

Proponowal bym nawet zaczac od przestrzeni 250Mb, bo chyba nie kazdy potrzebuje GB np. na prywatna stronke a jednoczesnie bedzie moglo skorzystac z uslugi wiecej zainteresowanych.

Widzialem, ze wielu uzytkownikow z PPA ma wlasne prywatne stronki na darmowych badziewiach i bylo by milo gdyby wydali rocznie ta niewygorowana kwote na wlasna przestrzen na PPA.

---
ja sie na to "pisze" na pewno
[#3] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

Jestem za. Wazne tylko aby FTP byl FTPem i mozna bylo tam wrzucac np. obrazki lub nienaruszajace praw autorskich - pliki, ktore widoczne bylyby na PPA i gdziekolwiek. Oczywiscie uzywam ATC lub Total Commandera (na pececie). Mam juz dosc dziwnych serwerow, a z tego ktory mi uzycza moj provider, musialem "zrezygnowac" z powodu bezpieczenstwa. Uzywam go tylko w dosc nielicznych przypadkach, gdy naprawde jest to potrzebne.
[#4] Re: Hosting w PPA

@selur, post #2

od przestrzeni 250Mb


Niekoniecznie. Wiadomo ze nikt tam nie bedzie wrzucal filmow i innych naruszajacych prawo plikow. Przeciez jakby nie patrzec, to bedzie nasz serwer i sami bedziemy dbac co tam sie znajdzie. Pewnie czesto bedzie tak, ze wystarczy nawet 150 MB. Ale moze np. Torn, czy inny niedobry czlowiek, zgra cala plyte swojej kapeli w garazu tylko do wave...no to 1 GB jest kwalifikowany. A pozniej przez dlugi czas ystarczy tylko iles tam bajtow :)
[#5] Re: Hosting w PPA

@Andrzej Drozd, post #3

wiecej zainteresowanych.

PS. Specjalnie pisze to w nowym komentarzu.


Wiecej zainteresowanych, nie moze oznaczac - przypadkowych. Nie ujmujac nic tym Osobom, wciaz nie wiemy kim jest np. Szary Wilk lub Kreciu.

W zasadzie, ja wlasciwie tez jestem osoba anonimowa (no, wiecie jak wygladam i cos tam czasami pomarudze w zwiazku z muza ktora gram), ale nie mam czasu np. na zloty Amigowcow.
Moja osobe moze aktulanie potwierdzic tylko Benedykt i Kolo (ktory tylko sporadycznie tutaj wpada). Ale ogolnie o to chodzi.
[#6] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

Ja też się piszę, jeśli to może wspomóc PPA to oczywiście jestem ZA.

[#7] Re: Hosting w PPA

@Hubez, post #6

No ja już gadałem z sirleo na priv :P

[#8] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

Też rozmawiałem na prv, ale rzuce publicznie, że brak dostępu do shella z ekg, vimem, mc i innym ircem jest dla mnie przykry. :(

[#9] Re: Hosting w PPA

@Kokos, post #8

Hosting WWW z ircem? Pomyliło ci się z kontem shellowym.

[#10] Re: Hosting w PPA

@Fei, post #9

Miś, jest masa ofert łączonych i na to liczę. I doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym się różni jedno od drugiego. :)

[#11] Re: Hosting w PPA

@Andrzej Drozd, post #4

Protestuję!
Ja mogę być złym szatanem, ale:
1) Każdy wie, że Wave ssie, a FLAC "rzondzi"(nie żeby to wpływało na
rozmiar, ;) ale nie o to chodzi) :P
2) Nie mam kapeli i to się już raczej nie zmieni
3) Nawet gdybym miał, to nieobrobionego materiału nie wystawiam w
necie, IMHO to nieprofesjonalne, a po masteringu itd. itp. to
przerobić na jakiegoś ogg'a czy mp3 to nie jest problem
4) nie zgrywam nikogo w garażu, bo mam dostęp do studia i to raczej
pro
:P

Ale zasadę, dlaczego to ma być 1GB rozumiem i się zgadzam, choć ja
raczej sobie nie wykupię... Choć to jeszcze zależy, od ceny i paru
innych czynników.
[#12] Re: Hosting w PPA

@Torn, post #11

Choć to jeszcze zależy, od ceny i paru innych czynników.

Cena jest podana, 100zł rocznie, możliwość wpłat kwartalnych.
Zatem, czy te pozostałe czynniki są od nas zależne?


Konto FTP jest normalnym kontem FTP, samemu można robić dowolną ilość użytkowników/subkont, Tak samo z kontami Email, aliasami, subdomenami... Aktualnie nawet można mieć własną listę dyskusyjną.

Wielkością kont nie ma się co przejmować, bardziej mnie interesują propozycje cenowe, np. 50-100MB za 5-10zł/kwartał? 5-10zł/4 mieś.?
Preferowana płatność - kwartalnie, rocznie czy inaczej?
Z drugiej strony małych teraz sie może nie opłacać robić, bo czasem taka mała stronka może mocno serwer obciążyć, a płacić będzie tyle co nic...

Jestem otwarty na propozycje.
Możecie kombinować, ale pamiętajcie, że to ma być wsparcie dla PPA, tylko i wyłącznie.
Wiele serwisów utrzymuje się z dotacji, oferując statusy VIP, gwiazdki i inne takie, my chcemy dać w zamian coś konkretnego.
Jeśli nie Wy sami z takiego konta skorzystacie, to może Wasi znajomi... a jak namówicie znajomych, to sami będziecie mieć większą pewność, że dłużej będziemy z Wami i nie zginiemy bez śladu. :)

[#13] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #12

Nie, nie od was, ale od tego, czy będę miał czas postawić jakiegoś
wyczesanego homepage'a - "Hello, my name is Torn and this is my
homepage" to trochę bez sensu IMHO. ;)
Co do reszty, IMO, nie ma sensu robić mniejszych kont niż 1GB - tym
bardziej, że 100PLN za rok to nie jest jakaś straszna kwota...
Także, jeśli o mnie chodzi, to 1GB za 100PLN/rok i płatność kwartalnie
i za cały rok. Może jeszcze być za miesiąc ewentualnie i chyba tyle.
A jeśli to ma być wsparcie dla PPA, to pewnie wykupie od stycznia,
niezależnie od tego czy mam czas na postawienie tam czegoś czy nie...
[#14] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

Mnie hosting nie interesuje ale jak chcecie zarobic troszke na serwer to mam propozycje - platna gielda + jakis box promujacy wyzej oplacone ogloszenia na stronie glownej.

Np. zamieszczenie ogloszenia - 2pln, ze zdjeciem - 5pln, promocja na stronie glownej przez tydzien - 10pln.

Mysle, ze to lepszy i bardziej pewny sposob zdobycia "regularnej" gotowki, nie?

Do tego mozna dodac jeszcze kategorie - oprocz "kupie/sprzedam/zamienie", "podejme sie naprawy/wykonania czegos" itd.

Przydalyby sie tez jakis wygodny sposob platnosci... hmm, sms? Rozmazylem sie ;)

----

Drugi, dodatkowy sposob - Google Adwords. Czemu ich *jeszcze* nie ma?



Ostatnia modyfikacja: 17.11.07 17:42
[#15] Re: Hosting w PPA

@Torn, post #11

Tak profesjonalnym jak TUTAJ??



Ostatnia modyfikacja: 17.11.07 17:58

Zapomniałem dodać :P ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.11.07 18:30
[#16] Re: Hosting w PPA

@Torn, post #11

:)
[#17] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #12

Preferowana płatność - kwartalnie, rocznie czy inaczej?

Chyba najlepiej rocznie. Tak jak z simplusem - daje sie stowke na pol roku i spokoj.
[#18] Re: Hosting w PPA

@_arti, post #14

Przydalyby sie tez jakis wygodny sposob platnosci... hmm, sms? Rozmazylem sie

Nawet dobry pomysl. Wspominajac poprzedniego simplusa, to naddatki lepiej byloby przekazac na PPA, niz sciagac "brzydkie" filmy z netu :P
[#19] Re: Hosting w PPA

@arti4-92, post #15

TUTAJ??

Ales pokazal. Nie podawaj takich linkow, poniewaz moj pecet (P3 500 MHz) i wolny net = slide show. 3 minuty musialem czekac zanim ta strona sie wylaczyla :P
[#20] Re: Hosting w PPA

@_arti, post #14

Platna gielda nie przejdzie. Raz ze allegro jest tansze a pozatym dociera do niego dwiescie razy wiecej uzytkownikow dziennie. Wprowadzenie platnej gieldy moim zdaniem ja zabije. Czemu nie ma Google Adwords? Bo wkurzaja i psuja wizerunek strony.

A teraz inne pytanko. Czy bedzie mozliwe wykupienie samej domeny *.ppa.pl? Bo ja np. konto FTP juz mam a reklamy z prv.pl mnie dobijaja.

[#21] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

Pomysł wydaje mi sie dobry, zwłaszcza że utrzymanie strony kosztuje.
Mam tylko trochę obaw, czy to nie zmieni strony PPA, w coś co nie wiele będzie miało wspólnego z Amigą. Choć z drugiej strony, to może zwiększyć zainteresowanie naszym ulubionym komputerem.
Generalnie jestem ZA, zwłaszcza jeśli ma to pomóc w utrzymaniu strony.

[#22] Re: Hosting w PPA

@Lorak, post #20

Powiedz mi, w jakis sposob 3-4 linki + krotki opis reklamy tematycznej moze wkurzyc czy popsuc wizerunek strony?

Reklamy o dobranej tematyce do profilu serwisu i nienachalnej prezentacji (tak jak Google Adwords) sa jak najbardziej ok i zarabiaja czasami miliony $ dla wlascicieli serwisow.



Ostatnia modyfikacja: 24.11.07 18:06
[#23] Re: Hosting w PPA

@Lorak, post #20

Zapewne dogadać się można. :)
A http://www.ppa.pl/domena/ nie pomoże?

Reklamy z Googla, hmm, zawsze byłem przeciwny wszelkim reklamom, które mają niewiele wspólnego z naszym światkiem amigowym.

Jasna sprawa, że płatna giełda to zły pomysł.

Hosting zawsze będzie tylko doczepiony do PPA, jeśli będzie trzeba, to powstanie osobny serwis tematyczny.

[#24] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #23

Bede bronil pomyslu gieldy. Dlaczego zly pomysl, SirLEO? Ludzie placa po 15-20pln za mozliwosc dodania zdjecia na fotce... i nie wierze, ze, biorac pod uwage fakt, ze pieniadze sa przeznaczane na rozwoj ppa.pl, nikt, przy zamieszczaniu ogloszenia nie wysle tego sms'a za, powiedzmy 2-3pln. Taki eFunzine pewnie z checia zaplacilby wiecej za promocje ogloszenia na glownej.

Moze jakas sonda? W jakis sposob najchetniej wspomogl bys PPA?

- wykupienie hostingu
- platna gielda 2pln/ogloszenie
- zwracanie uwagi na male, tekstowe reklamy raz na jakis czas?
- cos jeszcze?



Ostatnia modyfikacja: 24.11.07 18:13
[#25] Re: Hosting w PPA

@_arti, post #24

Arti - giełda, gdzie nikt prawie nie zagląda? na allegro łatwiej jest
coś sprzedać, bo tam więcej ludzi zagląda, choćby przypadkiem.
Dodatkowo zainteresować się wszystkim pewnie raczy fiskus.... Marny
zysk, a można wiele kłopotów mieć. Reklamy i owszem, ale zauważyłeś
przecież boxy na reklamy pojawiały się już wcześniej, tylko, że to
miejsce na reklame trzeba jeszcze sprzedać.

[#26] Re: Hosting w PPA

@Kaczus, post #25

@Kaczus

1. Nikt nie zaglada? No co ty?
2. AdWordy to nie to samo, co oferowanie miejsca na reklame.

[#27] Re: Hosting w PPA

@_arti, post #24

Bo nasza społeczność jest na to za mała, a poza tym, są inni, którzy korzystają z Giełdy, a nie chcą za to płacić.
Wspomaganie ma być gestem dobrej woli, a nie przymusem.

Zaoferujemy po prostu to, co uda nam się zrobić.
Taki eFunzine chyba nie jest wcale zainteresowany reklamą w PPA, zresztą nie tylko oni. Opłacają im się reklamy na innym mini serwisie? ;)

[#28] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #27

> Wspomaganie ma być gestem dobrej woli, a nie przymusem

Zatem nie licz na wiele... niestety. Macie baze co najmniej kilkuset uzytkownikow, jesli sie nie myle. Zaoferujcie cos naprawde interesujacego. Moze to byc p******ka za 3-zlotowy sms, ale musi to byc cos, na co skusi sie co najmniej 75% uzytkownikow/msc. Inaczej nie ma to sensu.

[#29] Re: Hosting w PPA

@_arti, post #28

Arti, zwroc uwage ze Allegro jest tansze. Gielda na PPA moim zdaniem nie przezylaby takiej konkurencji. Platnosc SMSem rowniez dla czesci osob moze byc problematyczna. Mowie o ludziach ktorzy np wykorzystuja telefon tylko w ramach darmowych minut i szlag ich trafia jesli przekracza limit chociaz o 2zl+VAT. Mysle ze juz dzis i tak z naszej bazy kilkuset uzytkownikow niewiele regularnie przeglada gielde.

Co do reklam Googla to bylo to tylko moje subiektywne zdanie. Mnie osobiscie draznia wszelkie formy reklamy w internecie (no moze poza bannerami jesli nie jest ich zbyt wiele). Zawsze cenilem PPA za to ze nie umieszcila Google Ads. Moim zdaniem wprowadza to chaos. Teraz PPA jest w formie prostej i estetycznej. Mysle ze hosting + domeny to dobre rozwiazanie ktore nie bedzie wprowadzalo zamieszania.

[#30] Re: Hosting w PPA

@SirLEO, post #1

skarbowka sie nie czepi?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem