[#1] Format DjVu
Ostatnio na sieci znalazłem stronkę ze zbiorem starych czasopism komputerowych. Niestety dokumenty są w formacie DjVu i nie wiem jakim programem można to zobaczyć na Amidze... Czy jest jakaś przeglądarka do tego typu dokumentów?

Może jakiś zdolny programista by przeportował coś i napisał taką przeglądarkę?
Jeśli jest chętny to podaje namiary na strony:

http://www.djvuzone.org/
http://djvu.sourceforge.net/
http://sourceforge.net/projects/djvu

[#2] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #1

Zero zainteresowania...

[#3] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #2

Nie zero zainteresowania tylko zero iformacji na ten temat. Pierwsze słyszć o takim formacie ) Pozdrawiam

[#4] Re: Format DjVu

@Arbuz, post #3

Podałem adresy stron, na których jest wszystko opisane o tym formacie. Zakładam, że każdy programista powinien znać język angielski przynajmniej w takim stopniu by doczytać na tych stronach co to za format. Od siebie tylko dodam, że jest to format przydatny dla tych, którzy skanują dokumenty (pliki nie zajmują tak dużo jak obrazki ponieważ są skompresowane specjalnym algorytmem kompresji). Chciałbym by na Amidze była możliwość choćby konwersji takich dokumentów (jeśli ich przeglądarka to zbyt duże wyzwanie). W pakiecie ze źródłami jest kilka narzędzi do konwersji na np. html.

[#5] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #1

plugin jest na stronie www.lizardtech.com
[#6] Re: Format DjVu

@dryo, post #5

Na podanej przez Ciebie stronie jest plugin dla MSWindows. Ja natomiast pisałem odnośnie przeportowania formatu DjVu na Amigę. FYI Nie ma MSWindows na Amigę ;)

[#7] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #6

Hehehe. Jak się okazuje wyjaśnień nigdy za wiele. :)
[#8] Re: Format DjVu

@MDW, post #7

...dość niezły format, pozwala nakładać kolejne warstwy obrazu-coś jak bitplany, ale inaczej :P Niestety nie mam pojęcia czy jest jakiś datatype, czy inny programik który mógłby pozwolić na przeglądanie tego typu doków.
[#9] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #4

;)

DjVu nie jest takim znowu starym formatem. co ludzi naszło żeby go wprowadzać... ciężko mi powiedzieć. przkładowe dokumenty DjVu są okropne, ale może dlatego że po ich zawartości można stwierdzić że pierwszej świeżości też nie są (wyglądają jak "przedruk" pamiętnika z lat '90)

w każdym razie zawsze można się przyjrzeć źródłom ;)

Pozdrawiam!
[#10] Re: Format DjVu

@Error, post #9

czyżbyśmy mieli już jednego programiste zainteresowanego tą sprawą?? :D
[#11] Re: Format DjVu

@Arbuz, post #3

Jakis czas temu na pewnej stronie w tym formacie pojawily sie wszystkie numery czasopisma ´Tajemnice Atari´. Odwalono naprawde kawal swietnej roboty. Nawet sa dolaczone obrazy dyskietek z przepisanymi wszystkimi listingami programow. Wszyscy chyba pamietamy jak duzo sie listingow w tamtych czasach drukowalo. :) Nie jestem pewien czy w HTML tak samo fajnie by to wgladalo i dzialalo. Kazda strona jest niby tylko skanem ale dzialaja na nim tez rozne odnosniki, linki i tekst daje sie zrobic ´copy´. Nie kumam jak to jest zrobione ale jest bardzo fajnie. Ciekawe jak to wyglada i dziala po skonwertowaniu do HTML czy PDF (Jezeli sie da taka konwersje zrobic).
[#12] Re: Format DjVu

@MDW, post #11

W wićkszości pluginów tego formatu dla przeglądarek Win kryje sić wirus
Może jakiś plik wsadowy do Aweb3.5 dałoby sie przystosować?
[#13] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #1

o ile sie nie myle, to sa zrodlowki na sourceforge
biblioteki, ktora sie tym zajmuje, wiec moze ktos
kto ma gcc i gekkgadgets sorobuje chociaz skompilowac
biblioteke, sa tam narzedzia pod konsole, konwertery
itp, bedzie biblioteka to nawet samemu mozna napisac
jakis viewer.
[#14] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #1

Otóż też kiedyś miałem ten problem i szukałem i szukałem i znal;azłem jakiś program.... ale jaki???? może .......infranview nie chyba nie może .........Irfan View bodajże...za jego pomocą przeglądałem czasopisma C&A z serwisu cocoline
[#15] Re: Format DjVu

@kajotte, post #14

Ale InfranView jest na winde, a mi chodzi o to żeby to był program na AmigaOS lub MorphOS.

[#16] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #15

Trudno powiedzieć czy ludzie są aż tak tępi, czy po prostu czytają tylko ostatni (!) post??

[#17] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #1

skompilowalem tę bibliotekę i jakieś utilki do niej, jak cokolwiek bedzie działać to umieszcze to na stronie
a potem pomyślę nad formą przeglądarki
[#18] Re: Format DjVu

@rzookol, post #17

Ruszyło coś w temacie? Też jestem zainteresowany jako użytkownik :)

[#19] Re: Format DjVu

@pong777, post #18

Powinieneś archeologiem zostać.
[#20] Re: Format DjVu

@Leon, post #19

Na Aminecie pusto... 5 lat to dość czasu aby zmienić stan rzeczy :) W międzyczasie znalazłem sposób na konwersję djvu->pdf. Wystarczy z otwartego dokumentu z przeglądarki odpalić drukowanie do PDF...

[#21] Re: Format DjVu

@Arbuz, post #3

Dużo schematów elektronicznych jest w tym formacie właśnie.

[#22] Re: Format DjVu

@grxmrx, post #1

http://morphos.pl/1367

[#23] Re: Format DjVu

@Drako^lM, post #22

I tak, po ośmiu latach z okładem, grxmrx doczekał się OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem