[#1] GadAmi
Ach jak boli to boli.
Rozwijanie programu dalej stoi w miejscu :(
Może jednak ktoś czuje sie na siłach, by
dołączyć sie do rozwijania programu.
Panowie programiści do klawiatur.

Ja niestety nie mogę nic zdziałać :(
[#2] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #1

No wlasnie moze w koncu te nieszczesne szukanie
zacznie dzialac, nie mowiac juz o takich drobiazgach
jak powiadamianie o nowych informacjach za pomoca dzwieku.
:(
[#3] Re: GadAmi

@DariŽ, post #2

Ostatnio wyszukiwanie działało :)
Nawet teraz u mnie działa.Przed chwilą sprawdzałem
A co do sygnalizacji dzwiękiem.No cóż Paula ;)
Kanały prawie wiecznie zajęte.
Może jakiś rikłester asl by był bardziej na miejscu.
A tak najprościej to chyba było by użyć
systemowego " sygnalizatora".
Ostatecznie te błyskanie ekranu to widać :)
[#4] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #3

OOO !!! wyszukiwanie zaczelo dzialac :D ,nawet
nie zauwazylem. Przy tym sygnale dzwiekowym to bym
dalej sie upieral, no ale systemowe "mrogniecie" tez moglo by byc
[#5] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #3

A co z AHI?
Czy to nie byîo by rozwiazaniem?
[#6] Re: GadAmi

@Dariusz Krzempek, post #5

AHI moze by bylo rozwiazaniem ale czego ? ;)
bo nie rozumiem.
[#7] Re: GadAmi

@DariŽ, post #4

"Systemowe mruganie", hehe. Na kartach graficznych raczej jego nie zobaczysz.
[#8] Re: GadAmi

@DariŽ, post #6

AHI czy nie AHI, czy to ważne.
A i tak na upartego kanały bedą zajete, a
to sie nie podzieli.
Mozę jednak jakaś wizualny sygnał rozpoczęcia
rozmowy byłby na początek dobry :)
Co by sie te okna tak same od siebie nie otwierały.
Niech program by się pytał.
A co do reszty to pokaże czas ....
[#9] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #1

Coz. Slomiany zapal autorow amigowych programow daje sie mocno we znaki. To nie tylko Gadami. Takze TaskiSMS i wiele innych. Zaczeli swietnie, ale w miare rozwoju swoich programow, tempo spadalo prawie do 0. Zostaly nam w polowie ukonczone, zapowiadajace sie swietnie programy i kwasna mina. Grzybiarze maja tylko satysfakcje, a my, gadami tylko w polowie funkcjinalne! Do roboty panowie. Trzeba skonczyc, co sie zaczelo!
[#10] Re: GadAmi

@mat, post #9

Na stronie Gadami widzialem, ze jest nowsza wersja, ale nie do sciagniecia :(.
Tak juz jest od dluzszego czasu.Nic sie nie dzieje.Moze jednak ktos posilowal by sie nad dalszym rozwojem programu.
[#11] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #10

Popieram, ale czy ktos juz pytal Meecasha o to jak sprawy stoja z Gadami itp.? Jezeli planuje je dalej rozwijac to trzeba go ladnie namowic (mile SMS-y, tudziez maile) na przyspieszenie prac, a jesli zrywa z Gadami to mozna go poprosic o udostepnienie zrodel. Tak czy owak, trzeba go o cos poprosic ;)

[#12] Re: GadAmi

@mat, post #9

Coz. Slomiany zapal autorow amigowych programow daje sie mocno we znaki. To nie tylko Gadami. Takze TaskiSMS i wiele innych.

Czasami po prostu brakuje na to czasu. W pewnym momencie czlowiek musi wybrac pomiedzy wazniejszymi lub ciekawszymi zajeciami. Prace nad TaskiSMS nie zostaly przerwane, w kazdej wolnej chwili cos dopisuje. Niestety z braku czasu nigdy nie moge skonczyc i "wydac" kolejnej wersji. Czesto po 2 tygodniach "pluginy" staja sie nieaktualne.

Pozatym nie dostaje od uzytkownikow zadnych maili dotyczacych nie dzialania programu (mimo to zdaje sobie sprawe, ze nie dziala), z tego wzgledu nasuwa sie proste stwierdzenie, ze realnych uzytkownikow tego programu w dniu dzisiejszym jest po prostu malo, wiec i motywacja nie jest wielka.
[#13] Re: GadAmi

@Pawel Filipczak, post #12

PS: jako, ze na forum zagladnalem przypadkiem, a nie mam zwyczaju go odwiedzac zbyt czesto, prosze o ewentualne komentarze, bezposrednio (lub o kopie tego co sie tu pojawi) na mojego emaila.
[#14] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #8

Jak sie odpali 3 AmigaAMPy to slychac wszystkie jednoczesnie:).
[#15] Re: GadAmi

@Pawel Filipczak, post #13

Pawle, a czy moglbys podac aktualnego maila? Znam dwie osoby, ktore chca zarejestrowac TaskiSMS i nie moga sie z Toba skontaktowac, aby zweryfikowac dane...
[#16] Re: GadAmi

@Pawel Filipczak, post #13

Co ty opowiadasz. Jakie male zainteresowanie. Twoj program uzywaja ludzie nawet w Izraelu! Najlepszy amigowy "wysylacz" smsow. Chyba wogole jedyny dzialajacy. Po prostu brak dobrej reklamy, no i czemu Twoj serwer nie przesyla juz smsow!?
[#17] Re: GadAmi

@Dominik Kołtun, post #1

W kilka minut stworzyłem takie oto obrazki: http://www.daminet.pl/~grxmrx/n_gadami

Bazują na wersji 0.44c (czyli bez statusów z komentarzem). Nie wysyłałem jeszcze pomysłów do autora, ale wiem że są takie sugestie zgłaszane (np. takie jak przy drugim obrazku). Do tego dochodzi fakt, że na razie są ważniejsze rzeczy w Gadami do zrobienia niż ulepszanie GUI.

Jednak mimo wszystko proszę o opinie na temat tych obrazków. Pomarzyć zawsze można :) :)

[#18] Re: GadAmi

@grxmrx, post #17

Muszę przyznać, że obrazki nawet ładne.
Tylko rzeczywistość inna :( .
Może kiedyś doczekamy się takiego GUI,
a może nawet będzie oparte o skórki ;) .
[#19] Re: GadAmi

@DjThunder, post #18

GUI nie jest w tej chwili najwazniejsze tylko funkcjonalnosc.
[#20] Re: GadAmi

@mcbarlo, post #19

Wszystko jest ważne! Wszystko! Gdyby tempo rozwoju GadAmi było "umiarkowane" (obecnie jest raczej "powolno-letargiczne") to sprawa GUI również byłaby brana pod uwagę.

GUI, które stworzył grxmrx jest naprawdę ładne. Przydałyby się też emotikonki.

Gdyby te wszystkie "fajerwerki graficzne" zostały pominięte to program GadAmi stałby się bezbarwną i nudną konsolą do prowadzenia rozmów stricte tekstowych...

[#21] Re: GadAmi

@Baron Althaar, post #20

Masz po czesci racje. Jednak dla mnie waniejsze jest to, zeby dalo sie przyjemnie gadac. Poogladac moge sobie np. obrazki grxmrx'a. Rzecz jasna ucieszlbym sie z nowego GUI, ale jednak bardziej brak mi np. przesylania plikow.
[#22] Re: GadAmi

@mcbarlo, post #21

moze skladka na programiste i zamowimy lepsza wersje gadu gadu ?? (cos a`la projekt Amizilla)
[#23] Re: GadAmi

@Marcin, post #22

Jestem otwarty na propozycje, zwłaszcza ostatnią w tym wątku.
Jakiś czas temu przejąłem źródła AmiGG. Sukcesywnie poprawiam i przygotowuję program do nowego release po okresie zastoju, ale jakaś dotacja mile widziana. To zawsze jest mile widziane.
[#24] Re: GadAmi

@MiniQ, post #23

Browara (Debowe rzecz jasna ;)) u mnie masz. :)
[#25] Re: GadAmi

@mcbarlo, post #24

To moze podjedziesz kiedyś w nasze strony... i sie jakos większą ekipa umówimy... na piwko... Ja chętnie sie spotkam przy piwku z MiniQ to sie lata nie widziałem...
[#26] Re: GadAmi

@Brodek, post #25

Kiedys sie na pewno wybiore. Najlepiej to jabym mial czym. :)
[#27] Re: GadAmi

@Wlodek, post #7

A to dlaczego ? przy mojej starej CV64/3D i CGXv4 mruganie dzialalo...
[#28] Re: GadAmi

@mcbarlo, post #26

Pociagi kursuja przeciez...
[#29] Re: GadAmi

@Grzegorz "Y-Greg" Tarka, post #28

Pociag to ostatecznosc. Wolne to to, smierdzi i jeszcze mnie moga okrasc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem