Forum » PPA
[#1] Nareszcie działa :)
Nareszcie, po blisko tygodniu przerwy serwer jest już online :)

[#2] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Superos. tylko teraz proszę się wytłumaczyć z awarii. Bo następny raz to dostanę zawału
[#3] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

no wreszczcie:D a jesli mozna wiedziec to co sie stalo ze nie dzialalo?

[#4] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Witamy, po przed świątecznej przerwie. ;)
I jeśli chodzi o awarie,to żeby mi to było ostatnia raz, bo...
[#5] Re: Nareszcie działa :)

@Arbuz, post #2

Ja bym się jeszcze nie rozkręcał, znikniemy raz jeszcze na około 24 godziny. Ale to już będzie kontrolowane.


A co się stało? Taką odpowiedź dostałem:

"W serwerowni robili zmianę jakichś ustawień i wygląda na to, że w tym czasie któryś z rejestratorów też coś robił i nastąpiło zapętlenie dnsów, rzecz praktycznie niemożliwa, ale jak widzać jednak to się stało."


[#6] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Amen. I niech już tak zostanie!
Ładnie proszę z wisieńką na górze! ;)

[#7] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Świetnie! Jeszcze tydzień, a doszłoby do nieodwracalnych negatywnych zmian w mojej psychice. :) Wszystko może się krzaczyć ale PPA musi działać!

[#8] Re: Nareszcie działa :)

@MDW, post #7

Ja sie reanimowalem na #ppa ;) :P
[#9] Re: Nareszcie działa :)

@Andrzej Drozd, post #8

Ja sie reanimowalem na #ppa

Też bym to pewnie zrobił, bo nie wytrzymałbym za długo. Ale jednak portal i tak jest potrzebny. Zawsze mogę go sobie poczytać, zakomentować czy napisac coś na forum np. czekając na jak zwykle spóźniający się pociąg albo jadąc jak zwykle spóźnionym i wlokącym się autobusem. :) Odkąd jest MiniOpera (zwłaszcza wersja 4) to używam sieci na Nokii 6630 każdego dnia. Wcześniej to głównie do maili i czasem w terenie do GG, bo ta standardowa przeglądarka w Nokii 6630 jest po prostu koszmarna. :) Skoro gadam na GG to i IRCowanie by dało radę. Ale na dłuższą metę się nie da bez normalnej klawiatury QWERTY, a na zakup Nokii E61i czy E90 Communicator teraz mnie nie bardzo stać.

[#10] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

o rly??

[#11] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Ale dzisiaj cisza, normalnie o tej porze jest min. 10 postów/h, a dziś, cisza... ludzie jeszcze nie zorientowali się, że serwer wstał, czy jak ?

[#12] Re: Nareszcie działa :)

@baderman, post #11

No jak ktoś informuje o tym na stronie to mogą nie wiedzieć. ;]

[#13] Re: Nareszcie działa :)

@Kokos, post #12

Poinformujcie ich na forum Execa :P
[#14] Re: Nareszcie działa :)

@baderman, post #11

Pewnie jeszcze nie wiedzą. Poza tym na razie nie będzie żadnych nowych wiadomości. Jak pisał SirLeo, jeszcze raz znikniemy z sieci dziś w nocy lub jutro za dnia. Lecz od soboty powinno już wszystko śmigać jak za dawnych lat ;)

[#15] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

No widzę że działa. Nareszcie po tygodniu. Już myślałem że PPA zlikwidowali, ale to jakieś by było dziwne. Z drugiej strony trochę to długo trwało. ;)

[#16] Re: Nareszcie działa :)

@MDW, post #9

zamiast opery mini polecam oblookac tez symbianowa opere mobile , co do ircowania ,jezeli klient kozysta z slownika t9 to bardzo przyjemnie idzie :)
[#17] Re: Nareszcie działa :)

@DRACOX, post #16

no nareszcie.
[#18] Re: Nareszcie działa :)

@mailman, post #14

Na razie już można normalnie korzystać z portalu.

[#19] Re: Nareszcie działa :)

@mailman, post #18

Zakładanie nowego tematu na forum nie działa (pusty ekran).
[#20] Re: Nareszcie działa :)

@Fei, post #19

Już powinno być dobrze

[#21] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Nareszcie :D.

Fajne nowe Logo PPA.
[#22] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Miałbym pomysl na takie 'brzydkie dni - bez ppa', które niestety (tfu) moga sie jeszcze przydazyc.
Gdyby wzorem innych (dobrych forum, lub po prostu z rozsadku o zdrowie i zycie userow ) redakcja zalozyla pepeaowski numer gg.
Tym samym co jakis czas mozna by bylo otrzymac poprzez niego jakies ciekawostki oraz w razie jakichkolwiek zawirowan informacje o postepach prac przy przywraceniu do zycia srwera ppa.

WESOLYCH I SPOKOJNYCH SWIAT 2 ALL!!

[#23] Re: Nareszcie działa :)

@11MASTEr, post #22

Wystarczy powiadomienie na maila ;)

[#24] Re: Nareszcie działa :)

@grxmrx, post #1

Czy poprzestawiana lista dzialow forum bedzie miala stara kolejnosc? Tzn od gory Amiga, Gry, itd...

[#25] Re: Nareszcie działa :)

@Lorak, post #24

Już jest dobrze. Też to zauważyłem
[#26] Re: Nareszcie działa :)

@Arbuz, post #25

>A co się stało? Taką odpowiedź dostałem:
>
>"W serwerowni robili zmianę jakichś ustawień i wygląda na to, że w tym czasie któryś z rejestratorów też coś robił i nastąpiło zapętlenie dnsów, rzecz praktycznie niemożliwa, ale jak widzać jednak to się stało."

Zaintrygowało mnie to "zapętlenie dns'ów". Skoro jest to niemożliwe a w dodatku praktycznie to jak to się mogło stać? ;)
[#27] Re: Nareszcie działa :)

@Madman, post #26

Ojciec R....k maczał w tym palce
[#28] Re: Nareszcie działa :)

@Arbuz, post #27

Tia, może źle zrozumiał skrót PPA...?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem