Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Nowy punkt w regulaminie PPA
Z tego co widzę ostatnio, użytkownicy portalu są mocno zdezorientowani co wolno im pisać w komentarzach, a czego nie wolno, co skutkuje niepotrzebnymi nieporozumieniami z administracją. Dlatego proponuję dodanie małego punktu do regulaminiu PPA. Punkt ten pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i uczyni sytuację użytkownika bardziej przejrzystą.

Treść tego puntku można ująć na przykład tak:

"- w komentarzach pod newsami zabroniona jest jakakolwiek krytyka komputerów opatrzonych naklejką AmigaONE"

albo, żeby było bardziej pozytywnie:

"- komputery opatrzone naklejką AmigaONE można tylko i wyłącznie chwalić".

Tak naprawdę proponowana przeze mnie zmiana nie jest duża, jest to tylko skodyfikowanie sytuacji która de facto i tak ma miejsce, tyle że jest pozaregulaminowa. W tej chwili do utrzymania tego stanu naginane są inne punkty regulaminu, co nie jest dobrą praktyką. Taka sytuacja prowadzi tylko do psucia prawa i ośmieszania regulaminu.

Jeśli o mnie chodzi, to wolałbym jasne i uczciwe postawienie sprawy. Z dwojga złego (brak wolności słowa + hipokryzja), jeśli nie da się uzyskać wolności, to przynajmniej zlikwidujmy hipokryzję.

Czy ktoś jest przeciwny? Oczekuję rzeczowej dyskusji.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 10:03:01 przez jubi
[#2] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

Rzeczowej? Spoko. Poplułem monitor kawą z samego rana. Myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy. Zrobiłeś mi dzień. Dzięki! OK

A na poważnie - na PPA jest dokładnie 5 użytkowników (pięciu, w tym oczywiście ty i mógłbym wymienić resztę jednym tchem, w środku nieprzespanej nocy, po 3 zmianach), którzy regularnie sieją zament swoimi teoriami i mają przewlekłe zatarczki z moderatorami, co również od czasu do czasu musi skutkować banem. Powtarzam - pięciu. Ciągle tych samych. Pozostali (ponad 100 stałych odzwiedzających ten portal) po ma na to wszystko wyj...e. Serio. Wróć do modelowania 3D. W tym jesteś naprawde dobry.
[#3] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

[#4] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

Wiesz, pc z Naklejką Amiga zawsze będzie pc
i nikt mi nie wmówi, że to amiga dlatego nie brałem udziału w tej dyskusji
link



Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 10:26:08 przez Dorian3d
[#5] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #2

Skoro oplułeś ten monitor to może jednak nie nadjesz się na moderatora.
W sprawie ostatniego bana to z jednej strony nielubianemu użytkownikowi potraficie dać bana za wyciągnięcie starego wątku i zadanie pytania czy coś się zmieniło a użytkownicy faworyzowani mogą jątrzyć i prowokować innych bez reakcji z waszej strony. Rodzi się pytanie czy dbacie o porządek czy tylko pokazanie swojej władzy ? i ochranianie swoich kolesi ?


Pozdrawiam
[#6] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #5

Nie nadążam ze szmatką...

PS: jeśli jeszcze się nie zorientowałeś, ja nie jestem od banów, to nie moja działka. Moderuje np. dział Giełda - [spiseg]gdzie na przykład ukrywam fajne ogłoszenia i zgarniam wszystkie fanty, albo cichaczem podkręcam ceny konkurencji, żeby sprzedawać swoje![/spiseg]
[#7] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

Tylko, że wiecznie pod newsami z AmigąOne X1000 piszecie to samopomysł
Kończ waść wstydu oszczędźOK

Może lepiej weź się za te renderki, a nie tracisz czas i fisiujesz tu z samego ranaok, racja
[#8] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@parallax, post #7

Lepszy bylby punkt :
- Wszystkie komputery ktore uzywaja systemow na bazie AOS 3.1 uznajemy za dorobek rozwoju Amigi jako calosci.
Wiec AmigaONE , Macki i inne wynalazki slusznie uznane beda za zabawe w Amigowanie.
[#9] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #2

"na PPA jest dokładnie 5 użytkowników, którzy regularnie sieją zament swoimi teoriami i mają przewlekłe zatarczki z moderatorami"

5 to i tak pewnie wiecej niz uzytkownikow komputera x1000 na PPA.
Wiec w sumie po co na glownej stronie, pojawiaja sie wiadomosci az dla kilku osob.
Takie pop******ki albo informacje o kolejnych latkach dla programu do przestawiania ikonek, powinny pojawiac sie w dziale "X1000" a nie w glownych wiadomosciach OK
[#10] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #6

PS: jeśli jeszcze się nie zorientowałeś, ja nie jestem od banów


Pewnie dlatego nie napisałem "ty potrafisz dać" tylko "potraficie dać bana" i odnosi się to do tych co potrafią. Nie zauważyłeś różnicy ? Nie zastanawia cię że za twojego światłego poprzednika będącego permanentnie pod szczególną ochroną było trzech takich co to nie lubicie ich wpisów, dwu ma dożywotnie bany a tych co nie lubicie ich wpisów potrafisz wymienić już pięciu, może nie mnóżcie ich swoim zachowaniem, czy moderacja taka jaka było kiedyś was przerasta ?


Pozdrawiam
[#11] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #10

Zanim zostałem moderatorem nigdy nie miałem problemów z moderacją i nie śledziłem ich poczynań, nigdy też nie miałem zastrzeżeń co do ich pracy - nawet raz czy dwa sam kazałem sobie dać bana, bo uznałem, że przesadziłem, stąd nawet nie wiem, o kim mówisz, jeśli chodzi o "tych trzech". Owych pięciu wspaniałych, to od kiedy wróciłem na PPA po prawie 5-letniej przerwie, więc być może to również ktoś z tej trójki, tak więc obstawiałbym, że się nie namnożyli a co najwyżej reinkarnowali a liczba portalowych attention-whores jest w miare stała.



Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 12:51:07 przez _arti
[#12] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@parallax, post #7

"Tylko, że wiecznie pod newsami z AmigąOne X1000 piszecie to samo"

...odezwal sie czlowiek-zarowka pomysł pomysł pomysł pomysł pomysł pomysł pomysł
[#13] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #11

nawet raz czy dwa sam kazałem sobie dać bana, bo uznałem, że przesadziłem

Dzisiaj, widze, jest dzien opulwania monitorow kawa. Tym razem zasluga przypada Tobie.
[#14] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@F7sus4, post #13

Arti to czlowiek honoru i prawosci.
Jak byl jeszcze maly i cos przeskrobal, to sam zdejmowal sobie gacie i walil paskiem po swoim tylku za kare.
Rodzice moga byc z niego dumni, ze wychowali tak prawego czlowieka.
splat
[#15] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #11

Jeśli wzrost o dwie trzecie to ilość "w miare stała" to ja dziękuję i nie mam więcej pytań. Nie ma ich komu zadawać.


Pozdrawiam
[#16] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #2

No to do kogo trzeba sie zglosic, zeby te 5 banow poszlo i na PPA zapanowal spokoj? Nie mozecie jakiejs redakcyjnej narady przeprowadzic i zadzialac? Przeciez ta sytuacja nie jest nowa. Czyje dobro jest Wam bardziej drogie? Setki normalnych osob czy tej siejacej nienawisc "parszywej" piatki?
[#17] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@F7sus4, post #13

Może i jest, jednak dobrze te sytuacje pamiętam, rzeczywiście tak było. Trzeba wiedzieć kiedy się przegło pałkę, a nie jeszcze sadzić się do moderacji o to, że jest się szykanowanym.
[#18] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@selur, post #14

O żesz ! Kolejny monitor opluty kawą !
[#19] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #15

No, wzrost o 2/3 przy ilości 3 vs. 5 to jest rzeczywiście pogrom! Normalnie krucjata. A gdyby z jednego malkontenta zrobiło się nagle czterech, to wzrost o 400%!!!! Łoomatkoboska. Pięknie wygląda. Fakt. Efektowne porównanie ale całkowicie niemiarodajne...
[#20] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@altcomputing, post #17

Kiedy te szykany były na tyle częste że inni forumowicze zwracali moderatorom uwagę że przeginają i odchodzą od regulaminu. W efekcie nastąpiła zmiana regulaminu i nie wolno już moderatorom wytykać niesłusznego bana. To też wina nielubianej piątki ?


Pozdrawiam
[#21] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #19

Dlaczego zaraz pogrom, po prostu wzrost o dwie trzecie, ale skoro już pokazałeś swoje pojmowanie matematyki to nie dziwią twoje wystawiane ceny, skoro wzrost o dwie trzecie kiedy sprzedajesz to dla ciebie ta sama cena.


Pozdrawiam
[#22] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #2

Pewnikiem jest to "Potężna Piątka" :D (Tygrysica, Żuraw, Modliszka, Żmija i Małpa a szefuje im Mistrz Shifu ;) )
[#23] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #21

Po prostu sam napisales to w taki sposob, jakby to bylo cos wielkiego a tak naprawde owy wzrost z 3 na 5, w skali calego portalu to prostu wielkie nic.
[#24] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

Kolejny brednio serial się zapuściłpomysł Wszystko przez tych trzech ok, racja Dać łopatki, grabki i do piaskownicyOK
[#25] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #23

Arti, nie nauczyl Cie nikt nigdy, ze jezeli rozmawiasz osoba, ktora za cel ma Ci "dosrac", to przekomarzanka na argumenty i tak nie zakonczy sie dojsciem do konsensusu? I vice versa. Biorac pod uwage, ze tematem jest regulamin PPA, moze warto teraz samego siebie oflagowac jako offtopic (a nawet domagac sie tygodniowego bana, skoro masz w zwyczaju).

joker

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 15:33:26 przez F7sus4
[#26] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #23

Procentowo to wielki wzrost. Naprawdę tego nie zauważasz ?


Pozdrawiam
[#27] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@mccnex, post #16

Już wytarłem swój monitor- ściereczka jest wilgotna ;)

Czyje dobro jest Wam bardziej drogie? Setki normalnych osob czy tej siejacej nienawisc "parszywej" piatki?

Mnie ten tekst kojarzy się tylko z tym biblijnym "..Kajfasz, który w owym roku był najwyższym kapłanem, rzekł do nich: Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagę, że lepiej jest dla was, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród.."

Z góry przepraszam z monitory i mam nadzieję, że nie obraziłem niczyich uczuć: religijnych /ateistycznych, a jeśli tak się stało (?!)- to cóż.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 15:55:13 przez BULI
[#28] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #26

E tam wielki.
Jakby z 0 wzrosło do 1, to byłby dopiero procentowo wielki wzrost!
A tak? Marne kilkadziesiąt??? Łeeeee.
[#29] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@stachu100, post #28

Jakby polskie PKB wzroslo z 2,5% AZ do 5%, to bysmy tu mieli Ameryke.

Takze panowie..
Jak stare przyslowie rzecze punkt widzenia zalezy od punktu pierdzenia.
[#30] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #26

No ja nie wiem, czy jest co zauważać... Dla mnie jest to wzrost z 0,043% do 0,109%. Tak, że tego... Czy Wy aby minimalnie nie histeryzujecie?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem