Forum » PPA
[#31] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #6

Mnie też irytuje otwieranie linków w tym samym oknie/karcie.


A mnie irytuje otwieranie linkow w nowym oknie/nowej karcie. Wole o tym decydowac sam, w momencie najezdzania na linka kursorem.

Na KAŻDEJ innej stronie z której ja korzystam wszystko otwiera się w nowej karcie, tak jak powinno być...


Podresliles duzymi literami niewlasciwe slowo. Powinienes byl podkreslic slowo "JA". Twoj gust, twoja sprawa. Ustaw sobie to w przegladarce.

Tylko tu po chińsku.


To twoje zdanie. Jak dla mnie tutaj jest normalnie :P
[#32] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #11

Co do mądrali, którzy każą wciskać środkowy guzik to chciałbym zobaczyć jak to robią na laptopach :)


Wciskam prawy (czyli przyciskam dwoma palcami) i wybieram opcje otworz w nowym oknie. Faktycznie trudne...
[#33] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #30

Opcja jak najbardziej,
tylko chyba ochotników brak.
.
[#34] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #33

ochotnicy do wykonania tego zadania?
[#35] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #33

Opcja jak najbardziej,
tylko chyba ochotników brak.


Tez watpie ze chetny na dodanie opcji sie znajdzie. Tym bardziej ze grxmrx juz zgarnal joby w innym watku za to, ze komus w jakiejs egzotycznej przegladarce linki nie dzialaja. Poswiecanie wolnego czasu na rozwijanie ppa to za malo, grxmrx powinien olac spanie i karmic sie amfetamina. Zyskalby dodatkowe 6 godzin dziennie na testowanie ppa na wszystkich przegladarkach, poczawszy od Mosaic 1.0.

MSPANC...
[#36] Re: Otwieranie linków

@mschulz, post #32

A mnie irytuje otwieranie linkow w nowym oknie/nowej karcie. Wole o tym decydować sam, w momencie najezdzania na linka kursorem.


Masz absolutną rację, zgadzam się...tylko, że trzeba o tym pamiętać, że tu jest inaczej.


Wciskam prawy (czyli przyciskam dwoma palcami) i wybieram opcje otworz w nowym oknie. Faktycznie trudne...


chodziło mi o to, że na laptopie nie ma środkowego przycisku myszki, prawym to ja wiem, ze sie da, ale j.w. puki o tym pamiętasz to nie ma problemu.

Bo jak już klikniesz i cie przekierowuje w tej samej karcie, a nie doczytałeś to wciskasz strzałkę w lewo w przeglądarce i wraca. Problem w tym, że nie dzieje się to momentalnie, ponieważ strony się dogrywają lub ładują całkowicie od nowa...
Więc za każdym razem jak się przyzwyczaisz do innej strony i wejdziesz tu to pewnie z raz sie złapiesz na tym, że "o kurde, zapomniałem"

z resztą nie ważne, koniec tematu... faktycznie można po prostu mieć to na uwadze, że tu jest inaczej i klikać ten prawy czy środkowy guzik jak ktoś go ma...

Nie jest to jakiś wielki problem, wystarczy o tym pamiętać...
I rozumiem, że dla kogoś kto tu jest bardzo częstym bywalcem jest to już automatycznie, że wiecie, że tak jest...

ja na html, php, itd sie nie znam i nie zrobię tego dla reszty, ale jakbym umiał to czemu nie. :)

Pozdrawiam :)
[#37] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #36

Bo jak już klikniesz i cie przekierowuje w tej samej karcie, a nie doczytałeś to wciskasz strzałkę w lewo w przeglądarce i wraca.


Za stary jestem na jezdzenie myszka w strone tych dwoch strzalek w lewym gornym rogu przegladarki. Od takich rzeczy jest klawiatura albo gesty, albo jedno i drugie.

Więc za każdym razem jak się przyzwyczaisz do innej strony i wejdziesz tu to pewnie z raz sie złapiesz na tym, że "o kurde, zapomniałem"


A ja sie juz kilkanascie lat temu nauczylem uzywac prawego przycisku myszki na klinkach. Tak ze nie zapominam sie, nielaznie od tego czy siedze na FB czy na PPA czy innych G+.
[#38] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #20

dokładnie, dlaczego wszędzie ma być normalnie, a tu po chińsku i jeszcze grono tolerancyjnych nas namawia ze to w sumie ok? :)

wezmy za przyklad glupi Facebook z ktorego pewnie wiekszosc korzysta.
Wciskasz tam odnośnik i co? No i otwiera sie w nowej karcie... tak jak powinno być

człowiek szybko sie przyzwyczaja, wchodzi na ppa a tu: z0Nk

FB to tylko głupi przykład, wszedzie tak jest tylko tu nie :)



ja tam nie wiem jak jest wszędzie, ale w życiu by mi nie przyszło do głowy żeby robić burzę o to, że linki się otwierają w tej samej karcie zamiast w nowej - bo najzwyczajniej w świecie sam od dawna jestem przyzwyczajony do otwierania ich na nowej karcie, klikając lewym z przytrzymanym kontrolem. No ale ja taki niedzisiejszy jestem... siedzi, pije i chrupki

a co do środkowego guzika myszki to powtarzam: na laptopach go nie ma!
patrz wyżej.
[#39] Re: Otwieranie linków

@snajper, post #38

od dawna jestem przyzwyczajony do otwierania ich na nowej karcie, klikając lewym z przytrzymanym kontrolem. No ale ja taki niedzisiejszy jestem... siedzi, pije i chrupki


z tym "niedzisiejszym" to trafiłeś, bo jak chcesz kogokolwiek teraz namówić na przytrzymywania kontrola za każdym razem jak na coś klikasz, tylko po to, że na 100 stron internetowych znajdzie się JEDNA, która tego wymaga to wydaję się bardzo logiczne :)

to samo dotyczy innych na to sposobów już wymienianych przez środkowe guziki przez prawe, łącznie ze zmiana przeglądarki, aż do instalowanie dodatkowych wtyczek.
Pomysłów na to jest milion, ale czy tu chodzi o to jak to obejść czy raczej o to, że trzeba coś obchodzić?

I nie wyolbrzymiaj, że tu jakaś burza powstała na ten mało istotny temat.

Normalnie sobie dyskutujemy wyrażając swoje poglądy, przy całkowitym relaksie OK
[#40] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #39

z tym "niedzisiejszym" to trafiłe
wiem, w końcu ja zawsze trafiam

bo jak chcesz kogokolwiek teraz namówić na przytrzymywania kontrola za każdym razem jak na coś klikasz, tylko po to, że na 100 stron internetowych znajdzie się JEDNA, która tego wymaga to wydaję się bardzo logiczne :)
no skoro dla kogoś wciśnięcie jednego klawisza wolną ręką (bo przecież jeżdżąc myszą raczej równocześnie nie wpisuje nic z klawiatury) jest zbyt wielkim ciężarem, to faktycznie nie ma dyskusji. Ale wydaje mi się, że strony o Amidze nie przeglądają nastolatki, żeby otwieranie stron z ctrl było dla nich jakimś niezrozumiałym wydziwieniem. Stąd zdziwiłem się, że w ogóle taki problem tu został przedstawiony.
no ale ok, owocnej dyskusji życzę ;)
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem