Forum » PPA
[#1] Artykuł o PPA
Znajomy pisze artykuł na temat PPA i prosił mnie o to abym tu coś opublikował, co bardzo pomoże mu w pisaniu i wysondowaniu tematu. Tekst wklejam poniżej:

"Panująca na PPA atmosfera cenzury i prześladowania Amigowców o odmiennych niż oficjalne poglądach przekracza już wszelkie granice do których można było przymykać na to oko. Problem jest dużo większy niż Wam się wydaje i dotyczy całej amigowej społeczności, nie tylko ludzi posiadających konta na PPA.

Jako, że jestem jedną z nielicznych osób, która nie boi się powiedzieć tego co myśli i nie daje się zastraszyć, jestem szczególnie szykanowany. Ale to jest tylko czubek góry lodowej. Ludzi o takich uznawanych tu za niewygodne poglądach jest więcej, tylko po prostu się boją. Kontaktuje się ze mną prywatnie wiele osób, które sugerują, że mają takie same poglądy i pisałyby to samo, ale boją się bana. Niektórzy nawet tylko czytają PPA i nie zamierzają zakładać tu konta, bo mierzi ich cenzura. Do takiego opłakanego stanu doprowadziła atmosfera zabawy latami w więźniów i strażników na największym polskim portalu amigowym. Przypomina to żywcem pewien eksperyment z 1971 roku:
[url= http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_wi%C4%99zienny]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_wi%C4%99zienny[/url]

Jedna grupa ludzi wciela się w strażników, co na dłuższą metę prowadzi tylko do utwierdzania bezwzględnych postaw. Ten eksperyment w głowach niektórych ludzi na PPA trwa już stanowczo za długo. Co można zrobić? Ktoś zapewne zaraz podrzuci złotą radę - skasuj konto. Tylko, że w ten sposób nic się nie zmieni. Wiele już osób tak zrobiło, rozczarowanych tym co tu się dzieje. Czy pomogło to amigowej społeczności? Nie, jest tylko gorzej. Co można zrobić? Próbowałem już działań wewnętrznych, patrz np. wątek "Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce" albo ostatni wątek ukazujący absurdy naginania regulaminu w celu uciszania niewygodnych poglądów. Pomogło? Nic a nic. Aż żal przytaczać oburzającą odpowiedź administracji, jakże "pełną szacunku" dla społeczności, która jest istotą PPA, dlatego tu jej nie przytoczę przez szacunek dla was. Jesteśmy traktowani jak przedmiot, jak bydło do zaganiania do zagrody, z góry, nie jak równorzędny partner do rozmowy. Nie pomógł również mój prywatny kontakt z ludźmi odpowiedzialnymi - zero odpowiedzi. Co jeszcze można zrobić - skasować konto?

Dla siebie nie chcę niczego, ale chciałbym przynajmniej doprowadzić do takiej sytuacji, że amigowcy na największym polskim portalu amigowym będą mogli pisać bez duszy na ramieniu i obawy, że dowolne słowo może zostać potraktowane jako powód do bana. Pal sześć regulamin, regulamin jest dobry. To ludzie którzy go stosują są tu słabym ogniwem. Zabawa w strażników trwa moim zdaniem w ich przypadku za długo.

Jedyne co jeszcze mi pozostaje to podjąć temat publicznie, poza PPA. Na łamach C&Afan ukaże się artykuł o cenzurze która tu panuje. W związku z tym proszę wszystkie osoby których taka cenzura dotknęła o pomoc i opisanie swoich doświadczeń i ewentualne propozycje zmian. Gwarantuję anonimowość. Artykuł zostanie przed publikacją przekazany do redakcji PPA aby mogła się do niego ustosunkować i na niego odpowiedzieć, odpowiedź zostanie opublikowana wraz z artykułem. Jeśli redakcja portalu tego nie zrobi, wykaże tylko brak szacunku wobec swoich użytkowników. Proszę o kontakt pod adresem jubiwww@yahoo.com Jeśli nie chcesz pomóc w pisaniu artykułu a chciałbyś tylko po prostu wyrazić swoje poparcie całkiem anonimowo, pisz śmiało.

Pod tym tematem proponuję krótką ankietę: czy jesteś za zmianami na PPA?

Wystarczy prosta odpowiedź TAK/NIE - nie bójcie się odpowiadać szczerze, za proste TAK bądź NIE nikt wam nie wlepi bana, choćby nie wiem jak chciał naciągać regulamin i podciągać wasze jedno proste słowo na siłę pod "trollowanie".

Osobiście chciałbym zauważyć, że pomimo, iż wszyscy znamy tego pana, a administracja stara się mu uprzykrzać życie, jak może, z powodów znanych tylko sobie, nie staję tylko i wyłącznie w jego obronie. Pomimo, iż znam człowieka i jestem z nim w ciągłym kontakcie, nie przepisuję bezmyślnie tego, co mi opowiada, ani nie jestem w żaden sposób manipulowany, jak mogliby to panowie moderatorzy sugerować. Po prostu łączą nas te same poglądy na sprawy opisane tutaj, więc również chciałbym pomóc w inicjatywie naprawy tego portalu. Tyle tylko, że ja nie jestem jeszcze aż taki stary, wobec czego mam dosyć sporo zapału i chęci do zmiany obecnego stamu rzeczy.

Więc, jak już zostało napisane, proszę o wypowiedzi w tym temacie, za które bardzo dziękuję.
[#2] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Chciałbym zauważyć, że temat już wyświetla się poprawnie, wcześniej był jakiś błąd (nie jestem fanem teorii spiskowych), ale teraz można brać udział w dyskusji (kulturalnej!), do której zapraszam.
[#3] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

"Jako, że jestem jedną z nielicznych osób, która nie boi się powiedzieć tego co myśli i nie daje się zastraszyć, jestem szczególnie szykanowany.[...] Ludzi o takich uznawanych tu za niewygodne poglądach jest więcej, tylko po prostu się boją. Kontaktuje się ze mną prywatnie wiele osób, które sugerują, że mają takie same poglądy i pisałyby to samo, ale boją się bana. Niektórzy nawet tylko czytają PPA i nie zamierzają zakładać tu konta, bo mierzi ich cenzura."

[kpina]
Dokładnie, nawet sama nazwa portalu zawierająca przymiotnijk "Polski" kojarzy się z narodowcami i faszystami.
[/kpina]

A poważnie rzecz biorąc to proponuję autorowi tego tekstu wyrzucić wszelkie urządzenia za pomocą któych korzysta z netu. Zapewniam, że istnieje świat realny, cudny, piękny i nie dający się z niczym porównać. Proponuję zaszyć się na tydzień-dwa w jakiejś głuszy, ot co. Naprawdę polecam. Może pomoże.



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 20:49:31 przez Dopuser
[wyróżniony] [#4] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

"Pod tym tematem proponuję krótką ankietę: czy jesteś za zmianami na PPA?"

Podejrzewam, że wielu byłoby za zmianami. Myślisz, że to coś da?
Często na miejsce usuniętej osoby (moderatora) trafi się podobna. Generalnie ludzie nie lubią krytyki pod swoim adresem.
Regulamin jest dobry, i tak jak piszesz ludzie są słabi.

Osoba, która, moim zdaniem, najwięcej się oburzała na treści kierowane pod swoim adresem jak i starała się przekonywać do swoich (w większości nie słusznych racji) już nie funkcjonuje (oficjalnie) na forum - i dobrze.
Od tamtego momentu jakoś ciszej się zrobiło.

Z kimkolwiek się nie rozmawia to każdy psioczy - słusznie - że środowisko amigowe żre się między sobą, zamiast wspólnie działać. Po części jest to spowodowane podziałem na kilka systemów wywodzących się z klasyka. I każdy będzie zawsze starał się przedstawiać jedynie pozytywne i tylko słuszne poglądy na temat swojego systemu unikając cech negatywnych - typowo ludzkie.

Co do reszty, to chamstwa sam nie trawię i nie będę tolerował - jak mamy rozmawiać, to rozmawiajmy rzeczowo i konkretnie od A do Z. Tematy wokół "d..y Maryny" nie interesują mnie.

Nie jestem i nigdy nie będę GURU w amigowych rzeczach. Wróciłem do amigowania po 10 latach i z wieloma rzeczami motam się jak świeżak... I pewnie dłuuugo to będzie trwało jeszcze ;)
[#5] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #2

Jestem na PPA niezbyt długo, ale osobiście nie dotknęła mnie cenzura, ani nic podobnego. Jednak widziałem w różnych wątkach problemy z kilkoma użytkownikami, dyskusją na temat racji lub jej braku u moderatorów. Więc jeśli jakaś grupa osób czuje się poszkodowana to wydaje się, że trzeba pochylić się nad problemem. Tylko jak wyobrażacie sobie te zmiany, na czym mają polegać? Nie jestem przeciwko, ale trzeba to skonkretyzować, bo inaczej zrobi się kolejny flame.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 21:04:42 przez Tom3k
[#6] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Współczuje koledze totalnego braku optymizmu i wolałbym, żeby przestał zachowywać się jak islamscy fanatycy religijni w chrzescijanskich krajach.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 21:05:53 przez michal_zukowski
[#7] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Ktoś zapewne zaraz podrzuci złotą radę - skasuj konto.

To wcale nie jest złota rada, to kiepska rada, bo...

Tylko, że w ten sposób nic się nie zmieni.

Właśnie. Dlatego ja mam radę lepszą. Założ z Jubim do spółki konkurencyjny portal. Energia Was widać rozpiera, więc na pewno dacie radę, co to było w epoce Joomli i WordPressa. Oczywiście w ramach wspierania swobody wypowiedzi, zero moderacji. Tysiące użytkowników PPA uradowane możliwością wyzwolenia się spod ciężkich, okutych buciorów cenzury masowo skasują konta na PPA i zasilą szeregi użytkowników Waszego portalu. Wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie i dozgonnie wyznawali wyciągnięte z nosa amigowe prawdy absolutne Jubiego...
[#8] Re: Artykuł o PPA

@Tom Rain, post #4

Tak, podejrzewam, że COŚ jednak to może dać. Może ktoś wyżej zobaczy, że nie wszystkim się podoba obecna sytuacja, nie wiem, jakieś magiczne poruszenie? Próbuję, czego się da, też sam nie jestem jakimś masterem (co też mi pewnie zaraz ktoś wytknie), za późno się urodziłem, więc wkładu w społeczność Amigową mam tyle, że byłem dwa razy na AmiZaduszkach w Krakowie, a teraz chcę pomóc w DKiG.

Co do ludzi, to może to takie niepoprawne marzenia, ale chciałbym, żeby jednak znalazł się ktoś, kto ma na cała spraę świeże spojrzenie i mógłby sprawować funkcję moderatora, ale tak, zeby nikt się nie uskarżał, choć wiem, że byłoby to trudne.

Co do rozsypywania się środowiska Amigowego - sam widzę, jak jest, mnie to bardzo boli. Nawet mój ojciec, jak mu opowiedziałem, co się dzieje, powiedział, że "bardzo dziwne macie to środowisko", a jak usłyszał przykładowo o icencjonowaniu MorphOS i kosztach tegoż, to popukał się w głowę i okrasił to kilkoma niecenzuralnymi określeniami ;)
Jak już mówiłem, chciałbym się w jakimś stopniu przyczynić do poprawy tej sytuacji, tak, żeby ludzie przestali się napierniczać ze sobą, szczególnie na tym forum. Ale sam nic nie zrobię, przynajmniej nie aż tyle, więc chciałem zaprosić osoby do dyskusji w tym wątku. Listy tez przyjmuję, jeśli ktoś jest nieśmiały.

Co do chamstwa w dyskusjach, to wiadomo - to nie jest forum o kupie (nie dosłownie, zorientowani wiedzą, o co chodzi), więc netykieta obowiązuje, a nawet trollować można kulturalnie (da się!). Co do rozmów o pośladkach panny Marii, to są do tego odpowiednie działy. (btw. czemu na liście blacklistowanych kategorii w powiadomieniach nie zastosowują się zmiany wybrane w opcjach, i czemu domyślnie ignorowany jest dział "Linux"? Czyżby komuś się nie podobał?)

Też nie jestem wcale żadnym guru, jestem *naprawdę* nowy, żyję tylko wspomnieniami Amigowymi ojca, które opowiada mi od mojego 8. roku życia, i graniem na WinUAE, własnej Amigi dorobiłem się dopiero stosunkowo niedawno, pomimo tego, że społeczność obserwuję aktywnie już od dobrych dwóch lat z hakiem.
[#9] Re: Artykuł o PPA

@MorphOS_pl, post #7

Z całym uszanowaniem, ale kto tu teraz trolluje? ;)
Założyłem ten temat z myślą o w miarę bezbolesnej (co jest tutaj trudno osiągnąć, jak widać) dyskusji, więc raczej proponowałbym dodać coś konkretnego do dyskusji, zamiast rzucać głupimi uwagami i insynuować różne uwagi o zabarwieniu osobistym.
[#10] Re: Artykuł o PPA

@MorphOS_pl, post #7

Więcej dystansu panowie, do samych siebie i spraw Amigi. I kieruję to zarówno do osób które nakręcają kłótnie, jak i do moderatorów. Do AmigOwiec, MosOwiec, AmigaOneOwiec, ArosOwiec i wszystkich innych Owiec które tu mamy :)


A jeśli już ktoś nie może się opanować... niech kasuje konto albo nie zagląda na portal dopóki nie ochłonie.

Pozdrawiam wszystkich
[#11] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #9

Odróżnij trolling od ironii. Równie dobrze można nazwać założenie takiego tematu prowokacją. Bo czemu to ma służyć? Zbanowany jubi prosi kolegę o wklejanie manifestów? Żenujące.
Proponuję zobaczyć jak działa moderacja na forum elektroda ;)
Na szczęście nie jestem moderatorem bo nie byłbym tak pobłażliwy jak obecni.
[#12] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #8

Bardzo wszystkich przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać:

KLIK

Ja też kiedyś byłem młody i myślałem, że uda mi się naprawić świat...
[#13] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #8

No bez jaj, jubi czuje się wykluczony i bezsilny. Szlag go pewnie trafia ż,e nie może pisać swoich
ekstremistycznych postów, że nie może przypierniczyć tu i ówdzie pod tym czy tamtym wpisem?
Ten człowiek powinien się leczyć, albo nie, niech od razu se w łeb strzeli i uwolni ten świat od jego
jedynie słusznej wizji amigowości i Amigi. To nie do wiary że dostał bana o wysyła swoje chowańce
żeby szerzyć słowo jubiowe. Człowieku załóż sobie portal, zabierz wszystkich, którzy piszą do ciebie
drżąc w trwodze przed strasznym reżimem PPA. Tam sobie będziecie mogli dogadzać i przytakiwać.
M A S A K R A szok!
[#14] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #9

Z całym uszanowaniem, ale kto tu teraz trolluje?

Na razie nikt. Moja sugestia o założeniu portalu o konkurencyjnej wobec PPA linii programowej jest jak najbardziej poważna, choć może nieco przyprawiona ironią. Niemniej to by bardzo szybko zweryfikowało, czy Twoja i Jubiego opinia to jest opinia "milczącej większości" czy tylko Was dwóch. Ponieważ sam Jubi wykręcał się, gdy mu sugerowałem założenie portalu, obstawiam, że sam wie dobrze, że jego ekscentryczne poglądy nie znajdą zbyt szerokiego poparcia. Ot zebrałby wokół siebie grupkę kilku najbardziej niezadowolonych (byłych) użytkowników PPA, którzy mają na pieńku z moderacją. Tylko powiedzmy sobie wprost - na pieńku mają nie za poglądy, a za prozaiczne robienie trzody na forum...
[#15] Re: Artykuł o PPA

@MorphOS_pl, post #7

Ty im z serca, a oni tu wietrzą spisek.

#1 Zaglądam na kilka portali i na żadnym nie spotkałem się z tak roszczeniowym podejściem części środowiska. Napisałbym jak chłop krowie na rowie co myślę o takich krucjatach, ale za przekleństwa wszędzie dają bany. Co rozumiecie przez "zmiany", bo mi to przypomina "sprawiedliwość", czyli jak Kali kradnie krowę to sprawiedliwe, jak Kalemu ukradli krowę to niesprawiedliwość.

Jeżeli przez takie tak GŁUPIE inicjatywy jak ta kolejna, ludzie odpowiedzialni za prowadzenie portalu wypną się na wszystko (ja bym na ich miejscu rozważałbym coś takiego), to jednego możecie być pewni, że zapiszecie się w amigowym środowisku, tylko nie wiem, czy tak warto.

Normalnie ja wysiadam przy takich tematach. Nie będę blokował działu przez wasze pomysły, dajcie sobie na wstrzymanie lub posłuchajcie (Grzegorza) Morphos_pl.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 21:42:41 przez Ender
[#16] Re: Artykuł o PPA

@gorzyga, post #12

Jak widzę posty ludzi poniżej, to też myślę, że jest to trudne do wykonania.

Czy naprawdę wszyscy są tutaj tak starzy, że nie ich obraz już się przekrzywił całkowicie, tak zakonserwowani, że jak ktoś im zmieni pozycję ikonki na pulpicie WB, to już zaczą drzeć ryje, a co dopiero mowa o jakiejkolwiek zmianie w działaniu PPA? Nie chcę na siłę zmieniać niczyich poglądów, chcę tylko sprawić, żeby ludzie przestali mieć wobec siebie takie wrogie zachowania, jakie widać tutaj.

I jeszcze raz powtarzam - proszę NIE utoższamiać mnie z Jubim. Owszem, poprosił mnie o wklejenie tego, co znajduje się w poście #1 w cudzysłowiu, ale nie manipuluje mną w żaden sposób. Przystałem na jego prośbę mając na uwadze rozpoczęcie jakiejś sensownej dyskusji w tej sprawie, bo wcześnniej (przyznam to otwarcie) sam się trochę bałem, a teraz po prostu chcę coś zmienić. I nie chodzi o tworzenie podziałów, a o ich usuniecie ;)
[#17] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Znajomy pisze artykuł na temat PPA i prosił mnie o to abym tu coś opublikował

Zacne to i szlachetne.
Nikt nie broni twojemu koledze pisać o PPA. Właściwie to pisać o czymkolwiek. Polska to wolny kraj.

Tylko jest jeden problem:
Źle trafiłeś. Na forum nic się nie publikuje.
Na forum prosi się o rozwiązanie problemu, dyskutuje, czasami obrzuca błotem adwersarza(-y).

Jeżeli chcesz coś opublikowaćna PPA to wal do redakcji.
[#18] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #16

I jeszcze raz powtarzam - proszę NIE utoższamiać mnie z Jubim. Owszem, poprosił mnie o wklejenie tego, co znajduje się w poście #1 w cudzysłowiu, ale nie manipuluje mną w żaden sposób.

Cóż, teraz już mleko się rozlało. Bo pomyśl chwilę logicznie. Wiedziałeś, że poglądy Jubiego są - delikatnie mówiąc - kontrowersyjne. Jego manifest, który uprzejmie wkleiłeś, streszcza się do "daliście mi bana, to ja was teraz obsmaruję w C&A Fan". Wklejając go pod swoim nickiem dajesz świadectwo, że zgadasz się z takim podejściem. I popatrz do czego to zmierza, jesteś zniesmaczony amigowymi podziałami, co zresztą nie dziwi. Ale z jednej strony jesteś nimi zniesmaczony, a z drugiej pomagasz je pogłębiać i tworzyć nowe. Przecież Jubi nie próbował nawet wnieść do amiśrodowiska nic pozytywnego, ograniczył się do siania destrukcji. Popierasz to? OK, masz prawo, ale chyba nie sądzisz, że amigowcy Cię będą za to kochać?...
[#19] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

assign drzewo: nil:
>drzewo:

edit:

zastanow sie nad roznica miedzy cenzura a moderacją.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 22:13:08 przez Valwit
[#20] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Sam uprawialem walke z "wiatrakami" na PPA i z doswiadczenia moge powiedziec tylko jedno:

Srodowisko amigowe, to zbiorowisko ludzi ubranych w jednakowe koszulki z napisem "Amiga" ale wywodzacych sie zupelnie z roznych swiatow. To jak wspolistnienie zydowskiej swiatyni w centrum islamskiego rynku. Nie ma takiej sily na swiecie, ktora pogodzi zyda z arabem

Najlepsze wyjscie, olac sprawe i robic swoje nie zagladajac do watkow, ktore wywoluja "swiete wojny". To wymaga silnej woli ale da sie zrobic. Ja obecnie jestem na odwyku i musze powiedziec, ze juz widze efekty. A jak mnie cos drazni, to zamykam oczy i udaje, ze nie widze kolejnych niesamowitych newsow z dzialu aktualnosci z "p******ami o zabach"
[#21] Re: Artykuł o PPA

@selur, post #20

A ja nie walczyłem i nie zamierzam walczyć z "wiatrakami". Ze mnie taki Don Kichot jak z koziej ... ;)
Ja sobie przeglądam to, co mnie zainteresuje i tam zabieram głos. Wyjątkiem od reguły są wątki "atakujące" - gdzie zabieram głos jak coś mnie zirytuje.
Resztę sobie poczytam, pośmieję się lub popłaczę ;)

W amigowaniu jestem tolerancyjny, czy to klasyk, czy Morphos (żałuję, że jeszcze nie spróbowałem samemu tylko na party), czy Neo(nie)Amigi ;) I tak niech pozostanie.
[#22] Re: Artykuł o PPA

@MorphOS_pl, post #18

Wszystko niby racja, ale pamiętajmy też że nie jest on już taki strasznie zły... Ładne rendery robi :)

Jak dla mnie jedyny czynnik drażniący na forum to te wszystkie zaczepki obozu checkmarkowców w kierunku boingowców (i na odwrót?). Ja rozumiem, że z pewnymi rzeczami można się nie zgadzać, można mieć swój pewien pogląd na daną sprawę i to może wywoływać konflikt, ale ludzie, zawsze idzie o to samo, zawsze padają te same argumenty. Ba, nawet te same nicki biorą udział w dyskusji. Pytanie - po co to?

Nie zauważyłem żadnego represjonowania ze strony moderatorów, ale może tu jestem zbyt świeży, może nie te tematy przeglądam. Ale ludzie, zwłaszcza ci, którzy są zapalnikami w konfliktach powodujących rozlew cyfrowej krwi - zrozumcie! Argumenty w dyskusjach mają dla każdego inną wagę, stąd nie da rady przekonać całego świata na własne zdanie. Jedyne co zostaje to tylko i wyłącznie tolerancja. I pamiętanie o tym, że po godzinach i tak wszyscy gramy w te same gry - nie ważne czy na żywym HW czy na uae na grzybie, czy na uae na innych systemach. ;)
[#23] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #9

Widzisz Krashan napisał, owszem z ironią, że Twoja wiara w swobodę wypowiedzi nie ma racji bytu przy tak dużej liczbie forumowiczów, ich różnorodności poglądów i postaw.

Możesz mieć pretensję o formę (wspomniana ironia, zawsze możesz się elokwentnie odszczekać ), ale nie możesz mieć do niego pretensji, że ma inne zdanie niż Ty (!) i że publicznie je wyraża; w końcu jakby nie było jesteśmy na forum publicznym.

Osobiście uważam, że moderacji zdarzają się osobiste wycieczki/nadużycia, (dokładnie, to pamiętam dwa takie przypadki i nie chodziło bynajmniej o bany dla mnie).
Tak, jak osobiście nie podoba mi się pachnący autokracją zapis w regulaminie "Decyzje ustanowione przez moderatorów są ostateczne i nie podlegają dyskusjom na forum publicznym" ale sam, jak zacząłem się zastanawiać i stawiać po drugiej stronie barykady (na miejscu moderatorów), to niczego mądrzejszego nie wymyśliłem.

Podsumowując: moderatorów, forumowiczów i regulaminów idealnych nie ma i nie będzie ale obecnie wypracowane zasady dają szansę na względny porządek w forumowym chaosie i oględną swobodę wypowiedzi.

Zauważ też, że Twoja opinia i opis reakcji Twojego Taty na wiadomość o opłacie licencyjnej za MOSa przytoczona przez Ciebie akurat w tym wątku jest niepotrzebną prowokacją i niczemu nie służącym odejściem od tematu.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 22:23:42 przez BULI
[#24] Re: Artykuł o PPA

@teh_KaiN, post #22

Otóż to, podpisuję się pod tym. I właśnie to jest to co określa osobę jubiego - BRAK TOLERANCJI.
I on ma czelność pisać o prześladowaniu, o skłócaniu środowiska. Przecież jego posty podgrzewają
atmosferę, wprowadzają zamieszanie i wykluczają poglądy innych jako nie do przyjęcia.
Pachnie mi tu jakąś jubi-sektą pokłony
[#25] Re: Artykuł o PPA

@Radek_Cz, post #24

"Pachnie mi tu jakąś jubi-sektą pokłony"

Ja tam wolę "lubi setki" :D

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 22:41:51 przez Tom Rain
[#26] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #8

a jak usłyszał przykładowo o icencjonowaniu MorphOS i kosztach tegoż, to popukał się w głowę i okrasił to kilkoma niecenzuralnymi określeniami


No to czas aby tata nauczył się kultury. Nigdy nie jest za późno. :D
[#27] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Jako, że jestem jedną z nielicznych osób, która nie boi się powiedzieć tego co myśli i nie daje się zastraszyć, jestem szczególnie szykanowany.

Jesteś jedną z nielicznych osób, która usiłuje terroryzować swoimi poglądami resztę użytkowników i niestety jesteś zbyt pobłażliwie traktowany.

Ale to jest tylko czubek góry lodowej. Ludzi o takich uznawanych tu za niewygodne poglądach jest więcej, tylko po prostu się boją.

Najwyższy więc czas opuścić to forum i założyć własne, skupiające osoby o podobnym sposobie bycia.
BTW, już widzę jak te stare chłopy siedzą z browcem w ręku przed stroną PPA i sparaliżowani strachem nie potrafią ruszyć myszką
[#28] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #26

a jak usłyszał przykładowo o icencjonowaniu MorphOS i kosztach tegoż, to popukał się w głowę i okrasił to kilkoma niecenzuralnymi określeniami

Można się przeprowadzić do krajów komunistycznych, tam wszystko jest za darmo .... Ja też nie chcę nić robić, nic płacić i mieć wszystko za free...

Co do Jubiego, to się zgodzę w 100% że u niego brak tolerancji i nigdy się nie nauczy, że jak troluje i zmusza każdego beznadziejnie do swoich przekonań to musi w końcu ktoś stracić cierpliwość (o wiele za późno moim zdaniem) i do tego nagina fakty... Tak jak przedmówcy pisali, na szczęście mamy wolny internet i można założyć swój fanatyczno klasykowy portal i banować, jak ktoś powie że Amiga One to Amigaszeroki uśmiech
[#29] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

W trzecim wersie słychać strzały.
Osoba, której artykuł, w dużym stopniu zahaczający o jej poglądy, znalazł się całkiem niedawno na głównej, pisze o cenzurze.
Osoba, która reprezentuje stanowisko, można by rzec, skrajnie prawicowe, wpychając wszystkim do gardeł swoje poglądy jako oświeconą prawdę, przy każdej okazji mieszając z błotem użytkowników współczesnych rozwiązań okołoamigowych, negując bezwzględnie ich amigowe dziedzictwo - pisze o prześladowaniu.
Wkrótce dowiemy się, że Ziemia jest centrum wszechświata, a ten powstał w 6 dni.

Więcej powagi, panowie, a mniej hipokryzji i dziecinnych zagrywek czysto propagandowych typu wspomniany planowany artykuł w odwecie za bana.

Zmiany? Nie mogę odpowiedzieć, nie widząc żadnych propozycji zmian.
[#30] Re: Artykuł o PPA

@teh_KaiN, post #22


Bardzo trafnie zakończyłeś swój wpis. :)

Nie czaję czemu się tak Jubiego czepiają. Nie widzę w jego tekstach ani jednej z rzeczy jakie mu zarzucają. I nie mam też pomysłu na to jak sprawić by moderacja nie strzelała z armaty do muchy. Nie wiem co trzeba zażywać by tak reagować. Może nieporozumienia biorą się z czytania między wierszami. Jeden pisząc coś żartem (bo liczy na inteligencję odbiorców) zapomni dodać minkę mrugającą oczkiem, przez co wypowiedź jest odbierana poważnie, a inni nie widzą tego oczka nawet jak tamten nie zapomni (i myślą że to wezwanie do wojny). I choć nikt nie miał złych zamiarów, ciśnienie rośnie. Ale moim zdaniem takie inicjatywy/apele niczego nie poprawią, zostanie to odebrane jak atak i tylko wzmoże działania które inicjatorzy apelu chcieliby zwalczyć. Równie nieskutecznym środkiem uspokajającym wydaje mi się banowanie. Jak widać nie wycisza niesfornych tylko skłania do przegrupowań. Świata się nie da zmienić, póki ten do tego nie dojrzeje. Najszybszym sposobem by zakończyć konflikt jest go przegrać. Zalecam spokój. Nie prowokować i nie dawać się sprowokować, to jedyna alternatywa dla dolewania oliwy... :) I myślę że większość osób się do tego stosuje, ale widać co robi łyżka dziegciu.


Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 02:32:11 przez ZbyniuR
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem