Forum » PPA
[#1] PAUBase i systemy operacyjne
Dodałem możliwość wyszukiwania użytkowników wg systemów operacyjnych jakie używają na swoim sprzęcie.

http://www.paubase.ppa.pl/systemy-operacyjne.php

Zastanawiam się jeszcze czym zapełnić pustą przestrzeń w środku po wejściu na stronę (być może jakieś wykresy?).

[#2] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@grxmrx, post #1

Świetna robota Grzegorzu. OK

Mam tylko pytanie dlaczego baza błędnie wyświetla liczbę użytkowników?
AmigaOS 4.0 (13) po zaznaczeniu pokazuje 10 (o 3 mniej)
AmigaOS 4.1 (6) po zaznaczeniu pokazuje 6 (ok)
Po zaznaczeniu AmigaOS 4.0 (13) + AmigaOS 4.1 (6) wyświetla razem 14 użytkowników.
Rozumiem jakby wyświetliło razem 16 mimo, że powinno być 19.
Czyżby niektórzy wpisywali AmigaOS4.x zamiast konkretnej wersji?

[#3] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@grxmrx, post #1

Ja się w końcu dopisałem :D

Edit:

Skoro jest mapka, może opcja w stylu "poinformuj mnie jeżeli w mojej okolicy pojawi się Amigowiec"

:D



Ostatnia modyfikacja: 19.12.2009 22:09:06
[#4] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@Leon, post #2

Nie ma błędu, po prostu jeden użytkownik może mieć wiele komputerów i wiele systemów na nich. Przykładowo http://www.paubase.ppa.pl/showuser.php?id=256 ma AmigaOS 4.0 na A1200 i A4000, a na Pegasosie II ma AmigaOS 4.1. Wszystko jest wyjaśnione w opisie pod przyciskiem "szukaj", czyli "W nawiasach podano na ilu komputerach jest zainstalowana wersja systemu operacyjnego."

[#5] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@grxmrx, post #4

Baza jest bardzo dobra, niewiele się da ulepszyć.

Może np wykres słupkowy (1miesiąc=1słupek) pokazujący przyrost użytkowników w bazie na przestrzeni czasu?
[#6] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@grxmrx, post #1

Super! :) Jest parę pomysłów w bugtrackerze.
-> http://www.ppa.pl/bugtracker/index.php?id=2

[#7] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@Kokos, post #6

Zrobione, ale proszę o przetestowanie:

http://www.paubase.ppa.pl/filtr.php

[#8] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@grxmrx, post #7

filtrowanie nie działa dobrze, mnie nie wylistowało jako posiadacza mosa i mini, a po chwili zorientowałem się, że jako kolejnych opcji sprzętowych nie można wybrać niczego, domyślni jest a500. :)

[#9] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@Kokos, post #8

Sprawdź raz jeszcze, bo jeszcze coś zmieniałem w międzyczasie.
Dodałem do sprzętu Minimiga.

Teraz powinno być dobrze.

[#10] PAUBase - wykresy

@grxmrx, post #1

Dodałem wykresy - http://www.paubase.ppa.pl/wykresy-sprzet.php

[#11] Re: PAUBase i systemy operacyjne

@grxmrx, post #9

No spoko jest, dzięki. :)

[#12] Re: PAUBase - wykresy

@grxmrx, post #10

Też spoczko..

Bije po oczach, że w PAUBASE nie ma żadnego "koszernego" sprzętu pod OS4.. tzn właściciela takiego sprzętu.. No ale..



A i z ważniejszych..

Ja bym nie wrzucał sprzętu do jednego wora (a1, sam), nieuogólniał tylko zrobił osobno:

np

* AmigaOne-SE (A1-SE)
* AmigaOne-XE (A1-XE)
* Micro-AmigaOne (Micro-A1)

* Sam440ep
* Sam440ep-flex



Ostatnia modyfikacja: 21.12.2009 17:07:59
[#13] Re: PAUBase - wykresy

@Kokos, post #12

OK, zrobię porządki co do sprzętu w wolnej chwili. Faktycznie przydałoby się rozróżnienie, chociaż akurat MicroA1 od dawna jest jako osobny sprzęt w bazie. Kiedyś w bazie byli użytkownicy AmigaOne i MicroA1, ale niektórzy tego sprzętu już nie mają i zaktualizowali dane, inni nie aktualizowali danych i nie ma ich już w bazie (bo co jakiś czas są robione porządki by baza była aktualna - wysyłane są wtedy powiadomienia z prośbą o zalogowanie i ewentualną korektę danych o swoim sprzęcie).

[#14] Re: PAUBase - wykresy

@grxmrx, post #13

Mam mały problem z PAUBase. Aktualizowałem swoje dane no i wszystko ładnie poza mapą. Wcześniej wszystko grało, a teraz pokazuje, że mieszkam albo w UK, albo w USA, zgaduję po nazwach miast na mapie. Można to jakoś naprawić przy okazji?

[#15] Re: PAUBase - wykresy

@Ender, post #14

To już nie jest zależne ode mnie tylko od map Google, więc trzeba tak podać dane żeby ich mapy dobrze zinterpretowały adres.

[#16] Re: PAUBase - wykresy

@grxmrx, post #15

Ok. Wklepałem i znalazło, ale mam czerwony znaczek, a używam Morphos-a. Może to przez to, że w bazie jest jeszcze jeden użytkownik o takim samym nicku (on używa chyba A500, patrzyłem w opisie)? Pozdrawiam.

[#17] Re: PAUBase - wykresy

@Ender, post #14

miejsce jakie pokazuje googlemaps nazywa sie Googleplex

a moze do identyfikacji podac kod pocztowy ?
[#18] Re: PAUBase - wykresy

@Norbert, post #17

Podałem i już znalazło. Przedtem wystarczyło, że wybrałem siebie i mapka sama wskazywało gdzie mieszkam.

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem