Forum » PPA
[#1] Czemu nie ma wersji m.ppa.pl
Dlaczego??
[#2] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

Może dlatego że duża ppa.pl prawie dobrze działa na telefonach.
[#3] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

Bo mamy rok 2018 i to już nie czas telefonów z wyświetlaczami o maks rozdziałce 240x320 oraz internet 2G. Na każdym jednym smartfonie czy nawet najtańszym tablecie PPA wczytuje się szybko i nie zamula.
[#4] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@FeRu, post #3

Niby prawda... jest jednak inna strona medalu - kiedyś nie miałem internetu na środku morza czy oceanu - teraz mam VSAT gdzie płacę 0.20$ za 1MB... wersja m.ppa.pl by się przydała. Wiem, zdaję sobie sprawę - jestem w "marginesie błędu" i nikt takich przypadków nie rozpatruje.
[#5] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

bardzo dobrze, że nie ma.
męczą mnie strony które na siłę przyłączają się w zakichany tryb mobilny.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 21:11:17 przez Shredder
[#6] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@PWS, post #4

teraz mam VSAT gdzie płacę 0.20$ za 1MB.

Amigowanie nie jest tanie

męczą mnie strony które na siłę przyłączają się w zakichany tryb mobilny.

Nie jesteś sam ok, racjaOK

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 21:14:25 przez snifferman
[#7] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

Hmm, bo nie zrobiłeś?
[#8] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

Też żałuję, że nie ma. Dobrze zaprojektowane mobilne PPA, to byłoby coś!
[#9] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@KM, post #7

Dlaczego ja mialbym to zrobic?
[#10] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

Na iOS wygląda jakby automatycznie działała w trybie mobilnym.
[#11] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Na Androidzie też tak wygląda, więc nie rozumiem o co chodzi. Mogę sobie też w Chrome przełączyć na widok komputerowy i wówczas mam jak na komputerze. A że nie ma m. w domenie...
[#12] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

chcesz zobaczyć, jak wygląda strona bez wersji mobilnej, to wejdź sobie na forum apollo-core. siedzi, pije i chrupki
[#13] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

Na telefonie nie wygląda źle. Trochu elementów zostaje takich samych jak na wersji desktopowej, ale nie jest źle.
[#14] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@PWS, post #4

Czy nie wystarczyło by samo przyblokowanie w przeglądarce wyświetlanej grafiki, to już z 340KB zmniejszyło rozmiar pobranej strony (na przykładzie tego wątku) do około 222KB (wyłączona grafika - w tym avatary). Wiadomo, że sam kod strony z tekstem i JS oraz CSS też coś zajmuje. Plik jquery.min.js (nie analizowałem czy można bez niego zachować funkcjonalność strony) ma 91KB. Udało mi się zejść z wyświetlonym wątkiem do 131KB.
[#15] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #1

U mnie na telefonie PPA wyświetla się inaczej niż na komputerze. Generalnie to nie podobają mi się wersje mobilne stron, dla mnie są dysfunkcjonalne.
[#16] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@AmmigaCDTV, post #15

Jak są dobrze zrobione a nie tylko "wrzućmy wszystko w jedną kolumnę i wycentrujmy a co się nie mieści schowajmy", to nie są dysfunkcjonalne
[#17] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@_arti, post #16

Tzn. napisałem jak ja to widzę i ja wolę korzystać z wersji pełnych. Tylko że ja już jestem stary i np. o niebo lepiej pracuje mi się np. na fizycznej myszce niż na touchpad'zie, a z kolei młodym ludziom pracuje się lepiej na touchpad'zie niż na myszce. Widocznie jest to kwestia pokoleniowa.
[#18] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@AmmigaCDTV, post #17

Gdybyś postanowił wyjść ze strefy komfortu i odstawić myszkę na parę miesięcy, to nabrałbyś wprawy w mizianiu gładzika.
[#19] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@ZbyniuR, post #18

https://mistrzowie.org/725702/Strefa-komfortu
[#20] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@Jield, post #13

Źle nie jest, ale kilka rzeczy mogło by wyświetlać się lepiej :) np. duże obrazki na forum wychodzą poza ekran (rozszerzają okno) na iOS... max-width: 100% by wystarczyło?

[#21] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@X-Type^HVR, post #20

Broń Boże, nie ruszać. Można mobila obrócić do poziomu i lekko zeskalować dwoma palcami w dół lub w górę, jak kto woli. Mi to nie przeszkadza, super widać screeny z Desktopów w średnich/dużych rozdzielczościach.
[#22] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@ede, post #21

Broń Boże, nie ruszać.

taka zmiana nic nie zepsuje - po prostu max szerokość obrazka = szerokość ekranu (w uproszczeniu:). Spoko, to tylko taka sugestia - tylko nie róbmy ankiety

ps. po takim zmniejszeniu zmniejsza się tekst... szanuj moje oczy!

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 10:44:36 przez X-Type^HVR
[#23] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@X-Type^HVR, post #22

Może masz rację, a jak nie to wolę nie sprawdzać

Ps. Szanuj autora obrazka, oglądaj bez tekstu
[#24] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@ede, post #23

:) oczywiście
Swoją drogą można by to załatwić klikalnymi miniaturkami (miniaturka, ale na całą szerokość strony). Wtedy tekst znika, a obrazek w całej okazałości pojawia się full-mobile-screen Są jednak minusy... trzeba kliknąć, tapnąć etc...
[#25] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@mailman, post #11

Mnie osobiście lepiej przegląda się posty na smartfonie. Gorzej z obsługą linków (czasem trzeba rzucić telefonem z nerwów ) i oglądaniem zdjęć w Graffiti.
[#26] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@SuperBuster, post #25

nie tylko z oglądaniem zdjęć, bo również np. nie działa głosowanie siedzi, pije i chrupki Jakim cudem ten portal wyszedł z fazy beta?
[#27] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@snajper, post #26

A kto powiedział, że wyszedł?
[#28] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@Krashan, post #27

FYI Podsumowuje wątek, nie jest to odpowiedź na ten konkretny komentarz.

Po raz kolejny - nie rozumiem tego biadolenia. Przecież ten portal nie jest serwisem komercyjnym. Na nic nie musimy i nie musieliśmy się też składać jako społeczność żeby działało w takiej postaci i na takich serwerach. Wszystko powstało w wolnym czasie od użytkowników dla użytkowników. Kod pisałem w 99% sam przez dziesiątki wolnych weekendów, późnych godzin nocnych. Kawał życia, które można było przeznaczyć na komercje czy cokolwiek innego. Wielokrotne próby znalezienia kogokolwiek do współpracy kończyły się na tym, że sam musiałem i tak robić (nieliczni chętni mieli słomiany zapał). Jeśli są jakieś niedopatrzenia to je poprawiam jak tylko są zgłoszenia. Część z nich - jeśli da się szybko poprawić - to poprawiam, ale są też takie, których nie będę poprawiał.

To jest strona, którą budują użytkownicy. Jeśli ktoś chce coś poprawić to robi wszystko by poprawić. Jak sam nie programuje to szuka kogoś kto może i dodajemy czy poprawiamy coś wspólnie. Powtarzam się po raz wtóry. Mnie kiedyś też nie było w składzie redakcyjnym tego portalu, ale idea portalu mi się spodobała i chciałem go ulepszyć jako użytkownik z pożytkiem dla innych i zrobiłem to zamiast pisać tu i ówdzie co działa lub nie. Aktualnie nie mam już tyle czasu co wówczas na takie rzeczy. Życie zmieniło priorytety, ale chciałbym aby rozwój postępował dalej. Warto przy tym brać pod uwagę, że każdy nowy element na stronie wymaga później utrzymania. Lepiej jest ich mieć mniej, na tyle mało na ile jesteśmy w stanie mieć czasu. Proponowałbym zamiast postaw szyderczo-roszczeniowych, jeśli zależy komuś na usprawnieniach, przemyślenie tematu i działanie. Droga jest ku temu otwarta.

Najlepszym podsumowaniem z tego wątku jest:


"Dlaczego??"
"Hmm, bo nie zrobiłeś"
"Dlaczego ja mialbym to zrobic?"


No właśnie, dlaczego to czy tamto? Ponieważ mnie to nie jest potrzebne a mam inne priorytety niż robienie tego akurat modułu. Jeśli jest to potrzebne autorowi wątku to proponowałbym mu znalezienie osób, które to zrobią. Moim czasem w tym zakresie niestety nie będzie mógł dysponować z takim wyjątkiem, że chętnie wdrożyłbym kogoś do pracy z kodem, ale samej funkcjonalności nie będę pisał.
[#29] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@grxmrx, post #28

Jeśli jest to potrzebne autorowi wątku to proponowałbym mu znalezienie osób, które to zrobią. Moim czasem w tym zakresie niestety nie będzie mógł dysponować


Rozumiem.

Przemyślcie zatem brzmienie podtytułu działu forum, bo na podstawie Twojej odpowiedzi konstatuję, że obecne brzmienie jest nieco mylące:

Forum dotyczące spraw związanych z naszym portalem. Wasze opinie i tym podobne.
[#30] Re: Czemu nie ma wersji m.ppa.pl

@David, post #29

A co w wypowiedzi grxa nie zgadza się z opisem działu forum?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem