Forum » PPA
[#1] Propozycja ankiety
Chciałbym zaproponować ankietę dotyczącą profilu użytkownika portalu. Jest tam sekcja gdzie można określić swoje zainteresowania, ale niestety, nie ma możliwości wyboru, że użytkownik interesuję się po prostu Amigą, nie "Amigą klasyczną" czy też jakąkolwiek inną. Dlatego warto przeprowadzić ankietę z takim np. pytaniem:

Czy chciałbyś aby w zainteresowaniach użytkownika zastąpić opcję "Amiga klasyczna" opcją "Amiga"?



Można też ewentualnie zamiast zastępować, dodać kolejną opcję, "Amiga", jeśli ktoś tak bardzo jest przywiązany do terminu "klasyczna" że nie chciałby się z nim rozstawać/zamieniać.

Pomysł ten bierze się z troski o nowych użytkowników, dla których ten termin może być niezrozumiały, a jak trudno go zdefiniować widać było w niektórych wątkach na forum. Rozumiem, że niektórzy mogą być do niego przywiązani i całkiem możliwe, że większość opowie się za jego pozostawieniem, ale moim zdaniem i tak warto spróbować. A jeśli nie zastąpić, to może chociaż dodać nową opcję bez bawienia się w ankiety? Fajnie by było na portalu amigowym móc zaznaczyć, że interesuję się po prostu Amigą, bez dociekania jaką.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 14:54:58 przez jubi
[#2] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #1

Ja nie mam nic przeciwko ankiecie ale zostanę przy swoim terminie "Amiga klasyczna" bo żadne inne mnie nie interesują a i tak na dobrą sprawę wolałbym gdzieś mieć to na portalu po prostu wyjaśnione (różnicę między klasycznymi a resztą - i serio, można to nawet wyjaśnić jednym zdaniem ;) ) niźli ujednolicać nomenklaturę.
[#3] Re: Propozycja ankiety

@_arti, post #2

A nie można po prostu dorobić opcji "Amiga" dla ludzi, którzy mają obiekcje w posługiwaniu się terminem "klasyczna"? Na pewno kilka osób można by w ten sposób uszczęśliwić i poczuliby się bardziej jak u siebie.
[#4] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #3

Te 2-3?
[#5] Re: Propozycja ankiety

@_arti, post #4

Moim zdaniem banner powinien byc o 4 piksele nizej, bo teraz jest nierowno.

joker
[#6] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #3

Efekt mógłby być inny niż oczekujesz. Część osób które się tu udziela a nie posiada żadnego sprzętu, (lubią sobie komencić - PPA dla nich to taki komputerowy Hyde Park) zaznaczaliby tę opcję.

Poza tym kilka razy rozmawialiśmy o tym "klasyczna" i nie jest to obraźliwe, ani uwłaczające w żaden sposób. Określenie "klasyk" w Polsce ma wiele odcieni (podobnie jak na całym świecie "classic") ale oznacza nie coś zacofanego ale ponadczasowego. Tak się kojarzy większości, w odniesieniu do muzyki, literatury, samochodów - ogólnie wszystkiego. Coś co kiedyś było na tyle doskonałe że weszło do dorobku ludzkości.

Gdyby była taka ankieta - zagłosowałbym na nie.

I przychylam się do propozycji F7sus4 post wyżej
[#7] Re: Propozycja ankiety

@adam_mierzwa, post #6

Właśnie od tego jest ankieta, żeby wyrazić swoje zdanie, Ty wybrałbyś opcję "nie", ale być może ktoś inny "tak"? W tej chwili osoby które wolałby interesować się po prostu "Amigą" takiego wyboru nie mają. Czy są jakieś słuszne powody dla których należy im takiego wyboru odmawiać?

A gdyby ankieta miała treść "Czy jesteś za dodaniem opcji "Amiga", obok "Amigi klasycznej" to jaka byłaby Twoja odpowiedź?


Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 16:33:54 przez jubi
[#8] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #7

Rozbijamy sie o terminologie i metodologie - odwieczna dyskusja: merytrokracja, czy vox populi - common non-sense. Jednym przeszkadza blyszczacy dach domu sasiada, innym okreslenie "klasyczna" w przypadku Amigi. Czy rzeczywiscie jest to tak istotne zagadnienie?
[#9] Re: Propozycja ankiety

@F7sus4, post #8

Zaraz będziesz mieć czym jest Amiga I się zacznie
[#10] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #7

Właśnie od tego jest ankieta, żeby wyrazić swoje zdanie

A ja proponuję ankietę, czy ta ankieta wogóle potrzebna. OK
Przecież musimy wyrazić jakoś swoje zdanie, co nie?
[#11] Re: Propozycja ankiety

@stachu100, post #10

Zatem ja proponuję ankietę o przydatność ankiety robieniu ankiety ankiety pomysł

Przypomniał mi się konkurs pulpitów
[#12] Re: Propozycja ankiety

@stachu100, post #10

nie wiem jak Ty, ale ja nie muszę.
[#13] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #7

Oczywiście że głosowałbym na "nie". PPA ze swej definicji jest dla "amigowców wszelkiej maści".
W #1 napisałeś tak:
nie ma możliwości wyboru, że użytkownik interesuję się po prostu Amigą, nie "Amigą klasyczną" czy też jakąkolwiek inną.

oraz
Fajnie by było na portalu amigowym móc zaznaczyć, że interesuję się po prostu Amigą, bez dociekania jaką.

Ja myślę, że tu nie powinno być innych osób. Co to za pomysł na portalu amigowym zaznaczać ze interesuję się amigą? Może zróbmy furtkę "Atari", "konsole", może nawet "nie interesuje się amigą"?
Zwyczajnie - pomysł dla mnie jest absurdalny.

W #7 napisałeś:
W tej chwili osoby które wolałby interesować się po prostu "Amigą" takiego wyboru nie mają. Czy są jakieś słuszne powody dla których należy im takiego wyboru odmawiać?

Jest sporo osób które wogóle nie mają w profilu żadnej opcji, jakoś nie przeszkadza im to w swobodnej wypowiedzi.

Pomysł na ikonki w profilu miał założenia słuszne - właśnie żeby osoba nowa mogła łatwiej zlokalizować "ziomków z tej samej frakcji" , o tych samych zainteresowaniach. Twoja propozycja nie wnosi nic oprócz zacierania tego.
Ponadto występujesz tu w roli adwokata którego nikt nie powołał:
Pomysł ten bierze się z troski o nowych użytkowników,

Naprawdę myślisz że tu można trafić przypadkiem?
[#14] Re: Propozycja ankiety

@adam_mierzwa, post #13

Naprawdę myślisz że tu można trafić przypadkiem?


Naprawdę, co więcej sam znam kilka takich przypadków, w tym piszący te słowa. Zanim ogarnąłem tę terminologię minęło naprawdę sporo czasu. O powodach takiej propozycji nie muszę tu pisać, pisałem o tym wielokrotnie w innych wątkach.

Gdyby dało się przeprowadzić taką ankietę to byłym przeszczęśliwy, nawet, gdyby miało się okazać, że "tak" odpowiedziała tylko jedna osoba. Sam fakt, że ktoś pochylił się nad moim problemem i potraktował go poważnie byłby wystarczająco wymowny. I może przestałbym wtedy walczyć z wiatrakami, przynajmniej tutaj ;)

Nawet gdyby pytanie miało brzmieć np. tak: "Czy jesteś za dodaniem opcji "Amiga" w zainteresowaniach?" i nie wspominało nic o usunięciu opcji z "klasyczną".



Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 19:22:55 przez jubi
[#15] Re: Propozycja ankiety

@stachu100, post #10

I to jest świetny pomysł na ankietę Stachu OK
[#16] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #14

Masz problem dzieciaku, pochylam się nad tobą by Ci podać rękę i wydostać z tego dołka byś dalej mógł pójść swoją drogą i to z dala od nękanej przez Ciebie Amigi klasycznej.
[#17] Re: Propozycja ankiety

@snajper, post #12

To był sarkazm przecież
[#18] Re: Propozycja ankiety

@Spoony, post #16

Ja bym dał możliwość obydwu terminów, "Amiga klasyczna" i "Amiga" :)
[#19] Re: Propozycja ankiety

@pokulan, post #18

A ja nie, ostatnio jest aktywna grupa która udowadnia że AmigaOne to Amiga i na to konto chce Amigi przestać nazywać Amigami a zacząć Amigami klasycznymi. Zostańmy może przy nazewnictwie obowiązującym, Amiga to Amiga a nie Amiga klasyczna a AmigaOne to AmigaOne a nie Amiga.


Pozdrawiam
[#20] Re: Propozycja ankiety

@RadoslawF, post #19

Wolałbym nie zamieniać tego wątku w dywagacje co jest Amigą, od tego są inne wątki.

Generalnie dla osoby wchodzącej z zewnątrz takie podziały robią wrażenie, że są tu jakieś obozy - obóz niebieskich, obóz czerwonych itd. Tymczasem przecież wszyscy należymy do jednego wielkiego obozu amigowców, łączy nas wspólne zainteresowanie - po prostu Amiga. Tymczasem profil takiej generalnej opcji nie przewiduje.
[#21] Re: Propozycja ankiety

@pokulan, post #18

"jubi kontratakuje" czyli następny odcinek gwi... to jest... amigowych wojen
Szacunek za piękne renderki, ale to traktuje jako chęć wywołania następnego flejmłor,
gdzie jest egzekucjoner mailman?!

Ok, a na poważnie to proponuję dodać opcję Novia albo Chica, inne blisko spokrewnione z Amigą
słowa hiszpańskie, a co, jak szaleć to szaleć
[#22] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #20

"Tymczasem przecież wszyscy należymy do jednego wielkiego obozu..."

no wlasnie w tym problem, ze NIE nalezymy do jednego obozu a laczy nas nie wspolne zainteresowanie a wspolna nazwa Amiga uzywana przez rozne obozy...ot cala filozofia.
[#23] Re: Propozycja ankiety

@selur, post #22

Nazwa Amiga z tego co widzę nie łączy ale dzieli. A większość neoAmig nie jest przywiązana do nazwy a do rozwiązań i ideii.


Pozdrawiam
[#24] Re: Propozycja ankiety

@RadoslawF, post #23

Trzem osobom nie pasuje tak jak teraz jest ;]
Jest dobrze i nie ma co mieszać, bo lepiej nie będziepomysł
[#25] Re: Propozycja ankiety

@KJB, post #17

przecież widzę! :munching in:
[#26] Re: Propozycja ankiety

@RadoslawF, post #19

No niestety Amiga One to Amiga tak samo jak Amiga 1200 to też Amiga czy Amiga CD32 to tez Amiga ok, racja
[#27] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #20

Jubi ale Ty nie masz Amigi bo masz kartę M -Teca a wiec to już nie jest Amiga tylko klasyczna karta turbo z nieamigą klasyczną
[#28] Re: Propozycja ankiety

@Spoony, post #26

Amiga One to Amiga tak samo jak Amiga 1200


Ale już np. "Amiga One" X1000 to jest jak "Amiga 1200" X1000 :)
A sorry, nie było Amiga 1200 "coś tam".
Więc tylko "Amiga One" bez dodatków w nazwie jest jak "Amiga 1200", inaczej się nie liczy, sorry :P
[#29] Re: Propozycja ankiety

@KJB, post #28

A może by się wypowiedział ktoś, kto taką ankietę może uruchomić?

Proste pytanie:

Czy jesteś za dodaniem opcji "Amiga" w dziale zainteresowania?

Tak/Nie

i myślę, że tyle by wystarczyło.

Można by do tego nawet dołożyć ideologię, że to opcja dla tych, którzy są zmęczeni podziałami i rozdrobnieniem ami-środowiska i chcą zamanifestować, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy amigowcami i łączy nas jeden szyld - Amiga.

Łączy nas niezależnie od koloru znaczka (czerwony, niebieski) i innych rzeczy, które są przecież tylko szczegółami i nie powinny przysłaniać nam faktu, że przede wszystkim na pierwszym miejscu jesteśmy amigowcami.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 19:16:01 przez jubi
[#30] Re: Propozycja ankiety

@KJB, post #28

Myślałem, że temat umarł co by wstydu dobrodzieju w świecie nie robić, ale widzę, że bracia szlachta radzą jak na sejmiku przed laty. Kupą mości panowie, kto żyw i komu matka Amiga bliska powtórzy za mną zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada. Niech przepadnie ród tych co jawnych nieprawości świata IT plwają ma najświętszą wolność amigowca - rulezowanie. Zaprawdę powiadam Wam bracia nie bierzcie na Wasze sumienia rozstrzygnięcia co Amigą nazwać można, bo skażecie siebie i potomstwo Wasze na przekleństwa i wieczne ognie piekielne, bo bram świętości Amigi żaden niegodziwy psubrat, pohaniec, nie przezwycięży. Nieraz już kto Amigowiec prawdziwy widział jej siłę, gdy obce PC domy nasze zalewały, niewielu trwało przy matce, a teraz plwają na świętość największą. Kto żyw niech za broń jaką chwyta i przed przyjściem cesarza i jenerała Jubowskiego śmieci z doma wymiata, co by wstydu nie było, gdy Napoleon zapyta, kto ze mną na PC się rzuci.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem