[#31] Re: kodowanie teű bleeee

@TJindy, post #30

Pisalem juz, ze GCC jest juz na tyle dobre, ze zabawa w asm jest niepotrzebna. Jak juz Ci sie uda bardziej optymalny kod od tego z GCC napisac to bedzie on niezauwazalnie szybszy. Chyba, ze dla frajdy chcesz tak robic zeby powiedziec - napisalem lepszy kod niz ten wygenerowany przez GCC.
[#32] Re: kodowanie też bleeee

@Andrzej Drozd, post #29

ale sam program widzialem, nawet wczytalem do niego pare modulow w celu zmixowania i wlasnie jego najwieksza zaleta jest AHI

i zarazem jego największym przekleństwem. ;) ale jeśli masz na myśli render do smapla, to masz rację. wtedy można super brzmiace kawałki robić na 020 z odpowiedznią ilością ramu. :)

Czy protracker potrafi korzystac z sampli 16 bit i zmixowac wszystkie sciezki w 16 bitach? (raczej taki staruszek nie potrafi, wiec nie ma sensu)

Coż, ja też sensu nie widzę. Ale są tacy, którzy nadal ciskają modki na protrackerze... powaga...

A tak w ogóle, to proponuję oblooknąć programik, co się AHX Sound System zowie.

Ale sie uwzialem na te 16 bit. Jezeli potrafi z AHI i samplami 16 bit to bardzo chetnie


rroootfl! hehe, stary, ten program podsunąłem jako przykład, że paule da się jeszcze przyjemnie i oldschoolowo wykorzystać. to mały tracker "emulujący" brzmienie komodorowego SIDa, tyle, że dysponujemy nie trzema, a czterema kanałami. ale brzmienia można uzyskac cudne! Chiptjuny rulz!
[#33] Re: kodowanie teű bleeee

@KAM_, post #32

rroootfl! hehe, stary, ten program podsunâîem jako przykîad, űe paule da sië jeszcze przyjemnie i oldschoolowo wykorzystaę. to maîy tracker "emulujâcy" brzmienie komodorowego SIDa, tyle, űe dysponujemy nie trzema, a czterema kanaîami. ale brzmienia moűna uzyskac cudne! Chiptjuny rulz!

Dodam, ze za pomoca tego programu JazzCat stworzyl muzyke do inter takich jak Melba czy Electricity.
[#34] Re: kodowanie teű bleeee

@mcbarlo, post #33

I to jaką muzykę!...

PS: a jak dobrze poojdzie to może po wakacjach pojawi się music-disc z samymi AHXami. Ale nic więcej nie powiem, żeby niezapeszyć!
[#35] Re: kodowanie teű bleeee

@KAM_, post #34

Zaluje, ze nie mam czym posluchac JazzCatowych AHXow, ale moze cos sie wkrotce na MOSa pojawi, ewentualnie UAE zacznie normalnie z dzwiekiem dzialac.

BTW moim ulubionym amigowym muzykiem jest wlasnie JazzCat, a moj ulubiony kawalek to "Are you flying with me".
[#36] Re: kodowanie teű bleeee

@mcbarlo, post #35

"Are U Flying..." ma niezłe brzmienie, szczególnie interesująco prezentują się instrumenty dęte. Ale ja bardziej lubię "Living In The Past" i "Pictures Of The Gone World". Natomiast "Enchanted Friday Nights" i "Electric City" to największe osiągniecia AHXowej sztuki. No ale JazzCat w sumie dość długo do tej formy dochodził. Szkoda, że zrobił też w swym szczytowym okresie parę modków, które tylko ładnie brzmią (np. "Nerve Centre"). Ale ogólnie - IMO to najlpszy scenowy muzyk od ok. 1999 roku.

Ale żem się rozpisał. :) A coś kiedyś obiło mi się o uszy, że ma wyjść ModPlug Player pod MOSa...
[#37] Re: kodowanie też bleeee

@KAM_, post #32

to mały tracker "emulujący" brzmienie komodorowego SIDa

Ale mi wstyd, rzeczywiscie program jest super i jest troche modulow na Aminecie :)
[#38] Re: kodowanie teű bleeee

@mcbarlo, post #31

wIESZ, sporo w tym prawdy. Ale czy na scenie, łaaaadnych parę latek temu, nie o to właśnie chodziło? Wiem, że teraz są szybkie maszyny. Mamy OpenGla. Ahi. Gakt, nikomu nie chce się pisać już własnych procedurek, gdy gotowiec leży odłogiem... Ale czy czasami nie warto by powiał swieży wiaterek? Ot, w końcu to scena. Zrobić coś innego niż inni. I to jest sztuka ( w sensie ART), tak jak było kiedyś...
[#39] Re: kodowanie teű bleeee

@TJindy, post #38

A po co mi sztuka ktora sobie sam tylko obejrzysz? Chyba ze bedziesz zawsze jezdzil ze swoim komputerem i pokazywal czego dokonales.
[#40] Re: kodowanie teű bleeee

@MSS, post #39

Ile dem zostało zrobionych w asemblerku na 68k + OCS +SlowRAM i uruchamiasz to do tej pory na najnowocześniejszych Amigach? Zarzut chybiony.
[#41] Re: kodowanie też bleeee

@DarQo, post #14

Ja tez musialbym targac Ami do drugiego pokoju , ale jak czasem odpale stara gre lub demo , to na 17'' monitorze wyglada to tak , ze az mam ochote ja jednak zaniesc :) .

[#42] Re: kodowanie też bleeee

@MiniQ, post #21

Zgadzam sie. Jak na jakims forum o programowaniu gier tak napisalem to lokalny guru odparowal, ze jestem pseudoprogramista teoretykiem ktory da dupy w realizacji konkretnego zadania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem