Forum » PPA
[#1] Link do Execa.
Gdzie się podział link do Execa? Wchodziłem na tę stronę klikając zawsze na link z PPA. Dzisiaj chciałem tam zajrzeć i lipa. Usuneliście? Ej... myslałem, że jesteście ponad tym wszystkim (redaktorzy) tj. ponad podziałami i macie więcej dystansu...

[#2] Re: Link do Execa.

@Deftronic/..., post #1

Nie usuwałem linka do eXeca z działu Teleport, jest tam i zawsze był:

http://www.ppa.pl/teleport/index.php?cat=1#5

Usunąłem za to z głównej strony bo jak wczoraj sprawdziłem na głównej stronie eXeca tak jak kiedyś był to teraz już nie ma linka do PPA.pl (nie wiem kiedy zniknął, pewnie pare lat temu, ale o tym nie mogłem wiedzieć bo dopiero wczoraj tam zajrzałem przypadkiem szukając czego innego przez Google).

SirLEO mówił wczoraj żeby przywrócić ten link, więc niech będzie, teraz przywróce

[#3] Re: Link do Execa.

@grxmrx, post #2

I nie gmeraj przy tym więcej

My to nie oni.

[#4] Re: Link do Execa.

@grxmrx, post #2

A... to spoko. Już myślałem, że "źle się dzieje w państwie duńskim".



Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 12:33:40
[#5] Re: Link do Execa.

@grxmrx, post #2

Aż sobie kliknę w ten link

[#6] Re: Link do Execa.

@grxmrx, post #2

Za to na execu wazniejsze sa linki do hoteli w bylym ZSRR.
To bardzie "amigowe"
[#7] Re: Link do Execa.

@Norbert, post #6

I jest reklama we flashu, z którą żadna amigowa przeglądarka sobie nie poradzi. Nieamigowy MorphOS radzi sobie z tym świetnie.

[#8] Re: Link do Execa.

@Norbert, post #6

Oraz reklamy laptopów z Windowsem Vista, albo Simsów 3 pod Windows.

Jak to było? My nie piszemy o konkurencji? Jasne, my ją tylko reklamujemy.

[#9] Re: Link do Execa.

@GumBoy, post #8

@Grzegorzu

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie dlaczego na eXecu zniknął link do PPA. Zauważ jednak, o ile dobrze pamiętam, ze link PPA był częścią zakładki z linkami. Również do innych stron - Hyperionu czy również innych serwisu. Nie wiem czy to nasza złośliwość, nieuważne przeprojektowanie layoutu, czy błąd serwisu (który przysparza od czasu do czasu problemów) - ale zniknęły wszystkie. Nie tylko do PPA.
O ile "złośliwości" nie jestem w stanie monitorować - to reszta: tak, wystąpiła. Były problemy z serwisem oraz przeprojektowywanie layoutu.
Zauważ, że zakładka z linkami do ostatnich aukcji Allegro nie działa poprawne. Chociaż tutaj wystąpił błąd podwójny - po naszej stronie oraz zmiany interfejsu allegro. Ten pierwszy jest już chyba nawet usunięty, pozostało przystosowanie nowego interfejsu.
Niestety, tym bardziej nie jestem w stanie powiedzieć, czy zakładka z linkami nie wypływa przypadkiem w określonych podsekcjach eXeca. Chociaż bardziej prawdopodobne jest, ze rzeczywiście została usunięta. Chociaż nie sądzę, ze było to złośliwe działanie względem PPA.

Zauważ też, że na stronie głównej eXeca WCIĄŻ link do PPA widnieje. Jest umieszczony w newsie o zdjęciach z imprezy, które umieścił Deftronic. news ten zresztą sam wrzucałem. Link do PPA w ciągu roku pojawiał się zresztą kilka razy. Może nie tyle, że mówić o regularności - ale ze dwa wywiady na PPA zostały odnotowane.

Skoro więc postanowiłeś zadziałać zgodnie z zasadą "oko za oko" - czy ja też tak mogę? Zauważ, że te trzy newsy z PPA które wrzuciłem z własnej woli, to więcej niż informacji powstałych na eXecu (np. artykuły), o których redakcja PPA informowała po swojej stronie z własnej woli. A których było: 0?
Nie zamierzam jednak być złośliwy i powielać takiego zachowania. O ciekawych wydarzeniach PPA informować będę wciąż. Chciałbym jednak podkreślić hipokryzję osób które tyle mówią o wspólnym działaniu, zgodzie itp. ale przy pierwszej nadarzającej się okazji wolą wbić "szpileczkę", niż przez chwilę zastanowić się, czy problem w ogóle istnieje.

Odnośnie reklam - większość redakcji eXecu ma na utrzymaniu rodzinę, która nie podziela naszych zainteresowań. Czy byśmy pisali o MOSie, czy tez nie pisali, nie zmienia to faktu, że finansowanie można uzyskać ze źródeł nie Amigowych. Zastanawia mnie, że tyle osób który wzywa do logiki i racjonalizmu widzi w tym problem.

W obliczu powyższego nie pozostaje mi nic innego jak:
Życzyć Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowe Roku.
Nie rozumiemem powyższego problemu (i zachowania), mam więc nadzieję, że będzie on największym jaki was napotka
[#10] Re: Link do Execa.

@Radov, post #9

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie dlaczego na eXecu zniknął link do PPA. Zauważ jednak, o ile dobrze pamiętam, ze link PPA był częścią zakładki z linkami. Również do innych stron - Hyperionu czy również innych serwisu. Nie wiem czy to nasza złośliwość, nieuważne przeprojektowanie layoutu, czy błąd serwisu (który przysparza od czasu do czasu problemów) - ale zniknęły wszystkie. Nie tylko do PPA.


Nie moja strona, nie mój problem :) Ja też nie wiem i nie mnie wnikać czy lepiej jest na stronie x czy y reklamować hotele czy mieć stałe linki do tej czy innej strony. Zależy jak kto sobie chce swój serwis zaprojektować, nie moja sprawa. Mnie to nie boli, a kogo boli - jego problem ;)

Natomiast na głównej stronie PPA.pl były i są stałe linki do omawianej i innych stron. Przy ostatniej aktualizacji dodałem jeszcze amigans.net i retroage.net. Dobrze wiedzieć, że ludzie korzystają z tej części strony.

Wg tego co jest napisane na http://www.ppa.pl/o-stronie.html Polski Portal Amigowy ma służyć również jako "drogowskaz kierujący internautów do wielu innych zakątków sieci poświęconych Amidze i wszystkiemu co jest z nią związane", tak było, jest i będzie :)

[#11] Re: Link do Execa.

@Radov, post #9

Radov napisał(a):

> Odnośnie reklam - większość redakcji eXecu ma na utrzymaniu
> rodzinę, która nie podziela naszych zainteresowań. Czy byśmy
> pisali o MOSie, czy tez nie pisali, nie zmienia to faktu, że
> finansowanie można uzyskać ze źródeł nie Amigowych. Zastanawia
> mnie, że tyle osób który wzywa do logiki i racjonalizmu widzi w
> tym problem.

Czyli dla pieniędzy można porzucić szumnie głoszone ideały o konkurencji zabijającej Amigę? Taki Windows odebrał Amidze kilkaset razy więcej programistów i użytkowników, niż zrobił to MOS czy zrobi to NatAmi.

Ja tam widzę zwykłą hipokryzję. Konkurencja zabija Amigę, ale jeśli zapłacą, to umieścimy reklamę.

Swoją drogą ciekawe jaka jest cena waszych ideałów? Bo podejrzewam, że niewielka, gdyż taki bannerek przy takiej ilości odwiedzin to grosze.

[#12] Re: Link do Execa.

@GumBoy, post #11

GumBoy: reklama jest z TradeDoublera, czyli zależnie od kampanii można dostać od kilku do kilkudziesięciu groszy za samo kliknięcie w reklamę (czyli unikalne wejście na stronie) oraz możesz otrzymać określony % jeżeli poprzez reklamę sklep dokona sprzedaży.

Na portalu takim jakim jest Exec, reklama taka nie przyniesie zbytnio wielkich dochodów biorąc dodatkowo pod uwagę, że reklama jest we Flashu więc "prawdziwym" amigowcom się po prostu nie wyświetli.

Głoszenie szkodliwości projektów typu MorphOS czy NatAmi i reklamowanie windowsa jest wg mnie hipokryzją.

[#13] Re: Link do Execa.

@grxmrx, post #10

@grxmrx

Właśnie skończyłem stołowanie świąteczne, w międzyczasie dowiedziałem się, ze link do PPA na eXecu wciąż JEST. Z informacji wynika, że przy okazji porządkowania layotu eXeca cała zawartość linków została przeniesiona do dedykowanej podsekcji. Nie ma to związku ze złośliwością, gdyż przeniesione zostały wszystkie linki - Hyperionu i co tam jeszcze było. Na głównej zostały tylko dwa - do amignas.net (jako teoretycznie strony stowarzyszonej tematycznie) oraz do IRCu aw.net.
Wszystkie linki są teraz umieszczone są w zakładce "katalog www". Jest tu również PPA. Można powiedzieć, że wyróżniony - bo umieszczony w zakładce "Inne serwisy". Może "inne" ma nieco pejoratywne brzmienie, ale chodzi o te GŁÓWNE na które warto zwrócić uwagę.
Jedyną kwestią usunięcia linku była kwestia kompleksowego usunięcia 98% wszystkich innych, a przez które strona główna eXeca (i inne rubryki) była na pewnym etapie mocno przeciążona. Analogiczne posunięcie redakcji PPA jest dla mnie całkowicie zrozumiałe. Ale "usunąłem, bo ONI usunęli NAS" - już nie. Można to było załatwić po prostu lepiej.

@gumboy
Obawiam się, że jesteśmy tańsi niż Ci się wydaje. Niestety takie są realia. Reklama zresztą pełni na razie funkcje testową, wolę nie pisać czy jesteśmy zadowoleni czy nie (bo tak naprawdę nie znam wyników )) Obawiam się, że zupełnie nie wytykałbym PPA, gdyby postąpiła analogicznie. Utrzymanie serwisu jest trudne. Sponsorów brak, gdzie znaleźć finansowanie? Do Bounty dorzucamy się z prywatnych kieszeni.

Zauważ też, że Microsoft nie przechwytuje AKTYWNIE Amigowych programistów. Ani na PPA ani eXec. Jest to właśnie źródłem "tej drobnej" różnicy między MOS, AOS - a resztą świata. Jakby obydwa systemy nie były dobre - dla dobra środowiska lepsze byłoby wsparcie jednego niż dwóch (a nawet trzech jeśli doliczymy Natami). (AROS to całkiem inna para kaloszy, osobiście całkiem mi się podoba. Ze względu na platformę nie zaliczam go jednak jako czwartego gracza...)
Są idealiści, którzy wierzą w STATUS QUO, bieżący stan równowagi, ale jeśli Linux z większą iloscią (nawet komercyjnych) zawodników jest platformą niszową, to Amiga podzielona na dwa również.

Tak wiec kwestia wspierania MOS (dla którego dobra celem powinno być wsparcie ze strony CAŁEGO środowiska), czy też wspierania AOS (dla którego dobra RÓWNIEŻ celem powinno byćwsparcie ze strony CAŁEGO środowiska) nie ma żadnego znaczenia w temacie reklam. Na dobór których nie mamy zresztą wpływu. Jak Amiga stanie się liczącym komercyjnie graczem, to "sieć" będzie wyświetlać i Amigowe reklamy. Umieszczanie reklam trochę ułatwiło nam życie. A jeśli wolisz sobie utrudniać - to proszę. Zacznij pisać posty na PPA skacząc na jednej nodze. Mam Cię nazywać hipokrytą bo nie chcesz dla utrudnienia skakać na jednej nodze? A skakanie i umieszczanie reklam ma dokładnie taki sam związek z "amigowością". To znaczy: praktycznie żaden.

Edycja
@Pampers
Jeśli uważasz, że twierdzenie "o złym wpływie podziału środowiska na trzy", przy jednoczesnym reklamowaniu środowiska które na podział NIE wpływa - jest objawem hipokryzji... to pozostaje mi ponownie życzyć:
Wesołych Świąt oraz by Powyższy problem był największym jaki Cię spotka. :D

PS. Żeby nie było - ja się nie złoszczę. Zresztą znajomi mi wytykają, że za mało się złoszczę. jakby moja retoryka nie była kwiecista - to naprawdę uważam, że powyższe problemy są zupełnie błahe. Dlatego chciałbym żeby były największymi napotkanymi. Wesołych świąt. Mimo różnic w poglądach - eXec nie (zawsze) gryzie.

Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:17:55
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:18:28
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:19:10
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:20:46
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:22:04
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:23:06
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:28:48



Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 18:29:30
[#14] Re: Link do Execa.

@Radov, post #13

Ja tylko w kwestiach porządkowych. Wydaje mi sie, że sprawa została wyjaśniona (i bardzo dobrze) i nie ma o co dalej kruszyć kopii. Wątek prawdopodobnie zamknę, jeżeli zacznie się tworzyć jakiś rodzaj bezsensownego, niczym nie uzasadnionego flame'a. Proponuję więc albo dalszą dyskusją uciąć, albo prowadzić ją w innym, właściwym ku temu miejscu.

[#15] Re: Link do Execa.

@mailman, post #14

@mailman
Jeśli chodzi o mnie - problem został pewnie wyjaśniony i nie ma co go dłubać. Albo inaczej: nie ma go w ogóle. Życzę całej redakcji PPA oraz czytelnikom serdecznych i pomyślnych świąt!

PS. Odnosząc się do problemu, który dostałem w PW na forum eXeca - pisząc, że na PPA "dominuje MOS" miałem na myśli tylko i wyłącznie , że tu znajduje się największe grono użytkowników tego systemu i tu można dostać o nim aktualne informacje. Nie było moją intencją pisanie, że jest aż tak zdominowany, że nie da się uzyskać jakichkolwiek innych informacji. Zdanie zostało skierowane do osoby, która prosiła o "historię". Chciałem, żeby wiedziała gdzie się zwrócić, gdyby zainteresował ją temat MOS. Mam nadzieję, że to także dużo wyjaśnia.

Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 19:20:55
Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 19:21:45



Ostatnia modyfikacja: 25.12.2009 19:22:17
[#16] Re: Link do Execa.

@mailman, post #14

As you wish.

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem