[#1] No to ponarzekajmy...
Wiecie, naszła mnie refleksja. Siedziałem na kib.. , na tronie (of coz), i wpadł mi artykuł o nowym iMAC`u. Z prockiem G5. 2 GHz (podobnież 2x szybsze od Penciaka4 4,2 GHz). I uświadomiłem sobie, że przecież to na co czekałem, miało przypominać Amigę (CLASSIC) w nowej postaci-vide Mac. A tu dostaję przeróbkę płyty głównej PC, z prockiem PPC! Za cenę MACA! Wygląda na to, że przez ten cały okres, żyliśmy marzeniami, a jak dostaliśmy do rąk Pegaza czy A1, uważamy to za niebywałe szczęscie! I super rozwiązanie. Bo nie pamiętamy tego, na co wtedy liczyliśmy. Nie tak miało być, wcale nie tak... :(
[#2] Re: No to ponarzekajmy...

@TJindy, post #1

To wszystko wina żydomasonerii hehe może tak w iście prymitywnym stylu to określmy? :) :) :) :) :) :)
[#3] Re: No to ponarzekajmy...

@TJindy, post #1

A na poważnie: na co ty liczyłeś?
[#4] Re: No to ponarzekajmy...

@TJindy, post #1

Spokojnie. Wszyscy sa poddenerwowani. Zmeczenie zimowe rozstraja kazdego. Za jakis miesiac polepszy sie samopoczucie, bedzie bardziej zielono, cieplej, drzewka oczyszcza powietrze, bedzie wiecej tlenu...pomyslimy o wakacjach i bedzie ok :)
[#5] Re: No to ponarzekajmy...

@Andrzej Drozd, post #4

Mozna miec tylko nadzieje, ze nowy wlasciciel AmigaOSu uwolni go na inne maszyny. Juz nie tylko AmigaONE/Teron, ale na bPlan, czy ElboxONE.... Wtedy spadna ceny na płyty PPC lub pojawia sie rozwiazania oparte o G5 w cenie wspolczesnych G4. Jedyna szansa na powstanie rynku Amigi, jest sprzedaz licencji AOS na rozne plyty lub na produkcje kompow zgodnych z Amiga PPC-G3/4/5. Czas wrescie uwolnic sie od jednego producenta. Moze juz niedlugo pojawi sie producent laptopow Amiga z procem G4 lub G5 .....

[#6] Re: No to ponarzekajmy...

@Marcin, post #5

...hmmm, nie skumaliście do końca. Czy wy naprawdę wierzycie w to, że te płyty są kawałkiem dobrej roboty? Bo mi się wierzyć nie chce... Amiga spada na półkę z PC, a była koło Maca.I szczerze powiedziawszy, to źle!
...........musze do roboty lecieć. Jak wrócę to się wytłumaczę bardziej :P
[#7] Re: No to ponarzekajmy...

@TJindy, post #6

Spada na półkę z PC? To byłoby zbyt piękne by mogło być prawdziwe;) Kiedy Amiga była obok Maca? Chyba w czasach Quadry;) To właśnie teraz jest bliżej Maca niż kiedykolwiek wcześniej. Chciałbyś znowu płytę z układami specjalizowanymi na płycie, do której trzeba by rozszerzenia pamięci kupować???
[#8] Re: No to ponarzekajmy...

@TJindy, post #6

Czy wy naprawdę wierzycie w to, że te płyty są kawałkiem dobrej roboty?

Nie. Sa przestarzale jak wiekszosc uzywanych w tej chwili pecetow. Co za roznica? Sprzet jest malo wazny. Wazne aby w koncu wyszedl AOS4, reszta jest naprawde malowazna :) Sprzet to tylko kupa zlomu. Liczy sie tylko system (dla mnie system AmigaOSowy np. AOS, MOS itp.)
[#9] Re: No to ponarzekajmy...

@Andrzej Drozd, post #8

Ale hard, jest podstawą dla softu. Jak będziemy mieli przestarzałe rozwiązania hardware'owe, to zawsze będziemy w tyle.
[#10] Re: No to ponarzekajmy...

@Prince, post #9

Tak jest! Soft bez hardu odpada! Płyta to serce. Od jej rozwiązań zależy wiele rzeczy. Tak jak do tej pory pecety muszą być taktowane częściowo synchronicznie, nadal są przestoje podczas komunikacji pomiędzy CPU a sprzętem PLujandPrej, nie mówiąc już o tym jak się zachowuje CD-rom podczas rozruchu + próba zrobienia czegokolwiek (na PC of coz)! Chciałbym dorwać w swoje niecne łapska dokumentacje techn. dotyczącą płyt A1... echhh...
[#11] Re: No to ponarzekajmy...

@tjindy, post #10

panowie zejdzcie na ziemie Amiga i je rozwoj w prawidlowym kieunku skonczyl sie wraz z upadkiem Commodore a jak nie wtedy to wtedy kiedy z frimy amiga odszedl ostatni pracownik ktory mial cos wspolnego tak naprawde z amiga dla mnie jest zabwne prdukowanie plyty glownej A1 i sprzedaz SAMEJ plyty za poand 4000pln to przeciez pranoja jakis obled mogliby sie panowie z Amiga posiweci i zaprojektowac caly komputer i nich wtedy kosztuje nawet i te 6000 jak maczek ale nie sprzedawac sama plyte jak to ma przekonac kogos postronego do zakupu tego sprzetu pozatym z teog co ogldalem na premierowym pokazie amigi one to to chodi i wyglada jak plyta maczka g4 wiec od pieca to daleko bo pomimo ze plyta glowna jest w pewnym sensie podobna to jest calkowicie inaczej wykorzystywaa przez system i zgodze sie tu zjednym z kolegow ze wazny jest system ktory uzuwasz bo mozna kupic rownie dobrze swietna plyte glowna asusa czy gigabite i co z tego jak winda wszytko spieprzy ... nasuwa mi sie jdna refleksja jeszcze w tej chwili na rynku sa dwie duze platwormy PC i APPLE gdzies poimedzy nimi balansuje Amiga i tylko od tego kiedy w koncu zdecyduje sie isc w ktorac z tych stron zalezy gdzie dojdie na dzien dzisijeszy idze w nicosc i do teog jeszcze z kazdym nowym wypustem traci swoja niepowtarzalna tozsamosc taka jest niestety prawda

pozdro
MarmacG5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem