[#1] Mediator !!!!
Witam
Mam problem z mediatorem.
Posiadam Ami 1200 ppc603 +Bv+128ram+mediator+Sb+voodoo.
Mam problem z Sb.Nie chcem korzystac z VooDoo ale z B.V i Sb.Z materialow jakie Elbox dostarczyl Sb dziala z VooDoo.
A co zrobic by Sb dzialalo z B.v ?????????
Piszcie na maila:
[#2] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #1

Włożyć do Mediatora VooDoo i go nie używać?;)
[#3] Re: Mediator !!!!

@szulu, post #2

tak :))
wole Bv
[#4] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #1

Wszystko tak jak masz jest OK. Brakuje ci tylko drugiego monitora. Jeden dla BVision drugi dla Voodoo. Na BVision bedziesz odpalal DivXy i Linuxa, a na Voodoo gry 3D
[#5] Re: Mediator !!!!

@Andrzej Drozd, post #4

a jakbym Ci powiedzial ze mam 2 monitor??????czyli razem 2
[#6] Re: Mediator !!!!

@Andrzej Drozd, post #4

Heh. A po co 2 monitory? divixy na BPPC?:D Nieporozumienie;) A co do Linuxa... Znajomemu ostatnio Elbox odpisał, że są chętni pomóc w stworzeniu sterów dla medka;) Może znajdą się zainteresowani i utalentowani programiści i użytkownicy Mediatora odpalą sobe wreszcie Linuxa na Voodoo?;)
[#7] Re: Mediator !!!!

@szulu, post #6

ehhhhh
Mi tylko chodzi o to by Sb zadzialalo z Bv.
A WY jakies ignoranckie watki zakladac.
[#8] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #7

Musi byc Voodoo i koniec. Inaczej nie uzyjesz SB. Mozesz korzystac normalnie z BV, ale Voodoo musi siedziec. Dlaczego? Pamiec tej karty robi za bufor dla innych kart PCI miedzy innymi SB.
[#9] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #7

Ignoranckie? To jest jedyna rada - Voodoo+BV. Chociaż słyszałem, że SB działa też z jakąś serią S3;)
[#10] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #1

Mam medka ale ne mam wpietego SB128.
Slyszlem jednak, ze dziala po przestawieniu zworki MEMORY WINDOW na 4MB. Nie wiem czy to prawda, nie sprwdzalem.
Pobaw sie zworkami.
[#11] Re: Mediator !!!!

@MaveRick, post #10

Panowie
Mam Voodoo w medku.I mam w Powerce B.V.
Ale monitor mam podpiety pod BV a nie pod Voodoo.
Karty siedza w mediatorze i wiem ze SB korzysta z pamieci VooDoo.
Teraz jak zrobic by SB zadzialalo z Prelude2(bo taki mam sterownik w monitorach).A Voodoo niech sobie siedzi w medku a nie u mnie w szufladzie:))
[#12] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #11

a masz w Devs:monitors sterownik do Voodoo??
(tzn. czy masz ja zainstalowana?).
Bo nie wiem czy samo pci.library wszystko
w tej kwestii zalatwia...
BTW. czy systemy CGX i P96 moga dzialac
jednoczesnie ??
[#13] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #1

Hmmm.... a czemu nie chcesz działać na VooDoo?, przecierz ta karta jest znacznie szybsza od BV :D
[#14] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #7

Heh, nie obrazaj sie. W 2 monitorach nie ma nic zlego. No jak na AGA mozna z dwoma, to tym bardziej z dwoma kartami gfx :)
Czasy wysmiewania Macintosha ze potrzebne byly dwa monitory juz dawno minely. Teraz sami to robimy (przynajmniej ja).
[#15] Re: Mediator !!!!

@Olo, post #13

Podobno szybsze Voodoo jest, ale na A4000, niestety ograniczenie A1200 robi z Mediatora+Voodoo troche dziadostwa w prownaniu z BVision. Jezeli sie myle to zaraz mnie ktos poprawi. Tylko prosze "NIE, BO TAK", tylko konkrety :)
[#16] Re: Mediator !!!!

@Andrzej Drozd, post #15

No wlasnie.
Voodoo mi sie slimaczy w porownaniu z BV.
Zainstalowany na nowym systemie.:(
[#17] Re: Mediator !!!!

@Andrzej Drozd, post #15

Tylko prosze "NIE, BO TAK", tylko konkrety

I kto to mowi :) Ale zeby nie bylo nie na temat, nie jest tak tragicznie jak mowisz choc masz po czesci racje.

Voodoo nawet najslabsze jest mocniejsza karta od BV niestety to czuc podczas pracy wiec nie bylo by takim zly rozwiazaniem gdyby nie:

1) Powolnosc dostepu do pamieci, tutaj BV ma spora przewage nad Voodoo w Medku (Nadal mowa o A1200) Co zrobic, slot expansion jest wooooolny i pol biedy jesli masz Apollo jednak na BPPC :/ Brrrrr

2) Hacki wymagane do tego aby komputer widzial na karcie wiecej niz 8MB pamieci (Ponownie klaniaja sie ograniczenia konstrukcyjne A1200) ELBOX opracowal sposob na to pozwalajacy ale jest delikatnie mowiac paskudny (Choc innego chyba nie ma)

Od razu dodam, ze ten hack odpada w przypadku kart PPC od razu (Nie dziala z 3D i Overlayem, czy generalnie z niczym co dobiera sie bezposrednio do pamieci karty Voodoo)

Nie pozwala tez na uzywanie (Normalne, bo przy pewnym kombinowaniu oczywscie da sie) programow w rodzaju Enforcera czy MuForce'a

Nie dziala z mmu.library (Choc dla wiekszosci z was moze to byl mala wada) Z tego co pamietam w jednej z nowszych wersji pci.lib jest jakis hack pozwalajacy na prace biblioteki w trybie MMU wraz z mmu.library ale gdy zobaczyl to autor mmu.lib to ... nie bede cytowal aby nie demoralizowac nikogo :/

Wiec w przypadku karty BPPC zostaje uzywanie Voodoo z 8MB pamieci, na szczescie pozostale 8MB moga byc wykozystane przez W3D czy przez karty wymagajace DMA, jako bufora.

3) Odpada Linux. Nie ma i nie sadze aby sie pojawily sterowniki do Mediatora dla tego systemu.

4) 3D, tutaj Voodoo ma przewage nad BV i predkosciowa i jakosciowa

5) Sterowniki Voodoo dla Mediatora pracuja na P96, i jak dla mnie jest to gigantyczna wada. System w archaicznej wersji 2.0 czy 2.1 jest potwornie zabugowany wraz ze sporymi brakami w emulowanej graphics.library zabija to niemal kompletnie. Kazdy kto probowal zmusic swoj program do dzialania pod P96 wie o czym mowie (Hi MrQ)

No to na tyle, pewnie o czyms zapomnialem ale tak w mojej opini sie to przedstawia.

[#18] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #1

Witam
Przepraszam ze tak pozno odpisuje.
Widze ze nadal tak bedzie ze Nami bedzie rzadzil sprzet a nie my Sprzetem. :((((
No nie podoba mi sie praca Voodoo jak cholera :((
Ale podoba mi sie Muzyczka z SB :))
No nic Thx Wam wszystkim.
Jak cos to piszcie na Maila :)
THx
[#19] Re: Mediator !!!!

@De.Vision, post #16

> Voodoo mi sie slimaczy w porownaniu z BV.
> Zainstalowany na nowym systemie.:(

A wyjąłeś kartę BVision ze złącza na BlizzardziePPC? Jeśli nie, to wyjmij ją albo zainstaluj programik BVPPCFix ze strony http://vgr.com/mediator/software3rdparty.shtml

W przeciwnym wypadku BVision potwornie spowalnia Voodoo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem