Forum » PPA
[#1] Ambitny projekt ukończony :)
Ambitny projekt, którym było zrobienie mapy użytkowników Amigi w Polsce został ukończony - no prawie ;) powiedzmy, że jest fazie wersji beta:

http://www.paubase.ppa.pl/mapa.php

Zanim ktokolwiek napisze "a ja się dopisałem i mnie nie ma na mapie" odpowiadam:
- najprawdopodobniej wyczerpałem dzisiaj limit zapytań do bazy Google maps ;) więc nie wszystkich udało się od razu zaimportować ;)
- jutro spróbuję uzupełnić listę i uruchomić skrypt do codziennej aktualizacji mapy (poza tym mapa będzie uzupełniana o tych, którzy podadzą swoją lokalizację i wejdą do swojego profilu (widoku dla użytkowników)),
- ikonki (markers) ustawiłem tymczasowo (tak dla jaj;) na czerwone i niebieskie (niebieską ma ten użytkownik, który przypisał choć do jednego sprzętu system MorphOS;),
- ikonki można zmienić (tymczasowo nie miałem fajnych ikonek pod ręką więc skorzystałem z domyślnych),
- zastanawiałem się czy dodawać do dymków ikonek również fotki, ale na razie zrezygnowałem z tego pomysłu bo mam tylko fotki w jednym rozmiarze (przydałyby się mniejsze),
- tak, wiem - ta mapka nie działa w IBrowse, Aweb i Voyager (ale może działać - nie będzie tak interaktywna - może być wyświetlany statyczny obrazek z zaznaczonymi punktami).

Poza tym dodałem m.in. procesor AMCC 440ep (z którego korzysta Samantha) do ustawień i filtrów, zrobiłem również obsługę mapek w profilach użytkowników dla przeglądarek IBrowse, AWeb i Voyager.

Co do mapki na stronach użytkowników to planuje jeszcze dodać wyświetlanie zaznaczenia sąsiadów na mapce.

Bardzo bym prosił o testy, uwagi i pomysły - czy rozwijać ten projekt, a jeśli tak to w którą stronę.



[#2] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

Bardzo fajne poczekamy tylko na aktualizację reszty markerów. No i rozwijać proszę ten projekt. Co do zdjęć to niech każdy doda zdjęcie z wymaganym (jakim?) rozmiarem.

[#3] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@Arbuz, post #2

Na razie z obrazkami pozostaje po staremu.

Poza tym udało mi się obejść jednak ten limit i uzupełniłem markery o pozostałych użytkowników, więc proszę sprawdzić mapę raz jeszcze :)

[#4] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

No jestem pod wrażeniem ;)

[#5] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #3

He he - mieszkam w McDonalds ;) Ale tak to jest, jak się adresu nie podaje to Google uznaje, że jestem bezdomny i dekuje mnie w McD - dobrze, że nie na dworcu :P No nic, trzeba będzie ulicę chociaż podać...

[#6] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

Dobra robota OK Ale cos malo Amigowcow w moim sasiedztwie :(
Mysle ze baza jest malo rozreklamowana , moze by tak wyslac emalie do kazdego uzytkownika , ktory ma konto na ppa z info o takiej bazie ;)
A i jeszcze jedno nie mozna powiekszac/zmniejszac mapy kolkiem w myszce , przynajmniej u mnie.



Ostatnia modyfikacja: 24.10.2009 23:30:48
[#7] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@Hellena, post #6

Promocja faktycznie słaba, a co do obsługi rolki w myszce - przed chwilą aktywowałem taką opcję i już powinno działać.

[#8] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

GRXMRX JESTEŚ WIELKI. JESTEM POD WRAŻENIEM pokłony

WOW. NAWET LINKI SĄ. :D

Bardzo bym prosił o testy, uwagi i pomysły...
TAKA MAŁA SPRAWA - NA PRZYKŁADZIE WARSZAWY. WIELE OSÓB PODAŁO JAKO ADRES TYLKO MIASTO (W WARSZAWIE ZROBIŁO TAK 13 OSÓB), PRZEZ CO WSZYSTKIE TE OSOBY KRYJĄ SIĘ POD JEDNĄ IKONKĄ - ISTNIEJE SZANSA NA TO, ŻEBY JAKOŚ TEN PROBLEM ROZWIĄZAĆ (NP. DODAJĄC W TAKIM PRZYPADKU, W "ZAPYTANIU" DO GOOGLE MAPS MAŁE PRZESUNIĘCIE)?

P.S. SORKI ZA PISANIE WIELKIMI LITERAMI - STRACIŁEM DZIŚ OKULARY I JESTEM NA WPÓŁŚLEPY.

[#9] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@APC74, post #8

Da się to zrobić, zauważyłem to samo i testuję rozwiązanie :) Niektórzy podali np. to samo miasto i są w tym samym miejscu, ale to dotyczy również tych osób, które podały tylko województwo.
Posiedzę nad tym w dzień.

[#10] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #7

Potwierdzam , kolko dziala :) A co do tych emali jest szansa aby takowe poszly do uzytkownikow ? Chyba nie bedzie to prawnie traktowane jako spam , gdyz sa oni zarejstrowani na portalu , czy sie myle ? ;)

[#11] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@Hellena, post #10

Uważam, że tak powinno się zrobić. Taki mail z info o nowościach w PAUBASE i sugestiach zmian w profilu. Ale to już chyba jak skończymy prace nad aktualizacją. :)

[#12] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

Rewelacja. :) Cieszę się, że temat Cię poruszył. ;)

Fajnie będzie popracować nad amigowskimi markerami. :) Może Uran coś zarzuci? :)

Jestem za fotkami w dymkach.

[#13] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

Super! Co prawda w regionie mojej "działalności wywrotowej" nie znalazł się żaden nowy użytkownik, którego bym nie znał, ale jest to efektowne i daje nam obraz jaki rejon jest najbardziej zainfekowany przez Amigowców ;). Brawa!

[#14] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@BagoZonde, post #13

BagoZonde napisał(a):

> [...] daje nam obraz jaki rejon jest najbardziej zainfekowany przez Amigowców ;)

Jaaa! Ślónsk rzóndzi!

[#15] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@Shoonay, post #14

Super :) mnie się podoba mapka. Aż uaktualniłem dane teleadresowe :P



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2009 12:51:02
[#16] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

A Kaczuś ma Pegaza a jest czerwony na mapie

[#17] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #9

Problem rozwiązany.

[#18] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

- ikonki (markers) ustawiłem tymczasowo (tak dla jaj na czerwone i niebieskie (niebieską ma ten użytkownik, który przypisał choć do jednego sprzętu system MorphOS,

Oj, nie ladnie, moja powinna byc zolto-czerwono-niebieska (aos3/4/mos) :P :)

[#19] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@Arbuz, post #16

Odpowiedź czemu tak jest znajdziesz w poście numer 1 (ale żebyś nie musiał tak daleko przewijać, to przytoczę cytat):

niebieską ma ten użytkownik, który przypisał choć do jednego sprzętu system MorphOS

[#20] Re: Ambitny projekt ukończony :)

@grxmrx, post #1

Aż uaktualniłem swoje dane i dopisałem miejscowość. Proszę o naniesienie mnie na pustynię ;)

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem